Tavukta Östrojen ( Kadın hormonu ) mi var ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Nauplios tarafından 14 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Nauplios

Nauplios Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    merhaba bodyforumtr ailesi, bir tanıdığımla yemek hakkında konusurken bana tavuğun östrojen hormon içerdiğini bana çok tükettiğimi hatta bu yüzden bu yaşımda köse kalmış olabiliceğimi söyledi ayreten kendi kardeşinde de göğüste büyüme yaşanmış onu da kardeşinin fazla tavuk tüketmiş olmasına bağladı bende araştırdım tabi altta verdiğim kaynakta tavuk yetiştirenlerin hayvanlara östrojen hormonu verdiklerini yazıyor ama herkes bildiği gibi günümüz dünyasında ağzı olan konusuyor emin olamadım sizinde fikirlerinizi almak istedim teşekkürler
    KAYNAK: http://haberciden.blogspot.com.tr/2010/04/tavuklarda-ostrojen-hormonu-iddiasi-21.html

2. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Dogrudur.Fakat sadece tavukla sinirlamak yanlis.Ostrojen icermesi acisindan bakarsak soya iceren hersey(protein tozlari dahil) , borulce , nohut , barbunya , ay cekirdegi , susam , keten tohumu , elma , domates , kiraz , havuc , patlican , erik , patates , pirinc , bugday , arpa , pancar bile ostrojen icerir.Fakat insan sagligi acisindan sorun yaratan sentetik ostrojendir.Sentetik ostrojen de insan vucuduna tuketilen her cesitten et ve sut ile girebilir.Nedeni ise hayvanlara verilen modifiye edilmis yemlerin bizzat ostrojen icermesidir.Tarim ve Hayvancilik Bakanligi bu yuzden satilan urunlere sinir koyarken ABD'de FDA tamamen yasaklamistir.Ostrojen erkek ve kadinlar icin hormonal dengeyi bozmakla birlikte kadinlar da rahim ve meme kanserine sebep olur.Erkeklerde ise depresyon , ereksiyon sorunu , gobek bolgesinde yaglanma ve gogus kisminda sarkmaya neden olur.
    Sonuc olarak imkaniniz varsa olabildigince dogal beslenmenizi(Turkiye sartlarinda ne kadar kolay tartisilir tabii ki) ve brokoli(her ne kadar igrenc birsey olsa da) , karnibahar , cay , kahve tuketmenizi tavsye edebilirim.

3. Nauplios

Nauplios Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    çok mantıklı.. teşekkürler :)

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    doğal tavukta böyle bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. ama çiftlik tavukları hakkında ben de iyi şeyler düşünmüyorum. nasıl yetiştirildiğine nasıl beslendiğine dair hiçbirşey bilmiyoruz. her ne kadar bakanlık kamu spotu çekip de güvenle yiyin dese de, babam da evin bahçesinde tavuk yetiştirir. o çiftlik tavuklarından 5 tane alıp bahçeye koymuş. hepsi 2 gün sonra kör olup, ertesi gün ölmüş. çünkü onların belli gün içinde kesilmesi lazım. kesilse de ne kadar fayda sağlıyor belli değil. ben de yiyorum ama, en azından "b.....t" marka tercihn ediyorum. diğerlerinden farkı, gezerek beslenmesi.

Nauplios bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş