TECRÜBELİ SPORCULARIN YARDIMINA İHTİYACIM VAR

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve efgdmsc tarafından 12 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. efgdmsc

efgdmsc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar ben yaklaşık 3 - 4 ay önce spora başladım. 187 boyum var.
    spora ilk başladığım zaman 85 kilo civarıydım yağlıydım özellikle göbek ve bacak bölgemden, spor salonuna yazıldığımda göbek ve bacak bölgemdeki yağlardan kurtulmak için kilo vermek istedim, 75 kiloya gelir dururum diye düşünüyordum, spora başlayınca hayatımdan fast foodu çıkardım şekeri ve abur cuburu, bunların da etkisi muhakkak vardır bu yüzden bayaa kilo verdim.
    ilk aşamada 75 kiloya kadar düştüm, tabi kilo düşünce ağırlıkları da arttıramadım, yurtta kaldığım için iyi de beslenemiyordum ve kilom gittikçe düşmeye devam etti. protein tozu desteği almama rağmen şu an 68 kiloyum ve 4 ay önce yaza kalın kollarla girme hayallerim varken kollarım şu an eskisinden daha ince.

çok moralim bozuldu, tamam şuan inceyim düzgün yağsız gözüküyorum ama kollarım ve omuzlarım bayaa hacim kaybetti. şu aşamada kalça ve göbeğimi tekrar yağlandırmadan kollarımı nasıl hacimlendirebilirim ? lütfen bana bir yardım edin ailem hasta olduğumdan falan şüphelenip üzülüyor..

teşekkür ederim

2. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Aşırı kardiyo vb. yaptın ?

3. efgdmsc

efgdmsc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hayır hocam kardio yapmadım bile. sadece protein ağırlıklı beslenip fast food şeker ekmek gazlı içecek gibi zararlı şeyleri yemeyi kestim birden bire, üzerinde haftada 4 gün antrenmana gidip hareket edince, bundan önce hiç hareket etmemiş biri olarak, tahminimden fazla kilo verdim ve bu döngüye girince amatör biri olduğum için kurtulamadım yani ağırlıkları arttıramadım, antrenmanda uykum geldi çoğu zaman vs. bir yanlışlık yaptım ama ben de çözemedim. şimdi yardım bekliyorum ne yapmam gerektiği ile alakalı olarak

4. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yetersiz beslenmişsin aldığın kaloriyi arttırıp temiz beslenirsen kilon hızlı biçimde artacaktır. Yulaf ezmesi ve hertürlü eti tüketebilirsin.

5. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Eger yag oranini istedigin seviyeye dusurebildiysen bence ilk adimi atmissin demektir ama yag yakcam diye kastan kaybettiysen kotu bir durum bu ama yagdan kaybettigini varsayiyorum. simdi temiz bulk yapman lazim yine bol proteine devam ederken yaninda bulgur makarna pirinc yulaf muz gibi gidalari hedefine boyuna kilona gore ne kadar tugecegini hesaplayip alman lazim. Kilo almadikca kas kutlesinde artis pek olmuyor malesefki o yuzden bu sekilde temiz beslenip ve hayvansal yaglardan uzak durup yavas yavas ilerlersen guzel sonuclar alirsin bence .

6. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bundan 1,5 sene ben de 85 kilodan bilinçsiz bir şekilde haftada 4 gün 6şar km at gibi koşarak tazı gibi kaldım 66 kg'a kadar düştüm ne kas ne de yağ cin ali gibi bi şeydim sonra düzenli spor beslenme şuan çok şükür 82 kiloyum ama kaslı:) sabret ağır çalış iyi beslen hemen öyle bi günde olmuyor vücut kas kaybedince geri kazanması zor oluuor sabır istiyor kolay gelsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. efgdmsc

efgdmsc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam bahsedebilir misin acaba o 66 kiloluk halinden sonra nasıl beslenmeye başladın ? bu kilo alma sürecinde bel bölgesindeki yağlanmaya engel olabildin mi ?
    nelere dikkat etmek gerekiyor birkaç püf noktan varsa alırım :)
    teşekkürler

8. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 65-66 kg a düştüğümde insanlar bana hasta gözüyle bakıyordu ki gerçekten öyle duruyordum hatta baş dönmeleri falan bile başlamıştı psikolojim bozuldu çok hafif yağ bile istemiyordum ama kurtuldum allahtan o psikolojşden. Çok yağlanmamaya bak mutlaka yağlanıyor insan onun dengesini sen kur. Ben güne 6.30 başlarım kahvaltı, 11 gibi öğle yemeği işim 2 buçukta biter ewe geliirim 3 te spor öncesi öğün spordan sonra da büyük bir öğün . Beslenmem buydu sadece alkol aldığım zamanlar karbonhidradı kıstım onun dışında hep iyi yedim zeytin yağını omega 3 ü yeşilliği ve bol suyu eksik etme dostum kolay gelsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş