Tavuk Faydalimi?????

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mkaya tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Günümüz tavuklarin kaç günde soframiza geldigini biliyosunuz artik. Tavugu yaklaşik 3 4 aydir kestim. Onceleri kosa kosa gogus alirdim.marketten almiyorum uzun zamandir icinde bence hic bi deger kalmadi. Sen tavuga karanlik ortamda birden ışık ver hayvan gunduz zannedip yemek yesin bu dongu devam edip 40 gunde yencek.duruma gelsin. Benim bi yakin abim onceden tavuk fabrikasinda calismis ve kendini yemiyo tavuk tiksinyor resmen çünkü tavuklain yemlerine katilan pislikleri tavuklara yapilan hormonlari hepsini görmüş. hayvanlar yerlerinden kipirdamiyolarmis bile yaptiklari uyku ve yemek durduklari yerden. Yani demem o ki bence tavuk o kadar faydali bisey degil artik.

2. nerede24

nerede24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    günümüz dünyasında malesef haklısınız. muhahkak eski günlerdeki kadar değerleri olmasada özellikle besin cetvelindeki değerlerini korumaları en azından belli bir besleyicilik düzeylerini koruduklarına bir işaret olarak kabul edilebilir. Ayrıca dünyaca ünlü vucut geliştirmecilerin kendi özel tavuk çiftlikleri oldugunu hiç duymadım. onlarda bizim gibi marketten alıyorlar. geçen yüzyıllardada amino asit ve türevleri olan ilaçlar yoktu. o zaman da vucut geliştiriciler bir ronnie coleman olmasada devasa kas kütlelerine sahipti.

şimdi bu bilgileri bir araya getirdiğimde ben şu sonuca ulaşıyorum. tavuklar halen vazgeçilmez besin kaynakları olmasına karşın muhteviyatındaki bazı temel yapı taşlarını kaybettiler. dediğim gibi ne şimdikilerin özel tavuk çiftlikleri var nede eskilerin amino asit tabletleri. yani eskiden gıdalarla aminolar karşılanıyordu. şimdi katkıya ihtiyaç var.
    bunlar tamamen kendi düşüncelerimdir.
    steroid konusuna hiç girmemek lazım.

mkaya bunu beğendi.
  3. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Bu konuyu yalnışlıkla 2 kere açmışım konuyu silemedim yonetime ricam bu konu kaldirilsin.Diger konumda bi kac kiside benim gibi dusunuyodu herneyse.
    Nerede24, benim demek istediğim eski zamanlarda besinlerde bu kadar katki maddeleri, hormonlar olduğunu düşünmüyorum o zamanin vucutcularindan belli. O zamanlar steroidte bu kadar gelişmemişti adamlarin yedikleri doğaldı bi kere.
    Nufus artinca tuketimde artar uretim artar bazi yerlerden kisarlar hammadde duzgun kullanilmaz sonuc ne yedigimiz belirsiz yemek. Ben uzun zamandir marketten tavuk almiyorum yemek icin. Herkesin kendi fikri tabi ben gunluk.proteinimi tavuksuzda cikarabiliyosam ve bu kadar degersiz oldugunu dusundugum seyi tuketmem.

nerede24 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş