Tavuk Sote,Izgara,Haşlama

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve zero59 tarafından 10 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Merhaba Arkadaşlar Yaş 16 Kilo 68 Boy 1.79 1.80 Ben Günlük Kilom Başına 2 GR Protein Alırsam 136 GR Protein Almam Lazım Fakat Ben Yediklerimle 160 170 İ Buluyor Çünkü Tavuk Göğüs Izgarada 100 GR Da 25 Gr Protein Olduğuna Göre Günde Yaklaşık 600 700 GR Yiyorum Arada Kırmızı Et Tabiki 175 GR Protein Ediyor 700 GR Da Bazen 600 Yiyorum Ve Diğer Besinler Hariç Baya Bir Artıyor Bunun Bir Zararı Varmıdır Ve Şunu Farkettim Diyetkolikte Tavuk Göğsünü Aldığımda Sote Yapıyorum Küçük Parçalara Bölü Sonra Tavaya Çok Azcık Yağ Koyup Su Koyuyorum Pişiriyorum Fakat Orda Izgara Ve Haşlamaya Göre Çok Az Protein Miktarı Gösterilirmiş Sizce Bunlardan En Sağlıklısı Hangisi Haşlamayı Yapınca İçeriklerinin Suya Çözüldüğünü Duydum O Yüzden Tavuk Göğüs Izgara Veya Sote Yiyorum Ama Şaşırdım Sotenin Protein Miktarı Orada Diğerlerine Göre Nerdeyse 3 Katı Az Acaba Orda Tavuk Sote Yazıyor Göğüs Olmadığı İçinmi Öyle Yazılmış

TAVUK GÖĞÜS SOTE 700 GR 64 GR PROTEİN 518 KALORİ

TAVUK GÖĞÜS IZGARA 700 GR 178 GR PROTEİN 763 KALORİ

TAVUK GÖĞÜS HAŞLAMA 700 GR 178 KALORİ 770 KALORİ

LİNKLER
    https://www.diyetkolik.com/kac-kalori/tavuk-sote/

https://www.diyetkolik.com/kac-kalori/tavuk-gogus-izgara/

https://www.diyetkolik.com/kac-kalori/tavuk-gogus-haslama/

2. lostRoses

lostRoses Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Once boş tavayı üstüne elini tuttuğunda sıcaklık gelecek kadar iyice kizdiriyorsun. Sonrasında direk tavukları başka birşey eklemeden tavaya atıyorsun. Buna eti muhurlemek denir etler iyice beyaz olduktan sonra yağ ve baharat ekleyebilirsin tavuğun suyu dışarı kacmayacak hem daha lezzetli hem de besin değerleri gitmemiş olacak.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    anladım denicem en ideali gene ızgara bence tat olarakta sote .d

4. lostRoses

lostRoses Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Zaten bu şekilde muhurledikten sonra içine sebzeleri baharatları yağı atıp sote haline getirebilirsin bu sadece ön aşama

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. kralpasa

kralpasa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Müşteri Temsilcisi
    Günde 700 gr tavuk mu yiyorsun öncelikle seni tebrik ediyorum ki 250 gramını bile zor bitiren biriyim ben ayrıca gün içinde protein ihtiyacını başka ürünleri alarak sağlaman lazım oturup bir protein kaynağından beslenmen çok yanlış ayrıca tavuk göğüsleri ne kadar sağlıklı bu da ayrı bir konu sana tavsiyem günlük max 500 gr tavuk yemen geri kalan protein ihtiyacını yumurta balık lor peyniri aminoasit zincirini tamamlayan bir bitkisel protein kombinasyonu ile tamamlaman

6. özgür2529

özgür2529 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Alinan proteinin fazlasi yaga donusmekte bunu unutmamak lazim . Ustune 700 gr tavuk gogsunu kac porsiyon halinde yiyorsun ? Eger bir ogunde max 60 70 grami geciyorsan yine yaga donusum olmakta . Bu nedenle porsiyonlarini iyi ayarlayip yemen lazim . Ayrica bu kadar tavuk eti yenmemeli , alacagin daha cesitli kaynaklar varken bu yasinda niye iskence yapiyorsun kendine :)

7. LegendBody59

LegendBody59 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    ne yiyebilirim mesela başka yani mesela öğle yemeğine 60 70 gr mı et yiyecem antremandan önce sonra falan 200 250 gr civarı değilmi

Sayfayı Paylaş