Tecrübeli Arkadaşlara Birkaç Sorum Var.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve donmakaveli tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. donmakaveli

donmakaveli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar
    23 yaşında 1.81 boyunda 65 kilo bir gencim.İstanbul'da okuyorum.V.G sporuna başlamayı düşünüyorum.Omuzlarım çok dar ve bu benim özgüvenimi ciddi derecede etkiliyor,aslında çevremde tanınan sevilen,aranan biri olmama rağmen kendimde bunu çok büyük bir eksiklik olarak görüyorum.Yaz aylarında denize gidesim gelmiyor bu cılız vücududa bu sebebten dolayı 1 hafta sonra 1 yıllık üye olucam spor salonuna,şimdi ise sormak istediğim bir kaç sorum var forumu araştırdım yaklasık 30dk kadar ancak tek bir başlık altında tüm cevapları daha güncel şekilde alabilirsem daha iyi olur diye düşündüm.

Öncelikle spora başladıgım gibi bir diyete girmek istiyorum Karbonhidrat ve protein ağırlıklı şeker ve yağsız bir diyet.Öğrenci olduğumu hesaba katarsak orta derece bir maddiyata göre bir beslenme programı söyleyebilirseniz sevinirim.

ikinci olarak ne olursa olsun sınırlarımı zorlamak istiyorum.direk ilk haftadan supplement kullanmak istiyorum.Benim içim güç çok önemli değil tek isteğim estetik ve görsel amaçlı bir vücut sadece hacim kazanmak istiyorum.Bua en kısa sekilde nasıl ulaşmam gerekiyor,zor yolda olsa en kısa yoldan gelişmemi fark etmem laızmki hırslanıp dahada bu işe asılayım.Bu yüzden Weight Gainer mı Protein Tozu mu Glutamin mi Aminoasitmi Kreatin mi ne önerirsiniz öğrenmek istiyorum.Prakten denen bir şurup aldım iştah arttırıyomuş,denicem bakalım.

Birde spor salonum eve yakın olsun istedim ve biraz lüks biryer aradım ancak pahalı oldugu için 9-16 hafta içi üyeliği aldım bu nedenle sadece hafta sonları sabahları gidicem.bu bir sorun teşkil edermi haftanın hangi günleri çalışmalıyım yada haftada 5 gün sbahları calısıp hafta sonu dinlensem olurmu.Birde saloda kapalı sıcak havuz var buraya dinlenme amaclı spordan sonra girip dinlensem bir sorun olurmu yada spordan önce ısınma amaclı havuzda sırt üstü yüzüp omuzları ve göğsü açma germe mi yapsam.

Bu sporda en zorluda olsa en kısa sürede sonuc almak nasıl olur?? işte en çok cevap aradığın soru bu.Kendimde bir gelişme görmek istiyorumki dahda azimleneyim.

Şimdiden teşekkürler.

2. lupelius

lupelius Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle en az 3 ay boyunca düzenli spor yapmalı ve vücudunu artık başka bir faza geçirmeye hazır hale getirmelisin. Sana en düzgün programı vücudunu gördükten sonra salondaki hocaların ayarlayacaktır. Beslenme dinlenme ve antrenman dengesini bu 3 ayda tamamen düzene soktuktan sonra takviye alman daha doğru olur. Ben 3 ay düzenli spor yaptıktan sonra whey protein 1 ay sonra da glutamin ve kreatin almıştım. Whey-Kreatin-Glutamin kombinesi oldukça idealdir ama tabiki bu sorunun cevabını 3 ayın sonunda kendinde bulacaksın ve hocalarının da yardımıyla vücudunun ihtiyaçlarını dinleyerek en güzel methodu elbet uygularsın. Vücut yapını tam olarak görmeden kesin bir yorum yapmak yanlış olur benimki sadece tavsiye. Haftada 4 gün gayet idealdir ayrıca spordan önce yüzmeni tavsiye etmem sadece esneme hareketleriyle vücudunu alıştır antrenman öncesi yüzmen kaslarını yoracaktır. Senin yerinde olsam 3 gün antrenman artı 1 gün yüzme şeklinde bir program denerim. Hayırlı olsun şimdiden umarım en kısa zamanda istediğin sonuçları elde edersin dostum...

3. donmakaveli

donmakaveli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yazımı okuyup,vakit ayırıp cevapladığın için teşekkürler.dediklerini uygulamaya calısıcam bu hafta sonu kayıt olup haftya spora başlıyorum.Yeni bir hayat düzeni beni bekliyor.Deddiklerini uygulamaya çalışıcam.

lupelius bunu beğendi.
  4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-11'e aykırı başlık açmak.

Madde 11-Kişiye özel başlık açamazsınız, başlıklarda kişiye özel mesaj yazamazsınız.(Ör: "sadece xxxx cevaplasın" ya da "sadece prof.lar baksın") Bu gibi durumlarda ilgili kişiye özel mesaj (PM) göndermelisiniz. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek ve üye uyarı alacaktır.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş