Tavsiye Pilav tarifi Şirketteyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CowardGuy tarafından 15 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    şirkette çalıştığım için günde en fazla 3 öğün yemek yiyebiliyorum 19:00 gibi mesaim bittiği için 20:00 gibi evde oluyorum ve o saatte yediğim yemekten 1 saat sonra 21:00 gibi antrenmana başlıyorum (bildiğim kadarıyla yemekten en az 1.5 2 saat sonra antrenmana başlamalıyız) ama ben günde 3 öğün tükettiğim için kilo almam gerekirken kilo veriyorum bu sebepten dolayı yanımda çantayla plastik kaplarda yemek taşımak istiyorum pilav yiyorum bi kaç gündür ama yağlandığımı farkettim...

kilo almak için pilavı yağsız tuzsuz mu yapmalıyım ? yağsız kilodan bahsediyorum

ve örneğin 100gr pişmemiş pirinçi pişirip pilav haline getirdiğimizde o hâlâ 100gr'mı oluyor ? ayrıca pişmiş halinde 1 porsiyon (1 porselen tabak) kaç kalori ve kaç gr karbonhidrattır ? makro hesaplaması yapacağım için soruyorum..ayrıca yanında tam buğday makarnasıda düşünüyorum teşekkürler arkadaşlar.

2. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Kalori; 0.9
    Protein;2,4 gr
    karbonhidrat; 24,2 gr.

Bu değerler 100gr. pirinç pilavının pişmiş haldeki değerleridir.
    Ayrıca birkaç gündür yediğin pilav ile yağlanma hemen olmaz öyle psikolojik gibi geldi bana sendeki etki.

CowardGuy bunu beğendi.
  3. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ederim olabilir de fakat tükettiğim pilav tereyağıyla yapılıyor artık bi düzene oturtmak istiyorum ayrıca kalori miktarı neredeyse hiç yok..hacim - kilo yapan karbonhidrat mıdır kalori midir ? :)

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Aynı sorulara aynı cevapları kaç defa aldıktan sonra ikna olacaksın?
    https://www.bodyforumtr.com/threads/kilo-almak-İçin-pilav-tarifi.118494/#post-1025102

CowardGuy bunu beğendi.
  5. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28

Sayfayı Paylaş