Tavsiye

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Deli333 tarafından 22 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Kola ve gazlı içeçekleri aşırı içmeyin arkadaşlar. gerçekten 1.5 aydır miğdemin içine etti bu olay. doktora vs gittim ama pek yaramadı açıkcası. o kadar ilaç, o kadar bitki ilacı halen düzelmedi gibi. tavsiyem sakın aşırı içmeyin . Miğde hastalıkları genelde tekrar etme olasılığı yüksek olan hastalıklarmış. günde 3 -4 litre kola içiyordum nasıl olsa birşey olmaz mantığına. şimdi çorba içsem davul gibi şişiyor miğdem. :cry: bu ay sonunda olmazsa endoskopi yaptırıcam. aman diyim miğdeye dikkat edin. nasıl olsa birşey olmuyor mantığına gece kalkıp kola içerdim.

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bence aşırı içmeyin değil hiç içmeyin yani ice tea/meyve suyuna yönelin ;)

3. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    lipton icetea mükemmel arkadaşlar bide aromanın meyve sularu doğal şekerlerde yapılıyormuşlar elma ile birlikte diğerlerinden daha sağlıklı sanırım..

4. Buddy

Buddy Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    koLamı sakın deneyim demeyim içenLer ise biran önce bıraksınLar

5. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Tenekeye koyulmuş neyin nesi olduğu belli olmayan çaylar yerine evde kendi damak zevkinize göre çay demleyip keyfinize göre tatlandırın ve bir cam kavanoz yada şişeye koyarak çayın ısısının düşmesini bekleyin..ondan sonra buzdolabına koyun istediğiniz kadar için.....sadece normal çay değil kuşburnu çaından ada çayına kadar herşeyi buzlu olarak bu şekilde yapabilirsiniz evde bedavaya getireceğiniz içeceklere dışarda milyonlarca lira harcamaya gerek yoktur.

Kola gibi içeceklerin insana faydası olmadığı gibi zararıda vardır...Coca Cola türü içecekler ilk çıktığında kokainin ham maddesi olan Coca yaprağından yapılırdı...kokainin ne kadar zararlı olduğu anlaşılınca yasaklandı ve bir süre sonrada yapılan tahliller neticesince Coca cola nın koka yaprağından yapıldığı anlaşıldı..bu büyük bir infial yarattı...Coca cola yetkilileri formülü değiştirdiklerini söylemekle birlikte Coco cola türü içeceklerin halen belli oranda alışkanlık yapması düşündürücüdür.

Coca cola nın formülü halen dünyanın en iyi korunan sırları arasındadır.

Meyve suyu ise boş kaloridir..üzerinde yazılı %100 saf yazıları sizi aldatmasın bir meyvenin suyu sıkıldığı andan itibaren yarım saat içinde tüm vitamin değerini kaybeder meyve suyunun içinde bulunduğu söylenen vitaminler ya yoktur yada suni olarak eklenmiştir...yani vitamin için meyve suyu içen arkadaşlar boş kalori almaktadırlar 1 bardak meyve suyunu yakmak için yaklaşık 45 dakikalık bir koşu yapılması gerektiği düşünülürse meyve suyunun ..daha doğrusu paketlenmiş meyve suyunun faydaları ortaya çıkar..

Kutu süte gelince kutu sütte formaldehid kullanılmaktadır...Formaldehid cenaze işlerinde kullanılan bir mumyalama sıvısıdır Amerikada yapılan bir araştırmada gençlerin cenazesinde yaşlılara oranla daha az formaldehid kullanılmasının sebebinin gençlerin bol miktarda kutu süt türü formaldehid katkılı içecekler içmesinin sebep olduğu tesbit edilmiştir.

yani siz siz olun doğallıktan şaşmayın...ayranın nesi var? bir kutu yoğurt alırsınız ..yoğurdu güzelce çırparsınız sonra sulandırırsınız olur size ayran..su ve tuz kaybını giderir..terleme sonucu oluşan dehidrasyonu giderir...susuzluğa iyi gelir ayrıca diyet yapanlar için tok tutucu etkisi vardır.Daha pek çok özelliği de var..ayran yapacağınız yoğurdu özellikle türk malı yoğurtlardan kullanın..mesela sütaş yada tikvesli..danone sabancı gibi markalardan uzak durun çünkü bu markalar süt yerine süttozu kullanırlar.

6. nefret

nefret Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    bir bardak meyvasuyu için 54 dakkamı?yanlıış anladım heralde :(

7. nefret

nefret Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    pardon 45 dk.heralde 4,5 dk cemek istediniz.lütfen öyle olduğunu söyleyin bana.teşekkürler :(

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    1 bardak meyva suyu 250 ml olsa bu 120 kalori yapar.. (100 mlsi ortalama 45 kaloriden)
    1 saat tempolu koşu ise ortalama 500-600 kalori yakabilir.. (tempoya ve kiloya göre bu 400-800 kalori arasında değişebilir)
    bu durumda 1 bardak meyva suyunu yakmak için 10-15 dakka tempolu koşu yeterlidir..

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Bende de Vg ye başlamadan önce kola alışkanlığı vardı.Günde rahat 2.5 luk devirirdim.Hatta iş öyle bi noktaya gelmişti ki annem eğer elimde kola eve gelirsem beni eve almıyacağını,kolayı da çöpe dökeceğini söylemişti ve hatta ciddi olmadığını düşünerek 2 tane 2.5 luğu kapıp eve gelince hakkaten eve almamıştı :D Ta ki spora başladım,protein ve uyku için süte başlayınca kolayı artık aramamaya başladım.2 hafta sonra baktığımda artık canımın hiç kola çekmediğini hayretle görmüştüm.Artık canım kola çekince süt,taze sıkılmış portakal suyu ya da su içiyordum.Arkadaşlarla yemeğe giderken artık kola istemiyordum,ilk başlarda herkes hayret etmişti çünkü ne kadar kola manyağı olduğumu herkes bilirdi :D Bu spor bana kola denen illeti bıraktırdı,3 aydır bi yudum bile içmedim ve halimden de oldukça memnunum,ben bıraktıysam herkes bırakır ;)

Sayfayı Paylaş