tecrübe , üye, forum,puan

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve krn tarafından 19 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    forumda eski üyelerdenim ancak bikaç haftadır aktif üyeyim...gerçi çok düznli ve yoğun giremiyorum...
    forumla ilgili ne kadar dikkate alnır bilmiyorum ama bi önerim olacak..
    body üzerine kurulu bi forum burası..her ne kadar konu dışı bölm.ler olsa da sonuçta bu sporla ilgilenenlerin yoğunlukta olduğu bi üyelik söz konusu...üye derecelendirmelerinde atılan mesajlar önemliyse eğer belli konulara(body ve bununla ilgili konular ağırlıklı olmak üzere) geçilen mesajlara göre tecrübe puanı verilmeli...böylece bu sporla ilgili fikir almak isteyen üyelerin forumda mesaj atanın tecrübe hanesine bakarak kendini yönelendirmesi daha faydalı olacaktır...
    bir de teşekkür edilme forumda ayağa düşmüş gibi...ağzını açana teşk ediliyo..ya da mesaj anlaşılmadan teşk. edilip sonra verilen teşk. geri alnıyo...bunda da tecrübe puanı yüksek olanların teşk.nün normal bi üyeye göre 2 kat puan getirmesinin doğru olacağını düşünüyorum...(bu bahsettiğim normların benim açımdan bi önemi yok çünkü siteyi faal kullanamıyorum ve sitedeki birçok üyeden body konusunda daha yetersizim sanırım...sadece düşüncelerimi dile getirmek istedim...takdir modların ...)

2. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    bence tecrübe puanı ,teşekkür sayısı yada ismin altında forum manyağı vs yazılması birşey ifade etmiyor.sonuçta bu bir yarışma değil.burası güzel bir paylaşım sitesi.vg hakkında kişilerin bilgi ve tecrübesi zaten atılan mesajlarla ortaya çıkıyor.kimse aa bu şahsın tecrübe puanı 40küsür bu çok bilgilidir demiyordur herhalde.

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Teşekkür özelliğinin eklenmesinin sebebi, eskiden açılan bir başlığa/yazılan bir mesaja, konuyu geliştirecek veya herhangi bir anlamda yapıcı olmayan mesajlar atılırdı - teşekkürler/büyüksün/iyi paylaşım vs... VBulletin'e geçilirken bu özellikten faydalanmak istedik.

Genel olarak konuşmak gerekir ise, bütün bu rütbe/saygınlık/mesaj sayısı konsepti belli kullanımları olmasına rağmen, bir üyenin mesajının içeriğini değerlendirmek için objektif bir yöntem olarak kullanılmamalıdır. Daha çok yüzeysel bilgi verir - bir üyenin belli haklara sahip olduğunu(yönetici gibi) veya bir üyenin foruma kayıt olduktan itibaren günde kaç mesaj attığı gibi - istatistiksel ve belirtici. Bundan daha fazlası beklenmemelidir.

Tavsiyenin doğru anladıysam, bayağı spesifik bir değerlendirme bekliyorsun(doğru yönlendirme ve bilimsel bilgiye dayalı), ama teşekkür etme hakkı bütün üyelerde olduğu için, bu girişim bizi elde etmeye çalıştığın noktaya ne kadar yaklaştırır bilemiyorum.

4. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    bişey beklemiyorum..body üzerine kurulu bi forumda derecelendirmenin mantığına dikkat çekmek istedim..ama bu noktadan sonra zor böyle bi düzenleme...

5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    benim kafama en cok takılan soru bu özel üyelikle ilgili....merak ettiğim, forumdaki özel üyelerin dışında , forumda cok etkin olupta, gayet başarılı bilgiler sunan ve iyi tavırlar içinde bulunan insanlar var...bunlara örnek verecek olursak; andre, bonatschi, bozokaydın...vs...bunların arasından bazıları steroid bölümünde genel olarak mesaj yazıyor olabilir , ama foruma 2 dk ugaryıpta sadece adı var diye de bazı insanlar özel üye yapılmamalı bence...biraz keyfi gibi görünüyor bu iş, ben öyle ddüşünüyorum, lütfen yönetim alınmasın...ben sadece düşüncelerimi yazmak istedim...tabi birkaç özel üye var ve gerçekten hakkını veriyorlar bu işin...ama eşit muamele oldugunu düşünmüyorum diğerleri için...özellikle saydığım 3 insanın foruma katkıları cok büyük olmuştur....herneyse, ben yazdım ve böyle oldugunu düşündügümü de altını çizmek istiyorum tekrar.....

atesdagli bunu beğendi.
  6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    d.wolf forum 2008 den beri degil,2004 den beri yayinda,senin uye oldugun surede belki paylasimi olmayan ozel uyeleri kastediyorsun,sanirim takildigin nokta bu,burda kimseye yoktan ozel uyelik verilmedi her birinin ayri yari nedenleri vardir,bunu dusunurkende gecmisi de gozonunde bulundur.

7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    saydam, üye tarihime bakıp ta yanılgıya düşme....ben 2005 ten beri bu forumu takip ediyorum...sonucta bu forumda misafir sayısı üye sayısından daha cok olmuştur her zaman...ben ocak ayında üye olma ihitiyacı duydum , hepsi bu...ama benim görüşüm, yani tahminlerim, forumda yönetimle bazı üyeler arasında bazı atışmalar oldugu....ama tepki verilen üyelere, diğer forumlarda büyük bir ilgi var..hemde tahimn edilenden cok daha fazla..ama onlar bu forumu cok sevmişlerdi bence...çünkü burası apayrı bir platformdu..düzeniyle, ölçüsüyle olsun...saydam sen haklı olabilirsin, ama ben bir yanlışlık ve haksızlık oldugunu hala düşünmeketeyim...bunun bir önemi yok zaten benim için...forum daha huzurlu olurdu düşüncesindeydim...ödül, insanları teşviğe çağırır kanısındayım...forumda 3-4 kişi insan var birşeyler bilen..diğerleri, afedersiniz , ama sallama çay benim için...göz doldurmuyor kimse bilgileriyle...

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bunun senin gorusundur sonucta kurallara uyan herkese sonsuz saygimiz var,eger birine yapimis bir haksizlik hiisediyorsan soyle aciklamasi varsa yapalim,ister bu baslikta ister ozel mesaj da,bizde hatalar yapmis olabilir ama bu konu bizim en titiz oldugumuz konu.

9. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    D.Wolf düşüncelerin kendi çapında doğru olabilir belki ama özellikle son paragrafta uslubun çok yanlış

''3-4 kişi insan var bişeyler bilen..diğerleri afedersiniz sallama çay benim için ...göz doldurmuyor kimse bilgileriyle...''

demişsin.. burası sonuçta bir paylasım forumu ve herkes çok bilgili olacak diye birşey yok!!vede senin hakaret etmeni gerektirmez...kimse kimseyide zorla tutmuyor forumda.. çok bilgili arkadaşların da olduğunu düşünüyorum ayrıca ki olmasa bile sonuçta burda yüzlerce başlık,çeviri,yorum,bilgi var ve 3-4 insanla olmuyo ...tabiri caiz se burdan ekmek yemiştir herkez.... bilmem anlatabildimmi !!

born2win ve diez bunu beğendi.
  10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    BFTR vg.yi bilmeyen binlerce insanı bilimsel ve seviyeli bilgi ile donatmış ve alim yapmış bir forumdur..Federasyon , kurslarında BFTR.yi bazı konularda referans göstermiştir..

iyi bilmek yetmiyor , seviyeli olmakta önemlidir BFTR.de burdaki seviye kendisini rahatsız edenler başka yerlerde çok daha popüler olabilir bunda sorun yok..

aneximandros, BOSNAK, born2win ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yazdıklarınızın hiçbiri beni alakadar bile etmiyor...ben kendi düşüncemi yazdım oraya...ve asıl yazımı yönetime yazdım zaten...benim kişisel görüşüm budur...herkes kendisinden sorumludur...

12. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    Düşündüklerini yazdın,çok güzel,zaten forumun amacı bu,herkes düşündükerini yazsın,paylaşsın fikirlerini,birbirine yardımcı olsun diye var bu forum..
    Ama sen gidip te forumda haksızlık var,adil olunsaydı daha huzurlu olurdu falan dersen ve iki mesaj sonra yazdıklarınızın hiçbiri beni alakadar bile etmiyor yazarsan kimse seni huzur aramak adına samimi bulmaz kanımca...

13. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ben sözlerimin iğnelenip , saptırılmasına karşıyım...ne amaçla yazdıgımı zaten biliyorum...

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    d.wolf kusura bakma ama sacmaliyorsun,yazdiklarini sirf senin bilmen onemli ise kendine sakla,bir sikintin varsa da buraya yaz derman olmaya calisalim!

15. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    herşey orda yazıyor saydam daha ne yazayım...birisi gelip konuyu başka tarafa cekiyor...sonrada off topic oluyor...ne diyeyim yani...

16. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben hala kime haksizlik yapilmis anlamadim veya kime kolay yoldan ozel uyelik verilmis?

17. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bilmem...insanlar neden forumu terk ediyor acaba ben bunu cok merak ediyorum aslında...bunun altında yatan gerçek ne?...bu forum ,halbuki bagımlılık yapan bir forum...gelen bir daha gidemiyor...ama giden de gelmiyor, orası da var....yani , ne olup bitiyor anlamıyorum, ama kalite düşüyor bazı degerli üyelerin forumdaki yazı yazma olayını bırakmasıyla(bana göre tabi).....neden bırakıyorlar?...bence, bir atışma ve bir aykırılık durumu olmuş forumda bu üyeler hoşnut olmadıgı...ama tabi açıklamak veya acıklamamk sizin tercihiniz...forum kısır döngü gibi...günde 20 msj yazılıyr o da ne kadar kaliteli ve doyurucu bilinmez...gerçi cok eski başlıklar var, harika bilgler içeren...ama son zamanlarda maalesef forumda inkar edilemez bir durgunluk var....ben buna deginiyorum aslında...degerli üyeleri kaybetmemk lazım...onları elde tutmak için birer teşvik olmalı...nasıl insanlara ufak bir tebessüm bile bazen yetiyorsa, aynı o şekilde de bilgili üyelerimiz elde tutmak için çaba göstermeliyiz...bugun var lar yarın da olacak diye bir kaide yok....elimizdekilerin kıymetini bilmeliyiz....

18. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    birde özel üye kavramını net oturtmak lazım...örneğin karasan abi bir özel üye ve kendisi cok şey biliyor, araştırıyor ve ögreniyor..en sonda da bize sunuyor bazı noktalarda...işte bu özel üye tanımıdır..ama gidipte, yani örnek vermek isteiyorum, ama profesyonel bodybuilderlar üye oldu diye siteye hemen peşinen özel üyelik verilmemeli...onları üye profili farklı olmalı...ne bileyim, mesela profesyonel sporcu üye, yarışmacı üye gibi tabirler yazılalı onların profilinde...hem onlar da diğer özel üyelerle aynı statüde olmamış olurlar..çünkü onlar apayrı bir konumdalar...anlatmak istedigim, bir kavram üzerinden hepsini genellemeye çalışıyor olmanız...6 yıllık sporcu adamla gidip 20-25 yıl bodybuilder yapıp profesyonel adam aynı kefede olmamalı..gerçi o profesyonel üyelerin foruma katkısı oldugunu da görmedim ben , ama neyse...herkesin statüsü ayrı olmalı ve etiketlendirme olayı dogru bir şekilde yapılmalı bence....saygılar....

Son düzenleme: 27 Haziran 2008
    devilish bunu beğendi.
  19. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    d.wolf çok agresif bir yapıya sahip...
    insanların bu forumda tiltleri neden bu kadar önemli d.wolf a göre anlamış değilim.bu forum bilgi alışverişi yapılabilen seviyeli bir forum.seviyesiz mesajları anında eleyecek "kontrol mekanizması" olan ve yıllardır kalitesinden ödün vermemiş bir forum.bana göre kalitesini önümüzdeki yıllarda da muhafaza etmesi yeterli.
    eğer ki d.wolf araştırmA yazılarının ekisi gibi sık yazılmamısndan şikayetçiyse bu işe kendisi soyunabilir.bundan da hiçbirmiz şikayetçi olmayız .
    saygılar.

diez, ozzers, saydam ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    d.wolf ben bu forum acildigindan beri burdayim,ilk defa bu sene yaza girerken,forum seviyesi bu kadar yuksek kaldi,her sene bu zamanlar mayo giyicem korkusu ile foruma saldirir ve forumun kalitesini cok dusururdu.

bu sene ozellikle salwadorexp inin actigi basliklara ve ayazin actigi basliga dikkat et hep belli bir seviyede kaldi,ben bu sene ilk defa yeni uyelerin actigi baslik disinda baslik kitlemedim ve son zamanlarda gordugum en seviyesiz kelimede senin kullandigin "sallama cay" idi.

son zamanlarda bilimsel cok baslik acilmammis olabilir,Mt nickli uyenin yaptigi cevirilere bakabilirsin,ayrica bozokaydinin son yazdigi guzel yazilar var.

yine yanlis yapiyorsun,biz yarismacilara yarismaci rutbesi veriyoruz,ozel uyelikleride bilgi seviyesi yuksek,paylasimi seven kisilere veriyoruz ama bunun yaninda da adam olup olmadigina bakiyoruz ayrica foruma cok emek vermis kisilere ve modluk dan cikan kisilere de veriyoruz,belki burda hakli olabilirsin ama onlarinda foruma katkisi muazzamdir.

sanirim yine ustu kapali birseyler yazacaksin,bu yuzden ben daha fazla cevap yazmayacagim,eger ki bildigin ve gordugun somut birsey varsa nickleri ile yaz,ben sana hepsinin aciklamasini yapayim.

Sayfayı Paylaş