Tavsiyeye Açık Beslenme Günlüğüm

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mrlaz tarafından 17 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar forum ailesi
    Yaklaşık 3 yıldır ara ara toplamda 2 yıldır bu sporla ilgilenmekteyim.

ÖNCELİKLE VÜCUT ÖLÇÜLERİM
    Yaş 20
    Kilo 78
    Yağ orani %15
    Omuz 120
    Gogus 101
    Kol 36
    Bel 79
    Bacak 64
    Vücut tipi:Geniş kalcalı dar omuzlu(Orantılamaya çalışıyoruz)

DİPNOT: 17 yasimda bu spora basladigimda kol olcum 26.5 idi.vucut tipi olarak genis kalcali dar catili biriyim cogu kisi bu spora asla uygun olmadigimi soyluyor bu da bi negatiflik tabi...

BESLENME PROGRAMIMA GELİRSEK

Sabah (6:10)
    Yulaf ,müsli,mısır gevreği ve muzdan olusan gevrek ligh süt ile
    IMG_20140317_170654.jpg
    Saat(10:00)
    Fabrikada oldugumdan dolayı evden getirmek zorunda oluyorum
    Yaklasıık 200-250 gram tavuk göğüs haslama,keycap ve light tuzlu kraker ile karısım
    IMG_20140316_183944.jpg
    Saat (12:10)
    İşyerinde ne yemek cıkarsa meyve suyu veya tatlı tüketmiyorum,ekmek kesinlikle yok
    IMG_20140312_120627.jpg
    Saat (3:00)
    Protein tozu+Bcaa su ile

Antrenmandan 45 dakika -1 saat önce(En erken 7 –en gec 8 gibi)
    Okul cıkısı oldugundan cok zamanım kalmıyor
    kompleks cabuk sindirebilecegim bir karbonhidrat tüketiyorum
    Hemen pişir ye makarnalar gibi

Antrenmandan 15 dakika önce
    Bcaa-Nox katısımı olan bir preworkout

Antrenmandan hemen sonra
    Bcaa-glutamin –creatine-protein karısımı su ile

Antrenmandan yaklasık 1 saat sonra
    300-350 gram tavuk
    Yogurt-ketcap-tursu
    Ekmek yok-karbonhidrat yok
    IMG_20140224_220130.jpg IMG_20140226_220312 (1).jpg IMG_20140211_225714.jpg gibi yemekleri m oluyor
    Hedef tabikide temiz büyümek.Önerileriniz benim için gayet önemli,şimdiden cok teşekkür ederim.

2. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    Kahvaltı bana zayıf gibi geldi bilmiyorum üstadlar neder ancak kahvaltın sıkıntılı.Ayrıca antrenman öncesi komplex karbonhidrat alımını beslenme düzeninden eksik etme,kolay gelsin iyi sporlar :)

mrlaz bunu beğendi.
  3. fitinsan

fitinsan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Kahvaltıya haşlanmış yumurta eklemen iyi olur biraz yetersiz gibi bu haliyle.

mrlaz bunu beğendi.
  4. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Kahlvaltında protein yok hiç.En azından 4 yumurta eklemelisin.Yediğin her öğünde protein almaya çalışman senin yararına olucaktır.Ayrıca antrenman öncesi kompleks karbonhidrata dikkat et.1 saat önce yiyorsun ve o sürede sindirilmesi biraz zor.Antrenman sırasında yağ yakımı diye o yediklerini yakman ve antrenmandan tam verimi alamaman olası.Tabi sindirimi hızlı biri değilsen.

mrlaz bunu beğendi.
  5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    O bulgur pilavi cok fazla degil mi

mrlaz bunu beğendi.
  6. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Piyasadaki butun ketcaplar (bildigim kadariyla) seker ilavesi iceriyor. Tatli ve seker tuketimine dikkat ediyorsun gordugum kadariyla ancak ketcap araciligiyla da seker aliyorsun. Hardal tavsiye ederim (Pinar/Tat). Hardal sevmiyorsan ve illa bir sos lazimsa evde kendin hazirlamaya calisabilirsin. Yine seker icerecektir ancak en azindan ilave seker eklenmemis olacaktir. Kahvalti klasik amerikan kahvaltisi ve sagliga zararli, suradaki mesajimi oku. Arkadaslarin dedigi gibi yumurta eklemeni oneririm. Turk kahvaltisi bu noktada daha saglikli olacaktir. Peynir, zeytin daha kaliteli ve saglikli besin kaynaklari. Gordugum kadariyla yag hic tuketmiyorsun. Sagligin ve beslenmen acisindan cok buyuk hatalardan birisi. Ketcap yerine zeytinyagli bir sos icat edebilirsin. Yagin etkisini gormezden gelmeyin. Toplam kaloriye dikkat ettiginiz muddetce sacmasapan tatsiz tuzsuz light urunler tuketmeden daha lezzetli ve saglikli bir sekilde gelisme saglayabilirsiniz. Yine hic sebze gormuyorum. Abuk subuk makarnalar yerine sebze kesinlikle eklenmeli. Bu beslenmeyle yakinda saglik problemleri yasamaya baslayabilirsin. Ekmek tuketmemen dogru bir hareket fakat butun unlu mamullerden de uzak durmani hatirlatirim. Iyi calismalar.

mrlaz ve fitinsan bunu beğendi.
  7. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Oncelikle yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

Hepiniz kahvalti konusunda hem fikirsiniz gordugum kadariyla bende cok yakiniyorum bu konuda ama olmuyor yapamiyorum yani ,

sabah 6 da uyaniyorum
    8 de is basi
    4 de paydos
    5 te ders basi
    8-9 ders sonu
    9:30 evdeyim
    Ve tek basima yasiyorum yemek falan da benim ustume
    Yalniz boyle yazinca hayati ne kadar doku yasiyormusum ya :)
    Sikayet mi ediyorum ? Asla! Amac cozum bulmak !

Hem calisip hem okumak cok yoruyor vesselam yorulmayida gectim yemek sikintisi oluyor afedersiniz ama isyerinde yemek saatleri disinda yemek yasak o kaselerde gordugunuz tavuklari tuvaletlerde yada mescitte yiyorum ,gunahi boynuma kalacak..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    @vinternat ketcap konusuna gelince kup kuru tavuk gitmiyor resmen bende piyasadaki sekeri en dusuk ketcabi aldim o da tamek 100 gramda 12 grm seker (Diger urunlerde %18) evde yapma olayini denedim ama olmadi cok ugrastiriyor beni :)

9. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Tebrik ederim gerçekten çok güzel bir beslenme programı , bana kalırsa sadece öğünlerinden ketçabı çıkar onun haricinde herşey süper :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. shumi-206

shumi-206 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    satış temsilcisi
    Yer:
    İstanbul
    Kahvaltındaki eksikler arkadaşların dediği gibi yumurta yanlız unutulan önemli şey ise lor peyniri fazla olan ise muz hem ligh süt kullanıyorsun ama yanında muz yiyorsun nerde kaldı ligh sütün faydası :) iş yerinde çıkan yemeği tamam elin mahkum olduğundan yiyebilirsin ama yapabilirsen yemeği iyice süzdür yada suyunu asla tüketme ketçapı hayatından çıkar onun yerine baharatlara yönel örneğin kara biber köri gibi bunlar sana yardımcı olacaktır dediğin gibi ekmek yerine suyunu çemiş karbonhidratlara yönel pilav makarna vs. birde karbo hesabı yap zannediyorumki baya bi fazla alıyorsun amacın vucut yağ seviyeni düşürmekse ki anladığım kadarıyla öylede karbo miktarını iyi ayarla ne seni bitkin bırakacak kadar az tüket nede yağ yakımını engel olacak kadarda çok tüket birde kahvaltı hazırlamak sana zor geliyorsa sana her sabah yaptığım kahvaltımı anlatayım çok pratik ama içmesi biraz işgence bilendıra 500ml su koyuyrum içine beş haşlanmış yumurta 150 gr lor peyniri 100 gr mısır gevreği bir ölçek protein tozu atıp karıştırıyorum ardından onu içip evden çıkıyorum yumurtalar akşamdan hazırlandığından yapıp içip evden çıkmam 5 dk istersen bir dene kolay gelsin

fitinsan bunu beğendi.
  11. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim @kartals340 @shumi-206 ketcabi bi kac kez cikarmayi denedim ama basaramadim baharatlar kesmiyor beni resmen kuru oluyor yemek yoksa tat ile alakali bisi degil , hardal diyenler olmus ama agzima suremiyorum o meleti bi bakicam bu sos olayini halledicem bu arada @shumi-206 ustadim bende o soyledigini yiyecek veya icecek mide yok acikcasi ,hayal ettim yemekten sogudum ,muzuda ogunlerimden cikaricam kesinlikle zaten bursada kilosu 6 lira oldu icim aciyor verdigim paraya , karbonhidrata cok yuklenmissin diyenleriniz olmus ama aslinda o kadar yiyemiyorum misal idmandan onceki su kompleks karbonhidrat hep gume gidiyor ,sabah gevrekteki muzu alip idman oncesi yerine koyayim diyorum .

12. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Hardal ketcaptan dahada beter o çok kötü bir öneri olmuş yani , hardal bildiğin yağ yükü
    Bence sen ketcap yerine gidip " arifoğlu nar ekşisi " valla cok güzel bir sos olabilir yemeği çok güzel bir tat veriyor :) Muz kasları besler bu aralar fiyatı artmış olabilir ama kesinlikle programından cıkarma hatta forumda günde kaç adet muz tüketiyorsunuz konuları bile var yani :) Muz cok önemli ve fiyatları uygun olunca programına dahil et muhakak

13. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    @kartals haftalik alisveris listeme ekleyecegim bunu :) nar eksisini bi deneyelim bakalim :)

14. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Nar ekşisini yemeklere denedikten sonra fikirlerinizi merak ediyorum , burda paylaşırsınız :)

15. solitude

solitude Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    nar eksilerinin cogunda glikoz surubu var ben pek önermem o yüzden, ben tavuga sos icin migros'un salcasi var tuzlu degil ona pul biber,kekik karistirip tavugun üstüne döküyorum gayet lezzetli diyebilirim.
    kolay gelsin :)

16. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Salcadada bisi vardi ama suan hatirlayamadim @solitude yoksa salcaya bende bayilirim yani ,kucukken az mi yedik babaannemisin yaptigi salcali ekmekleri :) yag oranim sirf o ekmeklerden %14 oldu :D

17. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar kötü marka olan herşeyin içinde glikoz falan olur ama fark ettiysen ben markası ile birlikte önerdim diğer çakma nar ekşilerini demiyorum . Arifoğlunun nar ekşisi piyasadaki en doğal nar ekşidir bu markayada güveniyorum

solitude bunu beğendi.
  18. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Ayrıca migros markalar piyasadaki en ucuz içine ne kondugu bilinmeyen şeyler her zaman en iyi markayı seçmek lazım bununda altını çizelim :)

19. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu sporda parayi kismak imkansiz arkadas ya ,herseyin kalitelisini alman gerekiyor en basitinden bim den kg i 10 liraya aldigim tavuk ile kasaptan kilosu 12 liraya aldigim tavuk arasinda bi ton fark var :D soyleki bim tavugu 500 gram mangalda pisince 350 gram kaliyor kasaptaki 430 gramda kaliyor yakana kadar bu gramajda bu da ek bir bilgilendirme olsun dostlar.

20. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen öyle ne yazikki ama amaclarımız doğrultusunda faydalı ve güvenilir oldugunu düşündüğümüz şeyleri vucudumuzdan esirgememeliyiz :)

Sayfayı Paylaş