Tavuk Dünyası tarifi

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Erkan90 tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Erkan90

Erkan90 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar Tavuk Dünyası restaurantındaki tavuklar enfes oluyor ben cok seviyorum. Evde genelde pratik oldugu icin tavuk gögsünü haslama olarak yiyorum ama hem cok kuru hemde lezzetsiz. Acaba tavuk dünyasının tarifini calabilir miyiz ya da yemekten anlayan üstatlar nasıl yapılabilecegi hakkında fikirlerini paylasırlar belki :D

2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Sen tavuğa 500 kalorilik sos vesaire eklersen, sosların içinde pişirirsen elbette güzel olur. :)

Ama sağlıklı bir şekilde yemek istiyorsan tat konusunda baharatların önüne geçemezin. Sana tavsiyem küçük bir mangal al eve çok canın sıkılırsa öyle pişir eti baya lezzetli oluyor, ben 2-3 günde bir mangalda yapıyorum.

3. Erkan90

Erkan90 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    yok ya 500 kalorilik sos yoktur o kadarda degil :) beni cezbeden etinin yumusaklıgı, cok hos bir tadı var gercekten.

bu arada unutmusum yazmayı ama makarna tarifini de merak ediyorum :)

4. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Benden size bir tarif, 2 bardak suya 1 bardak süt karıştırın rengi kırmıza dönünceye kadar ketçap sıkın. Bu karışımda kuşbaşı doğranmış tavukları kısık ateşte kapağı kapalı tencerede pişirin. On numara beş yıldız.

5. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Nasil bir tadi oluyo dicemde herhalde ketcap gibi olur

Sayfayı Paylaş