tavsiye istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Nefretizm tarafından 23 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Nefretizm

Nefretizm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar. Ben 30 yaşındayım. insanity antrenman programı ile 2 ayda 113kilodan 88e düşmeyi başardım. Hiç bir besin takviyesi almadım. Şimdi tekrar başlamak istiyorum ama resmen tükendim. Bazı günler 2 kere yapardım. Ama şimdi antrenmana başlayacak enerjim yok. Bana tavsiye edebileceğiniz, gücümü toplamama yardımcı veya güç veren bir besin takviyesi varmı? 1 haftadır dinleniyorum. başlamak için isteğim var lakin vücudum yorgun?

insanitye başlamadan önce sormak istediğim; benim ideal kilom 75 civarı. 88e inesiye kadar kardiyo ağırlıklı bu insanityemi devam edeyim, yoksa 88 kilo ile body antrenmanlarına mı başlayayım?

2. BioMech

BioMech Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    2 ayda 25 kilo vermek hiç sağlıklı değil. vücudunuz şaşırmıştır. her hangi bir ürünün size eski enerjinizi vereceğini zannetmiyorum. 1-2 hafta kaliteli beslenme ile kendinizi toparlarsınız.

3. Nefretizm

Nefretizm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok hırs yaptım ve evet biraz abarttım. 40 dk'lık 1 saatlik antrenmanları dediğim gibi günde iki kere yapıyordum. Antrenmanın takviminde Pazar günleri dinlenme günü olmasına rağmen o günlerde bile yaptım. 25 kiloyu verdim ama dediğiniz gibi biraz sağlıksız oldu. Kendimi çok yordum. şimdi çok ara vermeden kiloyu tekrar almadan bir an önce abartmadan tekrar spora başlamak istiyorum. bu 2 haftalık süreçte nasıl bir beslenme önerisinde bulunabilirsiniz?

4. BioMech

BioMech Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle takviye olarak CLA mevcut kilonuzu korumanıza yardımcı olur.
    günlük 100 gram protein 250 gram karbonhidrat alarak beslenmenizi düzenleyebilirsiniz hem de vücudunuzun ihtiyaclarını karşılamış olursunuz.
    yumurta,tavuk , balık, pirinç gibi gıdalar size yeterli olur. günlük öğün sayınızı 5-6ya çıkartarak da metabolizmanın daha etkin çalışmasını sağlayarak daha kolay kilo verebilirsiniz.

Nefretizm bunu beğendi.
  5. Nefretizm

Nefretizm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu metabolizmayı sürekli çalışır halde tutmak sadece beslenmeyle mi mümkün? Yani her aç kaldığımızda vücut kendini kapatıp metabolizma hızını mı yavaşlatır. az Yesek de sürekli haraket halinde kalsak metabolizma hızıımız yine yüksek olmazmı?

Birde düşündüm aslında 2 ayda 20 25 kilo vermek beslenmeye de dikkat edersek, çokta sağlıksız değil. Bizim insanımız body salonlarına alışkın. iyi bir spor salonu bir çok şehrimiz de yok. hatta büyük şehirler haricinde spor salonu olan şehir yok. Hepsi body salonu. Mesela ben bir süre sivasda bulundum. Orada body salonuna kilolu adam zayıflamak için gidiyor, adamı ağırlık altına sokuyorlar. sürekli kas yapma antrenmanı yapıyor. Yeni yeni kardiyo antrenmanlarına yer vermeye başladılar. Şimdi kilo body sporuylamı daha hızlı verilir kardiyo antrenmanlarıylamı? sizde bu düşüncedesiniz diye söylemiyorum ama sırf kardiyo antrenmanları ile bence 2 ayda 20 kilo hiç fena değil. yanılıyormuyum? Tabi tekrar ediyorum beslenmeye dikkat ederek. Ben şahsen beslenmeme hiç dikkat etmedim.

Sayfayı Paylaş