Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve in_flames_rules tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. in_flames_rules

in_flames_rules Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhaba,
    Arkadaşlar sıkıntım şudur;
    Yaklaşık olarak 9 ay kadar önce bir rahatsızlık sonucu biri ciddi olmak üzere 2 ameliyat geçirdim. Doktorların az hareket, ağırlık kaldırmama yasakları sebebiyle hareketsiz şekilde geçen 9 ay bana geniş bir göbek çevresi ve yağlanan bir vücut olarak geri döndü. Rahatsızlığımdan önce hareketli bir yaşamım olduğu için pek kilo sıkıntım olmuyordu. Göbek biraz vardı ancak beni rahatsız edecek ölçüde değildi kolay kamufle edebiliyordum diyelim. Spor geçmişimde uzun olmasada 6 ay kadar vücut geliştirme, öncesinde 1 seneye yakın kick boks yaptım kaburgamda oluşan çatlaktan dolayı bırakmak zorunda kaldım, halı saha ve arkadaşlarla basketbol diyebiliriz.
    Doktorumla görüştüm artık spora başlayabileceğimi hatta başlamam gerektiğini söyledi. Bende bu görüntümden sıkıldığım için bir şeyler yapmaya karar verdim. Öncelikle iş dolayısıyla düzenli olarak salona gitme şansım yok. Evde power 90 programını 1-2 ay kadar uygulayıp p90x e geçmeyi düşünüyorum. Doğrudan p90x yapabilecek kondüsyonda değilim. Daha önce 1 tur kadar yapmıştım o sebeple temelden başlamak istedim. Yağ yakımı, kondüsyon ve sıkılaşmak istiyorum. Boy 1,71 kilo 76 ve 32 yaşındayım fazla kas değil fit bir görüntü istiyorum diyelim. İstediğim noktaya gelince de bunu korumak için çalışmayı düşünüyorum. Kendimce şu şekilde bir düzen oluşturdum. Sabahları kalkınca 1 adet salatalık yiyorum arkasından yarım saat kadar hafif tempo bisiklete biniyorum. Ardından kahvaltı bir sabah 2 adet yumurta, mevsim yeşillikleri, peynir, 1 dilim tam buğday ya da tahıllı ekmek, diğer sabah ise yağsız süt ile tam buğday ve mısır gevreği yiyorum. Arada açlık hissedersem 1 küçük elma atıştırıyorum. Öğle yemeğinde salata ya da tavuk sebze haşlama vs. tarzı yiyorum. 2 saat kadar sonra power 90 antremanımı yapıyorum. Antremandan 1-2 saat kadar sonra ise akşam yemeğini balık ya da tavuk, salata vs. şeklinde hallediyorum. Yatmadan çok açlık hissedersemde 1 avuç badem, ceviz vs. atıyorum ağzıma.
    Sormak istediğim kendimce yapmış olduğum bu program amaçlarıma uygun mudur? Beslenme şeklin yanlış derseniz eyvallah der önerilerinizi uygulamaya çalışırım. Power 90 ı bırak şuna başla da diyebilirsiniz. Her türlü yardıma ve öneriye açığım sabırlıyımdır. 3 günde bir şeylerin değişmeyeceğini biliyorum.
    Herkese şimdiden çok teşekkürler.

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    ameliyatlar icin gecmis olsun abi bukadar uzun yazmasaydin keske bicok kisi geri tusuna basicaktir insallah basmazlar yardimci olurlar :)
    Telefonunuza fatsecret programini inidirp yediklerinizi kaydedip gunluk protein karbonhidrat yag ve kalori bunlarin kac oldugunu gorebilirsiniz ki gormelisiniz
    Yag yakmak kilo vermek icin internetten gunluk kalori ihtiyacinizi ogrenip 500 altinda alin mutlaka daha fazlasi degil yani ac kalmaya gerek yok.
    Protein miktarida kilo başına 1.5 2gram olabilir
    Karb 100 civari toplam
    Yag ise kaliteli yaglardan almaya bakin genelde zeytinyagi kuruyemis gibi ara ogunlerde..
    Ayrica yesil cay aci sekersiz kahve oneririm yag yakiminda etkilidir
    Disarida kardio yapabilirsiniz hit tarzi kardio yapabilirsiniz..

Yani azim ve kalori miktsrina dikkat etmekten geciyo bicok sey umarim ulasirsiniz hedefinize kolay gelsin

in_flames_rules bunu beğendi.
  3. in_flames_rules

in_flames_rules Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Cevap ve geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim öncelikle. Haklısın aslında epey uzun olmuş sorunu tüm ayrıntıları ile ele almak kötü bir mesleki alışkanlık diyelim. :) Programı indirdim kendimce hazırladığım menüyle günde ne kadar kalori aldığımı hesaplayıp ona göre üzerinde oynamalar yapmam gerekir sanırım bir şekilde orta yolu bulurum. Yağ olarak zeytinyağı kullanıyorum zaten halihazırda. Dediğiniz gibi iş azim ve beslenmede bitiyor göbeği her gördükçe azim tavana vuruyor o konuda sıkıntı yok da işte beslenme konusunda yeteri bilgim olmadığı için sormak istedim. Bilinçsizce yapmak istemiyorum ağır ağır olsun sonuçları iyi olsun. Hepimize kolay gelsin.

egemennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş