Tavsiyeye ihtiyacim var

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nockeee tarafından 28 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Su anda diyetteyim ve aylik olarak 3-4 kilo veriyorum, ayni zamanda da body + cardio calisiyorum. Benim amacim kilo verip yag yakarken kas kaybini önlemek/azaltmak ve olursa da kas kazanmak. Diyetim cok agir degil ve günlük olarak 140 gr protein aliyorum, kilom su an 70 boyum 168 cm. Kas kazanmama yardimci olmasi acisindan ne önerirsiniz bana? Whey protein tozu mu yoksa bcaa falan mi? Yoksa tamamen farkli birsey mi?

2. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    bcaa lar kasin katabolik duruma gecmesini onler boylece minimum duzeyde kas kaybi yasarsin . fakat yag yakimina yardimci olup ayrica kas hacmi vericek bir supplement var oda kreatin , yag yakimina yardimci olup kas kutlesini arttirdigi bircok arastirma ve tecrubeyle kanitlanmisdir. zaten 170 gr protein aliyosun ve aldigin protein kaliteli proteinlerse cokta wheye ihtiyacin yoktur onun yerine bcaa olarak zengin amino asit kullanabilirsin . dilersen kreatinle kombine edip daha iyi sonuclarda saglayabilirsin ( unutmamaliki kreatin kas hucrelerine suda cekmektedir ve bu bazen define bir vucut isteyenlerin kafasini karistiriyor)

nockeee bunu beğendi.
  3. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    arkadaş diyette cardio yapıyorum diyor sen creatin öneriyorsun :S

Perlator, nockeee ve chelseagrin bunu beğendi.
  4. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    pardon ben cardio yaptigini atlamisim haklisin uyari icin sagol

5. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    önemli değil , günlük protein alımın yeterli bence 140 gram öğünlere dağılmış bir biçimde alıyorsan whey yerine bcaa alabilrisin kas yıkımını önlemek için

Perlator ve nockeee bunu beğendi.
  6. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Weider Premium BCAA Powder almayi düsünüyorum. Bunu antremandan 30-45 dk önce ve antremandan hemen sonra almayi düsünüyorum ama kac gr. almam gerektigini bilmiyorum. 5 gr. önce, 5 gr. sonra mi? Yoksa 10'ar gr. önce ve sonra mi?

7. brhmcr

brhmcr Guest

5 gram once ve sonra yeterli olacaktir. illa idman oncesi ve sonrasi olacak diye bir zorunluluk yok gun icine de toplam 10 grami yayabilirsin

8. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Genelde öyle alindigini okudugum icin ben de öyle almayi düsündüm. Aksam yatmadan önce alsam diyete zarar verir mi? Yag ve karbo orani cok düsük, kalorisi de oldukca düsük ama yine de bir fikrim yok.

9. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    dedigin gibi yag ve karbo 0 . uyurken vucut besine ihtiyac duyar bu yuzden uyumadan oncede alabilirsin veya uyumadan once yag orani cok az olan sutte kazein proteini icerir . bcaayi kalkar kalkmazda alman yarar saglar

nockeee bunu beğendi.
  10. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bcaa ağır idmanlardan sonra kas kaybını önleyici olduğu için antreman öncesi ve sonrası tavsiye edilir

Perlator ve nockeee bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş