Tavsiye?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Atakan Yılmaz tarafından 18 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Atakan Yılmaz

Atakan Yılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,bende bu spora yeni başladım ve bu hafta 4.haftam bitecek.Ölçüm yapılıp bölgesel hareketlere geçicez.1.85 boyum 74 kiloyum hocam gainer yerine direk protein tozu önerdi bana.Fakat sonradan çokta ağır antreman yapmadığım için almama gereksinimi duydum ve aslında iyi de besleniyorum etimi falan aksatmamaya calisiyorum ama okul oldugu icin cok duzenli de olamayabiliyor,yulaflı bisküvilerle falan atıstırmaya calisiyorum.Hocam önümüzdeki hafta bölgesele geçeceğimiz için antreman ağırlaşabileceğini söyledi ve sonra protein tozu için pişman olma dedi.Şimdi 1.ayım bitecek sizce kullanmalı mıyım yoksa naturel gittiği yere kadar gitmeli miyim? Çünkü çoğu kişi ilk 3 ay gereksiz diyor ama kollarımın falan hacim almayacağından da korkuyorum ek protein takviyesi almazsam.Ama kime sorduysam ilk aylar çok gereksiz dedi.Yardımınızı bekliyorum,teşekkürler.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hocan sana protein tozu satmaya çalışıyor, ihtiyacın yok. Yeterli kalori ve proteini yemeklerden alabilirsin.

3. Atakan Yılmaz

Atakan Yılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki ne zamana kadar böyle gitmek lazım? Hani sabır işi tabi de kollarım hacimlenmeyecek diye de korkuyorum biraz :)

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük protein ihtiyacını karşılayamazsan protein tozu alabilirsin fakat herhangi bir zamanda alman şart değil, hiç kullanmasan da olur. Hacim protein tozuyla olmaz, toplamda yeterli beslenmeyle olur.

5. Atakan Yılmaz

Atakan Yılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ya okul oldugu zaman hani en kötü 1 haslanmis yumurta yiyorum arada atıstırmalık muzlu kek yiyorum,yulaflı bisküvi yiyorum eve geldigimde etimi falan eksik etmiyorum,baklagilleri de yemeye çalışıyorum sıkça,haftada 1 fix balığımı da eksitmem hani yedikçe yemeye çalışıyorum yani.Okul olmadıgı zaman kahvaltıda en kötü 5 yumurta yerim 1i sarısı gerisi beyazı.Tavuk pilavı,makarnayı eksik etmemeye çalışıyorum.Cok cok iyi olmasa da iyi besleniyorum aslında fakat burda daha bilgili arkadaslar oldugu icin fikir almak istedim.Nasıl yapılır,edilir diye.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Nasıl yapılır ne edilir derken neyi sorduğunu anlamaya çalışıyorum. Günlük protein ihtiyacı vücut ağırlığı x 1.5-2 gr...Yani günlük protein ihtiyacın 110-150 gr. Bu durumda günlük ne kadar protein aldığını hesaplayacaksın ve eksik alıyorsan arttıracaksın, daha fazla protein alacaksın. Eksik kalıyorsa 1 yerine 3-4 yumurta yiyeceksin, 200 gr et yiyorsan 400 gr yiyeceksin.

7. Atakan Yılmaz

Atakan Yılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Protein tozu kafamda cok soru isareti yaratıyordu o yuzden dedim nasıl yapılır,ne edilir diye.Günlük etimi falan kacirmamaya calisiyorum tabii de max 90 gr alıyorumdur protein.Yani kafamda öyle hesapladım

Son düzenleme: 19 Kasım 2015
  8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Daha çok al da nasıl alıyorsan al. Yiyeceklerden almak daha iyi. Protein tozu değil günlük kalori, protein ve yağ ihtiyacın kafanı karıştırsın. Protein tozu alabileceğin sayısız besin türünden sadece bir tanesi.

Sayfayı Paylaş