tecrübe , üye, forum,puan

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve krn tarafından 19 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bakın arkadaşlar, bu da benm son mesajım olsun burda....size olayı şöyle özetleyeyim...bakın, ben matematik mühendisliğinde okuyorum...ve benm işim yazılım ve finans üzerine...ama benm tercihim yazılım ve ben onla ugrasıyorum...haa bunların yanına tabi ilave yaptıklarım oldu...onlarda web design +photoshop programming.... web tasarımını küçük cocuklar bile sagdan soldan kopyala yapıştır bile yaparak bir sürü web tasarımı yapabilir...ve binlerce insan bu işi yapıyor cok ucuz ve basitçe...ama web tasarımında başarılı olmak istiyorsanız ve piyasadaki işleri almak istiyorsanız , en önemli özelliğiniz cok ufak yardımlar dışında internetten yardımlar almdan kendi "yaratıcılık" kavramınızı kullanmaktır....ancak bu şekilde piyasadaki tüm işler alınır...yaratıcılık derken , logo olsun, sayfa düzeni olsun, okunabilirlik(readability) olsun cok önemlidir...bu yalnızca web tasarımında gecerli degil, herşeyde ,yazılımda da okunabilirlik cok önemlidir...herşey gayet basit ve acıklayıcı olmalıdır...baktıgınızda hemen anlamalısınız herşeyi...ben sınavda bir kod yazdıgımda hocam sorumun dogru olmasına ragmen "0 " puan vermişti soruya...bunun nedeni 2 satıra indirgenebilecek kodu ben, derlediginzde warning vererek 5 satırda yazdım...yani readability=0 dı anlayacagınız....kodun uzun olması binlerce satırda yazılabilecek bir programdaki hatanın bulunmasını imkansızlaştırı ve maliyeti cok yükseltir, dolayısıyla zarar meydana gelir...ben bunu kastetmemiştim , ama siz hala kişilik mücadelesine olayı çektiginiz içindaha tam olarak ne yazdıgımı anlayamadınız...bu forumun da eksikleri var elbette design olarak, her forumda oldugu gibi...ama bunlar küçük ve düzeltilebilir hatalar....ve daha okunabilir bir forum olur...belki yine anlamadınız , ama işin özeti bu şekilde..herkese kolay gelsin....

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    d.wolf seni anlamak mumkun degil,onceki yazilarin kisilere deger ve ozel uyelik verilmesi ile ilgiliydi,simdi de dizayn ve okunabilirlige getirdin,ya ne demek istedigini bilmiyorsun,ya da koseye sikisdin konuyu farkli yonlere cekiyorsun,konuyu kapatalim.

3. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Konuyu bi basladim okumaya, sonlara dogru gözümden yas geldi.. hele saydam'in yazdigi son mesajda iyice koptum. Konu tesekkür etmeydi, D.Wolf'un cocukluguna geldi nerdeyse..
    Bence özel üye, staff mod, admin, milli vücutcu disinda bir de agresif tip diye bir tool ekleyelim onu da ilk D.Wolf'a verelim.

krn aslinda mantikli bir sey istemis ancak ben tesekkür etmeyi genelde gercek anlamda tesekkür etme icin dolayisiyla tsk-mesaji yazmamak icin kullaniyorum..
    baskalari icin faydali veya cok bilimsel bir mesaj olmasa dahi ancak benim nezaketten ötürü tsk etmem gerekiyorsa ederim. Yani tesekkürümü onun puanina göre yapmam.
    Bu arada bence D.Wolf'a özel üyelik verin. Her kulvarda etkin masallah. Hatta benimkini ona verin (;

saydam bunu beğendi.
  4. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Forumun eksiklikleri varsa bile bu uygun bir dille dile getirilmeli. Seviyesiz yapılan eleştiriler hem bir işe yaramaz hemde herkesin size karşı olmasını sağlar. Eğer gerçekten iyi niyetli olsaydınız düzgünce kimseye sataşmadan fikirlerinizi ifade ederdiniz.

Ayrıca hangi alanda olursa olsun yaptıklarınız bizi ilgilendirmez. Burası bir spor forumu kimin ne meslek yaptığının tanıtıldığı bir yer değil. Yok ben programlamayla uğraşıyom yok web design yapıyorum tarzı cümlelerle kendini bir yerlere getirmeye çalışma. Burda cv mi koysam azın açık kalır hem programlama adına olsun hem de diğer bilişim alanları adına olsun. Ama ben buranın bir hava atma platformu olmadığını biliyorum. Zaten herkesin bilgi ve becerisi farklı alanlardır kimseyi ilgilendirmez senin ne yaptığın.

Son olarak yöneticileri sabırlarından dolayı tebrik ediyorum. Bundan önceki mesajlarına da bakarsak benim yönteci olduğum bir forumda olsaydın şimdiye kadar çoktan banlanmıştın. Bir forumdaki bence en önemli konu forumun huzurunun korunmasıdır. Huzursuzluk çıkaranlar diğer tüm üyeler düşünülerek forumdan uzaklaştırılmalıdır. Ne olursa kim olursa olsun.

zuzu, saydam ve WolfSoN bunu beğendi.
  5. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    evet D.Wolf agresif konuşmalarına ve herkese mualif olmasına anlam veremiyorum fakat burda sana da katılamıyacam çünkü efendim o şole yaptı bu bole yaptı hemen banla hemen uzaklaştır yapılırsa bu bnce yöneticiler adına bi acizlik ve forum adına da büyük bir kayıp olur ve tabiki de herkes için solemiyorum ama bunun teşviki bazı kişiler tarafından kişisel sebeplerden ouru kötüye de kullanılabilir. en büyük erdem sabırdır bu da unutulmamalıdır. Bu forumda amacımızın büyük bir aile olmak gerektiği kanısındayım ve banlamak gibi kolay yolu seçmek yerine zor olan insan kazanma yoluna gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.

herkese iyi seviyeli dürüst ve pylaşımcı forumlar dileğiyle....

Son düzenleme: 27 Haziran 2008
  6. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Banlama süreci direkt olarak banlamayla gerçekleşmez. Önce ilgili kişiyi uyarırsınız bir daha forum huzurunu bozacak şeyler yapmaması için. Yani bir bakıma şans tanırsınız kendisini düzeltmesi için. Baktınız hala devam ediyor aynı tavırlarına ozaman diğer üyelerin huzuru adına kişiyi banlarsınız ve bu da oldukça doğaldır. Sonuçta burası bir forum ahlak ve terbiye eğitim merkezi değil. Sorunları olan tüm bireylerle uğraşmak zorunda değildir forum yöneticisi. Zaten buna kimsenin vaktide yetmez. Ben forumdaki yöneticilerin zaten yeterince uyarı yaptığına inanıyorum.

7. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    başlığım altında kişiselleştirilmiş sorunların tartışılması ne kadar kurallara uygun bilmiyorum...
    D.WOLF..savunduğun fikir her ne ise sallama çay dışında hiçbi sorun yoktu..anlaşılırdı anlamak isteyen için...üslubunda sorun bulanlar sallama çay a yönetimin kurallar içinde görüp kurallara uyulduğu müddetçe herkes dilediğini söyler saygı duyarız yanıtını da sorgulamaları gerekirdi kanımca...o çıkışa gereken yanıt verilseydi iş belki de bu noktaya gelmeyecekti...
    ben buraya attığın mesajlardan sonra diğer mesajlarını da tarattım..sorun çıkartan biri değil düşünen birini gördüm..elbette zaman zaman üslup hatası da yapabilir insan ama bu o insanı sorunlu kılmaz...herkesin tepkileri aynı olacak diye bi kaide yok..bir yerde tepki varsa nedenleri de vardır mutlaka..karşımızdaki birine biri ters çıktığında sayıda yeter çoğunluktaysa üstünde tepinmeyi milletçe görev sayıyoruz her ne hikmetse...

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    krn, d.wolf ,ozel uyeler hakkinda birseyler atti ortaya,ben de ornek gostermesini istedim aciklama yapmak icin ama nedense d.wolf meseleyi ozel uyelerden forumun dizaynina getirdi ,lutfen yazilanlari sen de tekrar oku.

MT bunu beğendi.
  9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Doğrusu ilk defa bukadar uzun süreci takip ettim bugun.konu gerçekten farklı yönlere sapmış ve her sapışında farklı kişilere malesef söz hakkı doğmuş.öncelikle bir forum katılımcısı olarak neden bilgi paylaşımı üzerinde yoğunlaşmak yerine üyelik sıfatlarına takıldık onu anlamadım.şahsen benim adımın üzerinde hiçbirşey yazmasada olur.bu sıfatı orada belirtmesek bile en fazla 5 soru sonra verilen cevaplara göre zaten o kişi üzerinde yoğunlaşma başlıyor.
    uyarılar ve ban olayı bence geçtiğimiz seneye göre oldukça azaldı.saydamında bahsettiği gibi 3 aylık body'ci sıfatları ile soruya dahi benzemeyen garip betimlemeler ile forumu çorbaya çevirecek adamlara zaten ihtiyaç yok.eskilerden foruma küsen veya uazklaştırılan aslında bir eiln parmaklarını geçmez ama yeni kazandığımız arkadaşlarımızında aynı oranda katkıda bulunduğu bir gerçek.bilgi tek bir kimsenin hükmü altında değil.forum uzun süredir gerek aktif üyelik anlamında gerekse bilgi güncellenmesi anlamında liderlik yapan sitelerin başlarında geliyor.demekki durağanlık söz konusu değil.diğer sitelerde hemen her gün girer ve ortalığı kolaçan eder sohbetlere katılırım fakat güncellenen en fazla 10 başlığa rastlarım.en çok okuduğum ve yazdığım site şu anda burası.
    konu dallanmadan asıl kafalara takılan kısıma geleyim.bence özel üye sıfatını almış veya kazanmış her katılımcı bu yazı yazmadanda katılımına devam etmeye razıdır.özel olduğunu anlamak için illaki adının altında birşeyler yazmasına gerek yoktur.bence böyle bir konuyu açmak bile bir gereksızlık diye düşünüyorum.

diez, born2win, saydam ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş