tavada yumurta ve patates puresi

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve venom_LORD tarafından 6 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. venom_LORD

venom_LORD Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Varna
    tavada yumurta ve patates puresi super oluyor,genelde sabahlari yemek yiyemem bende pakette satilan patates puresi ve yumurtayi karistirip yiyorum.patates puresi dedigim toz seklinde hani su hazir corbalar gibi sadece suyu kaynatip( istersen yari su yari sutte olur )sicak suya tozu dokup karistiriyorsun.hemen pure halini aliyor.uzerinede tavada ince yag da pisirdigim yumurtalari da ekleyip kaistiriyorum.goruntusu bulamac gibi ama tadi guzel.aliskanlik yapiyor :) pratikte aslinda 15 dk da hazir bi 10 dk da da yiyorsun hazir.icine peynirde katilabilir inceden te tuzlu olsun diye.bunu birinde gormustum merak ettin ronnie nin videosundaydi galiba.ama o arada pilav puresi gibi biseyde yapiyo,deneyin bi bakin nasil oluyor

2. s1nan

s1nan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    It & Organisation Manager
    Yer:
    Ankara
    ronnie nin kahvaltisi

roniie nin videosundaki tarif soyle. ilk once misir irmigi gibi onceden pisirilmis ve toz haline getirilmis misir irmigi gibi birsey poset icinde duruyor bu bir kaba dokuluyor. 3 poset dokuyor uzerine ustunu ortecek kadar su ve 1-2 dilim cheddar peyniri koyarak mikrodalgada 6 dakika pisiriyor. bir yandan da yagladigi tavada 2 cup yani 500 ml yumurta akini pisiriyor beyazlasincaya kadar. sonra bu ikisini karistiriyor ve sogumaya birakiyor bi muddet daha sonra da yiyiyor afiyetle. tabii oranlar ronnie gore. acaba asagida linkini verecegim misir irmiginde turkiyede varmi. adam 4 sey kullaniyor zaten 3u turkiyede pek bulunan seyler degil.
    pastorize yumurta aki. unakitan vardi o da yok simdi
    sprey seklinde yag tavayi yaglamak icin. bu cok da onemli degil, bos oldu biraz
    bir de asagi linkteki misir irmigi ya da unu gibi birsey
    4. cheddar peyniri...allahtan bu var..

http://www.quakergrits.com/QG_Grits/grits.htm

3. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Benim sabah kahvaltım şudur.8- ila 10 yumurta kaynatırım.2 si sarısı ile bir kaba küçük parçalara ayırırım.üstüne 50 gr yulaf ve 50 gr kornflex ve üstüne ketçap acılı bit bardak da tamek plus veyva suyu ancak kendime geliyorum..

4. s1nan

s1nan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    It & Organisation Manager
    Yer:
    Ankara
    sabah kahvaltim

Bende yazayim dedim. Bu aralar isler yogun cok ilgilenemiyorum sayfa ile ama super tarifler var esasinda bende. Vakit oldukca yazmaya calisirim.

Tek yasadigim icin sabahlari yumurtaya pek vaktim olmuyor, anca kalkip giyinip ise gidiyorum. Ondan hizli birseyler hazirliyorum. Kisaca tarif Soyle:

- Bir kaba kuru meyveli az yagli sade kornflex. Bir alman markasini kullaniyorum genelde en iyi besin degerleri onda fakat ismini hatirlayamadim. Migrosta vardi. Uzerinde almanca yazilar var anlarsiniz zaten. helga hans filan yaziyor iste.
    - Daha onceden robotta cekmis oldugum ceviz findik ve badem karisimindan 1-2 corba kasigi
    - Kuru uzum cesitleri az bir miktar
    - Kuru kaysinin robotta cekilmis hali ufak parcalar halinde 1 kasik
    - Yulaf ezmesi migrosun var ondan da 2 kasik filan
    - Uzerine dut veya uzum pekmezi biraz
    - Uzerine de yagsiz sut, eger 1 gun oncesinde antreman sonrasi protein tozu hazirliyorsam sabaha da birakirim, sabah sut yerine protein tozlu sutle birlikte yerim.

Oranlari kafaya gore yapabilirsiniz. Zaten hepsinden 1 er corba kasigi koysaniz bile yeterli oluyor. tabii oglen ve aksamlari protein agirlikli yedigimi soylemeliyim.

Sayfayı Paylaş