Tavsiye ihtiyacim var kas ve kilo hakkinda...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kirin tarafından 22 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Kirin

Kirin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SA beyler, 2-3 sorum olacak yardim ederseniz sevinirim.

Simdi benim boy 1.83 m, 104 kg yag simdi beni gorenler 80- 87 arasisin diyorlar...yani demek istedigim fazla belli etmiyorum 104 kiloyu...

Sigarayi biraktigimdan beri kas yapmaya karar verdim :) ama salonlara verecek param yok.(gerekli olan 1-2 aleti alabilirim)

Neyse simdi bana önerileriniz lazim : ben kilo vermek istemiyorum yani bildigim kadariyla kas yapinca daha çok kg ekleniyor, yanlis bilmiyorsam.Yani kasli 110 kg bir vucut ideal olur benim için. SImdi sorum önce kilo versemmi iyi olur yoksa bu yagli haliyle egzersizleremi baslasam? demek istedigim göbekli oldugumdan önce göbegimi eritmem lazim yoksa direk kaslandirma islemlerinemi baslasam ?

Yoksa sabahlari kosmayami baslassam bir kaç örnek verirseniz sevinirim

Bu konularda bilgim 0 aptalca bisey yazdiysam özüR :) Yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkürlerbench_O

2. lord_aragorn

lord_aragorn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Sivas
    öncelikle yağı kasa çevirme gibi bir olay yok kilo vermen şart body yapman için vucuttaki yağ oranını belirli bir seiyeye çekmen gerekir benim boyum 1.84 dü ve kilom 94 tü 2.5 ay içinde 77 kiloya düştüm ve şu an tam anlamıyla body yapmaya başladım sana tafsiyem bir diyetisyenden yardım al ve bir iki ay kardiyo ile yağ yak sonra body başla.direk yağlı bir şekilde başlarsan hayal kırıklığı yaşıya bilirsin çünki yağı kasa çevirme şansın yok ama belirli bir kiloya inip aldığın kiloyu kasa çevirme şansın var.Bunlar benim düşüncelerim başarılar.

konakka bunu beğendi.
  3. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle sigarayı bıraktığınız için tebrik ederim.

Sizinle şu an benzer ölçülere sahibiz, benim 1.85 105 kg.

Ama olay fazla belli etmemek olayı değil. Şimdi siz o göbeğe karın kası çalışırsanız sadece daha büyük bir göbeğiniz olur, çünkü üzerindeki yağ tabakasından kaslar kolay kolay görünemez.

Vücudunuzun diğer bölgeleri için de bu aynı. Yağ yakmadan, kas çalışırsanız sadece daha da irileşirsiniz. Daha fazla kas eklemek için daha fazla beslenmeniz gerekecek ve bununla birlikte biraz daha yağlanacaksınız. (Bulk olmak) Çalışmalarınızın avantajı olarak vücut hatlarınız daha da sıkılaşacaktır ancak dediğim gibi irileşeceksiniz. Daha sonra kaslarınızın daha net gözükmesini isteyeceksiniz ve eninde sonunda yağ yakma dönemine girmek zorunda hissedeceksiniz kendinizi. Yani hem yağ yakarken hem bol bol kas eklemek pek mümkün değil.

Diyete girmeyi ve aynı anda kas çalışmayı düşünebilirsiniz. Yani yağ yakarken bir yandan hatları sıklaştırmak ve kasları biraz olsun çalıştırmak gibi. Yağ yakmak ve dengeli beslenmeyle ilgili şurda ufak bir yazım var belki yardımcı olur. Salon sizin için daha avantajlı olur, evde yapmak kolay değil. Yapmak için de bir çok alet edavat almanız lazım. Sadece yağ yakmayı hedeflerseniz, kardiyo yani koşu vs. işinize yarar.

Evde çalışmayla ilgili antreman programları forumda mevcut. Diğer konularda da sabit başlıkları iyice okumanızı tavsiye ederim, okunacak ve öğrenecek ne kadar çok şey olduğunu farkettiğinizde çok şaşıracaksınız :)

Son düzenleme: 22 Ocak 2011
  4. Kirin

Kirin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için tesekkür ederim iyi geceler.. Bu aralar sabahlar 1-2 saat kosu ve yürüyuse baslayacagim.

edit:
    @ vinternatt : mesajin arada kaçmis :) yorumun için çok tesekkür ederim

Son düzenleme: 22 Ocak 2011
  5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;
    Başlıkta teşekkür mesajı yazarak mesaj kirliliğine yol açmak yerine üye mesajının sağ alt köşesinde bulunan “Teşekkür Butonunu kullanmalısınız.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Wills71 ve HamzaYüksel bunu beğendi.
  6. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    ilk yagları erit şekle girer ztn vcut

7. semih767

semih767 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni Başladım Arkadaşlar Hocalardan Yardım Almak İstiyorum.

Slm arkadaşlar bende aranıza 4 gün önce katıldım daha yeniyim. boyum 1.70 kilom 64. ince yapılıyım ama göbegim ve bel bölgemde görülür derecede yağlanma var. En iyi nasıl zayıflayabilirim ? gittigim yer okadar iyi olmadıgı için sizden bilgi almak istedim. 3 gündürde sadece dambıl kaldırdım. bugun dinlenme günüm. çok hoşuma gitti bu spor devam etmek istiyorum yeni oldugum için agrıyo kollarım az olsun. Gitmeden 2 saat önce falan bişeyler atıştırıyorum 2 saat çalışıyorum fakat geldigimde çok açıkmış oluyorum makarna meyve süt içiyorum böyle zayıflarmıyım bilmiyorum :eek: 1 saate yakın bisiklete biniyorum koşuyorum... bana yardımcı olurmusunuz. Çok teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş