Tatlıya Dayanamıyorum lütfen bakın

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve EgeBy tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. EgeBy

EgeBy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaşım 16

15 yaşında başladım fitness a çook ağır çalışmadım.Belli bir altyapım var.
    Yağ oranım yüzde 15 kilom 62,5 boyum 180.

Bunları neden verdim çünkü bir sorun var.

Ben ciddi ciddi tatlıya gereksinim duyuyorum.Hele öyle bi diş falan değil.Bool beyaz çikolatalı waffle.Ağzımdan salya aktı şunu yazarken abartısız.O kadar alışmışım ki şeker tarzı şeylere,dün sadece küçük bir parça çikolata ile tatlı krizimi bastırdığım için kendimle gurur duyuyorum.Ama bugün daha fazla ihtiyaç duyuyorum.Tatlı yemedikçe 15 dakika da bir o istek tavan yapıyor.Hiç abartmıyorum gözümün önünden waffle lar geçiyor.Ya şimdi ben waffle yesem 3 gün sonra canım yine çekecek.İnanılmaz bir kalori var içinde ve şeker kanser hücresini besliyormuş çok zararlıymış.

En son sanırım bu cuma yedim waffle.Dayanamıyorum çook kötü bastırıyor tatlı krizi.Lütfen bir çözüm lazım.

Bu arada çok iyi bir beslenmeye başladım.Uykum düzenli.Protein ağırlıklı besleniyorum çok iyi karşılıyorum ihtiyaçlarım.Sebze çeşitliliği var.Bol bol yumurta,tavuk vs.
    Ama şu tatlı işini halledemedim.5-6 günde bir yersem waffle bi sakıncası olur mu yoksa illa kesmem mi lazım?Çok zorlanıyorum gerçekten

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Stres yapma, 5-6 güne bir tatlı yemekten bir şey olmaz :)

3. EgeBy

EgeBy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    süpersin hemen bir waffle söylüyorum :D artık uyaracaklar için çok geç :D tatlımı yiyip öyle geri dönüş yaparım konuya :D

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Kaloriyi ayarladıkdan sonra istersen her gün ye.. yani tatlı yemeyerek 2000 kalori alıyorsan, tatlı yiyerek yine 2000 alsan çok birşey fark etmez.. ama sağlıklı olur mu orası tartışılır.

En iyisi haftada 1 kez.

5. EgeBy

EgeBy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki yağ oranı hakkında ne düşünüyorsunuz

6. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Lütfen kimseyi yanlış bilgilendirmeyelim öncelikle haftada 1 kez felan değil tatlı ihtiyacı diye birşey yoktur bu tamamen psikolojik waffle özellikle çok şekerli kalori değeri yüksek body veya fitness farketmez vücut geliştirmenin bir dalıyla ilgilenen birinin bu tür şeyleri yemesini kimse önermez sana bir faydası olmaz zararı olur yağlandırır vücudunu açıkçası bu denli canının tatlı çekmesi şuna bağlı olabilir düzenli beslenmeyen öğün atlatan kişilerde bu sık sık olur beslenmeni uykunu belirli bir düzene koy canın çok tatlı çektiğinde çikolata vs şeylere değilde örneğin muz veya çilek karpuz gibi şeyler yersen en azından bir faydası dokunur.

7. murat35

murat35 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Birde meyve dışında canın tatlı çektiğinde arada açık olarak satılan dondurmalardan yiyeblrsn fakat abartmadan ve hergün değil. Ama waffle olmadı arkadaş ayda 1 e düşür:)

8. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    10-15 yudum su iç bişeyin kalmaz ben yapıyorum bunu ve anında şişkinlik ve tokluk veriyor insana ve nevsine yenik düşmüyorsun :D

9. murat35

murat35 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yudummu sayıyorsun birde:) bir bardak soğk su iç büzüşür mide açlık falan hissetmessin

10. EgeBy

EgeBy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herhalde en mantıklısı hepten bırakmak bu waffle ı.Bir ay yemezsem zaten canım çekmez bir daha.Canım tatlı çekerse bi meyve yiyip.15 yudum su içip üstüne bir bardak soğuk su dikeceğim :D

11. murat35

murat35 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    canın tatlı çekerse çilek elma veya kiraz yiyeblrsn tatlı ihtiyacını gideriyor. Arada birde dedğim gibi dondurma ye veya dondurmanın üzerine meyve koy çilek falan doğra ye buda tatlı ihtiyacını giderir. Ama yemeklere başlamadan önce de su iç doyduğunu çabuk hissedersin.

Sayfayı Paylaş