Tavuk Butu vs. Ton Balığı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Merhabalar. Bugün Bir süper marketten ton balıklarına ve tavuk butlarına baktım... ve 2x!60gr ton balığı 4.5lira iken 770 gram olan içinde 6 tane tavuk butu bulunan şey ise 4.25 lira... sizce hangisi daha karlı ? yada şöyle sorayım... Tavukta mı daha kaliteli protein var yoksa ton balığındamı? gördüğüm tavukta besin değerleri yani protein şuakaadar gramdır falan diye yazmıyordu onuda belirteyim.. sizce hangisi daha karlı olur?

2. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    tavuk butunu boşver. en yağsız kısmı göğüs. mukayese edeceksen tavuk göğsüyle et.

proteini farklı kaynaklardan almak her zaman için faydalı. o yüzden sadece bir tanesine yönelme.

fiyat açısından ton balığı tavuktan daha pahalı bu arada.

3. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    şu ana kadar gördüğüm en ucuz ton balığı doyum(başka varmıdır bilmiyorum)bu doyum markasına bi bak 3x80 2.90 tl 2x160 ise 3.90 tl balığı alternatif olarak tercih ederler pişirme derdin olmaz fakat çok yağlı olur..aynı zamanda içindeki vitaminlerde faydalıdır..geçen "uvek" marketinden 1.200 gram tavuğu 4.25 tlye aldım ama kemikli ve karışıktı..bence en güzeli göğüs...şu an bizim burada kilosu 7 tl ama çarşıda daha ucuz oluyor..ben yarım kiloyu 3.5 tlye alıyorum..ama tavuğun fiyatı her yerde aynı değil en ucuz yeri araştır biraz ve göğüse bak özellikle..çünkü baget veya sarmada deriside ağırlık yapıyor kemiğide..zaten hergün ton balığı yenmez sen göğüse yönel..saygılarımla..

---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

bu arada konuyla alakasız ama başlık ryu vs ken gibi olmuş:D bence tavukla balığı kapıştırırsan tavuk alır butlarıyla bi koyar uçurur valla:)

4. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Vücudunu geliştirmek istiyorsan tavuk, beynini geliştirmek istiyorsan (Omega-3) balık :) Bence fazla kaçırmamak kaydıyla her ikisini de tüket...

5. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Tavuktaki proteinin biolojik değeri balıktakinden biraz daha yüksektir. Ayrıca tavuk etinin kilosu da ton balığı konservesine göre ucuzdur. Protein oranları ise çok yakındır. Bu durumda tavuk daha verimli bir kaynak gibi duruyor. Tavuğun dezavantajı üretiminde bazı hormon ve antibiyotik kullanımını olduğuna dair kuşkular ile birlikte yapay yem kullanımı olmasıdır. Bunu da istemezseniz biraz daha pahalı olmasına rağmen organik tavuk alabilisiniz. Ayrıca balıktaki yağın insan için tavuktaki yağdan daha uygun olduğunu da gözönünde bulundurmak gerekir.

6. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Dediğiniz gibi pişirme derdi yok balığın...Bulunduğum şehirde en ucuz ton balığı 2x160 olan 4,5 lira görebildim şuana kadar...Ayrıca thebarleyin söylediği doyum ton balığı burda 3.90lira değil 4.5lira :) Şok markette gördüm bunları.. fiyatları marketler değişik olduğu içib farklı olabilir...Birde bim'e iyice bakayım eğer 4lira civarında bulursam ton balığı almaya çalışıcam öğrenci için pişirme derdi çok zahmetli bir iş :) aradada tavuk götürürüz tabiki... teşekkürler görüşlernz için

7. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    RaPPeRuA bide "uvek" marketlerine bak belki marketler arası fiyat farklılığı oluyordur..ben 3x80 liği 2.90a alıyorum..balık yağı faydalı ama forumdada bulabilirsin içinde ağır metaller bulundurması açısından hergün yenmesinin zararlı olabileceği söylendi..sen araya tavuk göğsüde koy..bi ondan bi ondan götür..göğüs yağsız ve protein değeri yüksek bi besin..ayrıca aynı markette 30lu yumurta 3.50 tl idi...adıda sanırım "mizan" dı..ama şimdi kaldırmışlar mizan almayacaklarmış sen mizan yumurtayıda incele beyazını ayırıp pişirip yiyebilirsin çok kaliteli protein alırsın böylece..

8. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Uvek marketlerinin sitesine baktım şimdi..Sadece Mersin ve Adanada şubeleri varmış neyazıkki burda yok :)(Aydında)

9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    balık alman gereken zorunlu bir besin ama tavuk değil. balığın omegası kaş gelişimi için faydalı.

malesef 3x80 dia marka balığa 3.90 veriyorum.

10. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    ton balığı konservesinden hergün 1 tane yemeye özen gösteriyorum,bi kere yemesi kolay aç kutuyu iki lokmada midede,tavuk öyle değil pişirmesi yemesi daha zor.işe giderken ton balığını koy cebe götür daha pratik.ama tavuğun göğüs etindeki protein malum onu daha çok evdeyken tercih ediyorum ton balığını dışardayken.

11. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Evet o yüzden Öğrenciler için ideal olan ton balığı sanırım... :) Ama hep aynı gıdayı almak bir süre sonra insanın dengesini bozuyor o yüzden hergün yemeyi tercih etmiyorum ben 2 günde bir yiyorum özellkle antrenmandan hemen sonra... ama 3 gün yemeyip farklı proteinlere yöneliyorum çünkü yazın başıma çok kötü bir bağırsak bozulma geçirmiştim 3ay emek boşa gitmişti ton balığı yüzünden :) Yani doktorun yalancısıym bende...

12. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    bi tane esnaf ile anlastım...dedim abi ben spor yapıyorum ayda 5 kilo tavuk gogsu yiyorum kilosunu 7 liradan ver buradan alıyım dedim kabul etti sizde boyle yapabilirsiniz

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hepsını yemek gerekıyor bızım ailede haftada 1 gun bazende 2 gun balık gunudur
    genelde hafta sonları balık yerız ben somon yıyorum faydalı dıye yanındada normal balık yıyorum mesala somon yanında lufer gıbı degıstırıyorum hep bı gun lufer bı gun cupra vb ama somon hep yıyorum faydalı dıye hafta ıcıde et tavuk vb.

Sayfayı Paylaş