tavuk ta lezzet istiyorsaniz bunu okuyun

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve cemd tarafından 22 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cemd

cemd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tavuk sosu icin gerekli malzemeler

sarmisakli yogurt ( hazirda satiliyor veya kendinde yapabilirsin)
    kirmizi biber
    kori toz ( butun migroslarin baharat bolumunde bulursun
    karabiber
    kirmizi pul biber

bunlarin hepsini tavukla karistir buzdolabinda iki saat beklet sonra yagsiz tavada kizart cok yumusak ve lezzetli oluyor. kepekli princ ile tavsiye ederim. beyaz princ yemeyin

afiyet olsun

train smart

2. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Eyvallah kardeş..Emek verdikten sonra sağlıklı besinler de lezzetli olabiliyor.Ben senin dediğini hindi etinde yapıyordum.Bayıla bayıla yiyordum...Teşekkürler tarifin için...

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Şu hazır şişte dönen,satılan tavukların yanında verdikleri paket sosları gibi oluyor,ben de tavuğu körili ve biberli tüketiyorum,hem bu sos adamın iştahını açıyor,yazın iştahın kaçtığı dönemde iştahı açması çok iyi,forum koruma açısından ;)

4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    cemd paylasım icin saol dun denedım gercekten cok guzel oldu artık epey sıkılmıstım haslanmıs tavuktan bi muddette bunu yerım artık:)

5. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    vg ye başladığımdan beri damak tadıma son verdim diyebilirim.
    yedigim şeyler sabit zaten
    her sabah 7 tane yumurtanın beyazını
    öglenleri %90 pirinç
    her aksam 250gr haşlanmış tavuk ve 200gr pirinç veya makarna yiyorum

tabi ara ögün olarak protein tozu meyve gibi şeyler de tüketiyorum tek zevkim onlar zaten :( biraz damak tadından uzak durmak lazım vg yapıyosak. zaten türk yemeklerini yiyerek bu spor yapılmaz gerçekten sırf yağ üzerine kurulu nerdeyse. bizde ne kadar çok yağ o kadar çok lezzet....

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ben buna katılmıyorum..
    ben de vg yapıyorum ve damak tadından asla uzak durmuyorum..
    yaptığım yemeklerin en lezzetlisini yapmaya hatta yaptırmaya özen gösteriyorum..
    dediğin gibi yaglı, şekerli, tuzlu besinlerden uzak duruyorum..
    ancak yagsız besinlerle lezzet harikaları yaratılmayacağı görüşüne tamamen karşıyım.. (yemek yapmak en büyük hobim ve bu fikrime aşçı olan bütün arkadaşların katılacağını düşünüyorum)

kendi görüşüme göre sadece tavukla bile yüzlerce lezzetli ve sağlıklı yemek çeşitleri yapılabilir. (ki yapıyorum zaten)
    tabi bunun için çok fazla vakit ayırmaya bile gerek yok.. forumda da paylaşılan 1-2 baharat numarasıyla yavan tavuk etinin lezzetini çok olumlu yönde değiştirebiliyoruz..

uzun sözün kısası body sporunu bir eziyet, hayatın maddi ve manevi lezzetlerine bir kısıtlama olarak görmeye tamamen karşıyım..
    eğer bu sporu uzun vadede bir yaşam tarzına dönüştürmek istiyorsan bu spora çok daha optimist bir gözle bakmalısın..

7. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    ii de tavuk diyosun işte. full tavuk yiyosun tavuga sos katmak senin damak tadını o derece değiştiriyosa bilemicem. ama benim kastettigim o deil tabiki anlamamışsın, benim kastettigim, pizza, hamburger, iskerder, pide, lahmacun, mantı, kebap vb....

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ben de diyorum ki türk yemeklerini veya yukarda bahsettiğin türden yiyecekleri yemeden de damak tadının zirvelerine ulaşabilirsin..
    niye lezzeti sadece bu besinlerle sınırlıyorsun ki..
    sağlıklı yiyeceklerle de en az yukardakiler kadar lezzetli tadlar yaratmak mümkün iddiasındayım sadece..

9. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    dünyanın en güzel yemegini hergün yesen bıkarsın diyorum bende...

10. metinyunus

metinyunus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Zeytinyağı,karabiber,kırmızı biber,kekik,soya sosu kuşbaşı yaptığımız tavukla karıştırılıp buzdolabında 1 saat beketilir. Daha sonra tavada üstüne bir kapak konularak pişirilir. Fırın da da yapılabilir. Fırında yaparsanız içine patates de konulabilir. Soya sosunun kullanın arkadaşlar harika bir lezzet veriyor.

11. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    bonatschi evet haklısın.. Bu sporu uzun süre yapan insanlar birazda yetenek varsa gerçekten sadece tavukla bile inanılmaz lezzetler yaratabiliyorlar. Ben şahsen mutfak konusunda beceriksizim ama yinede kendime göre bişeyler yapıyorum fakat çok ciddi anlamda muazzam yemek yapan sporcular tanıyorum.

Tavukla yada diğer sağlıklı besinlerle lezzetli yemekler yapilabileceğine inanmayan arkadaşları ikna adına forum olarak komple bigün bizi yemeğe davet edebilirsin :) Bizde ne kadar iddialısın bu konuda görmüş oluruz :D

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    çok haklısın.. bunu gerçekten yapmak lazım..
    ancak forumdaki bodyci arkadaşları doyurabilmek için tavuk değil kümes satın almak lazım.. :)

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sen yemek yapacagina söz ver,tavuklar benden.

Sayfayı Paylaş