Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gecemvemavi tarafından 9 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gecemvemavi

gecemvemavi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Selamlar ve Saygılar

Bodyforum’da yeni birisi olarak sizin yardımınıza ihtiyaç duyuyorum birkaç şey sorarak vaktinizi alacağım musait olduğunuz bir dönemde cevaplarsanız memnun olurum, Body Building dışarıdan gözüktüğü değilmiş 3 aydır çalışıyorum ve önemli noktaları çok fazla ve kendi içerisnde kocaman bir dünya gibi lafı çok uzatmayarak aklıma takılanları dile getirmek istiyorum

1-Ben 24 yaşında birisiyim ve boyum 1.73 cm ve bu yaştan sonra boyumun uzamıyacağını biliyorum, Body Building’de yapılan Squad gibi ayakta yapılan ağırlık çalışmaları boyumun kısalmasına neden olur mu , Body Building boy kısalığına yol açar mı?

2-Haftada üç gün çalışılması tavsiye ediliyor genel olarak bu üç günlük süre zarfında Kol-Göğüs-Omuz ve Bacak çalışılırken 1 antreman gününde sadece bir kas grubumu çalışılmalı sizce yokca mixleyip karıştırılmalı mı (örneğin omuz-kol karışık) yoksa bir günde sadece bir kas grubu mu çalışılmalı örneğin sadece göğüs yada sadece omuz gibi…

3-Yukarıdaki sorumun cevabı eğer karışık çalışılmalı ise diyelim ki gögüs ve omuz calışacağım gögüs antremanlarını bitirdikten sonra veya omuz antremanlarını bitirdikten sonra diğer kas grubuna geçmeden kaç dakika dinlenme önerirsiniz?

4-Anterman sırasında ben kasın büyüyüp şekil almasını istiyorum bu konuda ki genel görüş ağır kilolarla az tekrar kasın büyümesini sağlar şeklinde eğer şekil vermek istersen hafif kilo ile çok tekrar yapmalısın diyen kişilerde var bu konuda yol gösterirmisiniz ben hangi yolu izlemeliyim ?

5-Besleme konusunda ise protein desteği almalısın diyen kişiler var hangi protein veya destek besinlerini önerirsiniz bunları kullanırken nelere dikkat etmem gerekir antreman öncesinde ve antreman sonrasında nasıl beslenmeliyim mesela antremandan hemen sonra bir şey yemek doğrumudur, Sebze ve meyve ağırlıklımı beslenmeliyim beslenme konusunda neler önerirsiniz?

6-Şınav çekmek gögüsler için ne derece önemlidir gerçekten büyük faydası var mı?

7-Antreman sırasında setlerde örneğin Dumbbell Curl 3 X 12 mi iyidir 4 X10 mu yoksa gitgide ağırlık attırarak piramit şeklinde çalışmak mı?

Umarım sorularım abartılı olmamıştır bu konuda yardıma ihtiyacım olduğundan beni anlayışla karşılıyacağınızı düşünüyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum
    Saygılarımla

2. Siyah59

Siyah59 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ukalalık yaptığımı düşünmeni istemem ancak bu sorularının cevapları forumda zaten mevcut. ayrı ayrı herbiri tartışılmıştır burada. bence biraz zaman ayır ve forumu güzelce oku.
    bu sorularla açmış olduğun başlık kilitlenebilir.
    çalışmalarında başarılar. thums:

Sayfayı Paylaş