1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

tavsiye ve yorumlarinizi bekliyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve zhu.zhq tarafından 29 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    oncelikle foruma yeni katildim boyle bi forum actiginiz icin tesekkur ederim.
    boy:178
    yas:20
    kilo:65
    bu sporu araliklarla ve bilincsizce evde yaptim ama cok az gelisme gosterdim 80 kiloydum 1 sene once bu zamanlar sagliksiz kilo kaybiyla 15 kilo verdim 3ayda simdi elimde her turlu imkan var evimde dynamic 1100 agirlik istasyonu var okudugum sehirdede okulun spor salonu var bide gnc %100 nutrition whey var forumdaki yazilarin cogunu okudum gecmiste yaptiklarimin bilincsizce oldugnun farkina vardim fakat calistigim yerde antrenor yok bana destek vermenizi istiyorum elimde bir program bile yok bigun gogus_onkol calisiorm bigun sirt_omuz bigun kardiyo yapiyorum duzensizim anliyacaginiz
    resimlerime bu linklerden ulasabilirsiniz

http://cid-7433e4c518d15fff.skydrive.live.com/self.aspx/Yeni klasör/DSC00216.JPG

http://cid-7433e4c518d15fff.skydrive.live.com/self.aspx/Yeni klasör/DSC00217.JPG

http://cid-7433e4c518d15fff.skydrive.live.com/self.aspx/Yeni klasör/DSC00212.JPG

http://cid-7433e4c518d15fff.skydrive.live.com/self.aspx/Yeni klasör/DSC00213.JPG

define fit bir vucut istiyorum

http://www.bradpittwatch.com/wp-content/uploads/2007/08/tylerdurden.jpg
    bunun gibi.
    yardimci olursaniz sevinirim ozellikle antrenor yonlendirmesine ihtiyacim var tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Mart 2009
  2. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Forumu biraz kurcalarsanız hepsinin cevabı var.

zhu.zhq bunu beğendi.
  3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    forumu baya kurcaladim baska forumlarada goz attim ama diger uyeler 1 aylik 2 aylik fotolariyla kendimi kiyaslayinca bende hic gelisme yok beslenmemde iyi proteinde kullaniyorum hareketleri 12 10 8 olarakyapiorm 12 hafif 10 orta 8 max. kaslardaki gerilimi birakmiyorum hareketi yaparken ama olmuyo niyeyse gelisemiyorum

4. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmen hakkında bilgi verirsen daha fazla yardımcı olabiliriz.

zhu.zhq bunu beğendi.
  5. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    sabah 8.30 da kalkiyorum antrenmana 9 da gidiyorum gitmeden 2 bardak su supradyn vitamin aliyorum 9da ant. basliyo 10da bitiyo biter bitmez protein tozu aliyorum kg basina 1gr dusecek sekilde.11 11.30 gibi kahvalti yapiyorum peynir yumurta mutlaka yerim kahvaltida saat 3.30 4 gibi ufak tefek atistiriyorum aksam 10da tekrar yiyorum bazen ev yemegi bazen fastfood

6. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç öğün yapmadan antrenmana gitmeniz çok yanlış. 2 ana öğün yapmadan antrenmana gitmenizi tavsiye etmem. Antrenmandan önceki öğününüz ile antrenman arasında en azından 2 saat zaman zarfı olmalı. Günlük kilonuz başına 2gr protein almanız lazım gelişebilmeniz için. Protein tozunu antrenmandan sonra 2 ölçekten fazla almayınız çünkü vücut bir anda 40-50 gr üstündeki protein alımını verimli değerlendiremez ve muhtemelen aldığınız fazla proteinler atılır.

Forumu kurcaladığınızı söylemişsiniz ama çok bilinen temel bilgilere bile uymuyorsunuz. Tavsiyem forumda özellikle temel konuları araştırmanız. Forumda "beslenme", "antrenman programı" gibi temel konularda arama yapıp çıkan yazıları okumanızda yarar var. Etkin arama için imzamdaki linkten yararlanabilirsiniz.

zhu.zhq bunu beğendi.
  7. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    bence kardiyoyu birak zaten cok zayifsin acilen gainer kullanmaya basla

zhu.zhq bunu beğendi.
  8. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Cok calısma ve düzenli beslenmeyle olmaz diye bişi yok bence hem yaşında uygun..

zhu.zhq bunu beğendi.
  9. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    yardimlariniz icin sagolun gainer yerine bebeklere mama olarak verdikleri pirinc unu kullansam olurmu ? 200gr i 1.9lira besin degerleride iyi duruyo
    100gr toz urunde
    378 kcal enerji
    4.2gr serum proteinleri
    2.8gr kasein
    o.6gr bitkisel yag
    380 mg linoleik asit
    80.90 gr karbonhidrat
    ayrica a d c b1 b2 b6 vitaminleri niacin kalsiyum demir iyot cinko var
    bana gayet besleyici bir urun gibi geldi ne dersiniz?

10. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    gainer larin bir porsiyonun da 800 kalori hatta bazi iyi olanlarda 1200 kaloriye kadar cikiyor bence bir tutamazsin ikisini ayrica gainer lar protein tozu gibi degiller fiyatlari cok daha uygun

zhu.zhq bunu beğendi.
  11. emx91

emx91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    öğünleri tam tıka basa değilde karnın şişinceye kadar ye yemekten 5 dakka sonra yüksek eforlu spora başla gör 2 hafta sonra noluyoönemli olan yemek

zhu.zhq bunu beğendi.
  12. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    emx91 hakli ben yorumlari yaparken zaten beslenmenin en onemlisi oldugunu bildiginizi varsayarak yapiyorum dengesiz ve iyi olmayan beslenme varsa hersey sonucsuz kalir

zhu.zhq bunu beğendi.
  13. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    yardimlariniz icin saolun. forumda flexor hocanin yayinladigi yeni baslayanlara uygun program var onu uygulicam iyi beslenecem. yalniz bir sorum daha var bacaklarimin kalinlasmasini istemiyorum bacak egzersizlerini atlamalimiyim yoksa hafif agirlik yuksek tekrar mi yapsam daha iyi olur sizce?

14. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    bacak calistirmalisin kesinlikle es gecmeni tavsiye etmem cunku bacaklar buyuk kas guruplarindandir vucudunun buyume hormonu ve protein sentezlemesini tetikler ayrica yaglanmaya karsida etkilidir ve bu bir dengedir bacaklarda bunun cok buyuk bir kismini olusturur bence calismalisin

zhu.zhq bunu beğendi.
  15. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bende bacaklarımın kalınlaşmaması için bacak çalışmıyorum. Amacın profesyonel olmak değilse bacak çalışmamanın çok fazla bir kayba neden olacağını düşünmüyorum. Çünkü bacak kası sürekli bizi taşıyarak çalışıyor zaten. Ama yine de belirtiyim bu yazdıklarım benim kişisel görüşüm. Forumda aratırsanız bacak çalışmanın çok önemli olduğu pek çok yerde yazıyor.

zhu.zhq bunu beğendi.
  16. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    yapacagim kosu calismalari yeter diyosun yani. pro olmayi dusunmuyorum simdilik kosuyla devam ederim olmadi baslarim bacak calismalarina

17. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    zhu.zhg bacak calısmayı ıhmal etmemenı siddetle tavsiye ederım bende zamanın da bacak idmanlarını aksatmıs birisi olarak sana bu konu da verecegim en buyuk tavsiye bu olur..

simdi bacak calısmadıgım zamanlar ıcın ınan cok pısmanlık duyuyorum bacak buyuk bır kas grubudur ve hacım ıcın yapılması gerekır..

bacak calısmanın profosyenel olmakla kesinlikle bir alakası yoktur cok fazla kalınlasmasını ıstemeyebılırsın bu bır tercihtir ama bu bacak calısmamanı gerektırmez hafıfı agırlıklarla calısırsın ama yıne de calıs squat, dead lift hareketlerini ihmal etme ..

ayrıca cok agır calısmasan da ust vucudunla uyum ıcın de olur bacakların ve bacak kası sureklı bızı tasıyarak gelısmez boyle sacma bır sey olamaz kol kaslarımız da o aman tum gun kollarımızı kullandıgımız ıcın gelısırdı ..

zhu.zhq bunu beğendi.
  18. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Elleriniz üzerinde yürürseniz kol kaslarınızda çalışır :). Ben haftada 3 gün kardiyo yapıyorum. Bacaklarım ince ve kaslı. Belki biraz da bu sebeble bacaklarda ağırlık çalışmaya gerek duymuyorum. Ancak benim eksiklik hissetmemem genel olarak bacakların çalıştırılması gerektiği gerçeğini değiştirmez elvette.

19. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    tamam oyleyse hafif kiloda cok tekrar bacak calisim.

Sayfayı Paylaş