tatlı sorunu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 16 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Gaddar Kemal o tatlıya kar helvası dendiğini biliyorum. Ancak yöreye göre ismi değişebilir tabiiki. Ben çocukluğumda yemiştim birde pekmezi bildiğimiz un la karıştırıp tatlı yaparlardı. Bunların hepsi eski dönemin pratik kış tatlıları ve tatlarıydı. O eski tatları yaşamanı dilerim.

gaddarkemal bunu beğendi.
  2. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    bizim oralarda "karsambaç" derler.

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    atakan baklava gibi ağır tatlıları ne sıklıkla yemeliyiz hiç yemedeme sakın çünkü hiç yemeden dayanamam mesala ayda 1 veya 2 kez yense olurmu?

musclefan bunu beğendi.
  4. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    benimde ailede seker var. 2 sene oncesine kadar caya 4 seker atardim ama zararlari ogrendikce bal koymaya basladim . aclik sekerim 140 olarak cikmisti potansiyel seker hastasi gibiyim..

5. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kd sen sınırdasın 160 olursa yaşın ityibariyle diabet clubta olabilişin. peki birde doktor sana tokluk kan şekerini neden istemedi ben bile yorum yapamıyorum açlık kan şekeri 160 olan hastanın tokluğunuda isterim.. acil spor yapmalı ve salatalık yemeye özen göstermelisin. beyaz şeker un nişaştadan uzak dur. spora öncelik ver su içmelisin kan şekerini düşürür. zaten istemesende içerceksin..

rocky baklava tereyağlı ise tüketebilirsin. diğer baklavalar tur yağından yapılır adi ve 40 derecede katı haldedir. tereyağı 37 derecede sıvı haldedir insan vucuduyla eş değer sindirliebilir biyolojiktir.

ayda tereyağlıysa 4-5 defa da yiyebilirsin spor yapmak koşulu ile. herzaman dediğim gibi salatalığı ihmal etme . özellikle kd.

kd senin için üzüldüm sen tokluğunuda ölçtür ve emin almak için 3 ay sonra tekrar bir ölçüme girip açlık kan şekerini bir daha ölçtür. eğer tekrar o çıvarda çıkarsa perhiz ve yürüyüşe 30 ve 40 yaşlarının garantisi için şimdiden başlaya bilirsin.

bi defa şeker ( fruktoz ) vucut içinm vazgeçilmezdir fakat bunu kuru incir kayısı bal ve mevyeden almak dah iyi olmazmı?

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Tatlı krizlerinin temel nedenleri arasında kaliteli kompleks karbo alımı yapılmaması geliyor..
    Son zamanlarda canı bol bol tatlı çekenlere önerim gün içerisindeki kompleks karbo alımını artırmaları.. (siyah ekmek, makarna vs...)
    Göreceksiniz ki vücudunuz tatlı isteği büyük oranda azalacak..

Bunun dışında sütlü tatlılar ile şerbetli tatlıları kıyaslamamak gerekiyor.
    Tüketilen bir kase sütlaç veya muhallebi ile 1 porsiyon baklava veya künefe arasında hem besin değeri, hem alınan kalori, yağ ve kolesterol, hem de şeker miktarı açısından çok büyük fark vardır.

ozpirik, diez ve kimodedim bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yoğurda bal katıp yedim gerçekten tadı gayet güzeldi demek ki spartalılar işi biliyorlarmış dün akşamda yoğurda dut pekmezi kattım oda çok güzel oldu

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    DUT pekmezimi hımm hiç denemedim. bir kere dut pekmezi yemiştim boğazı hiç yakmıyor üzüm pekmezi bi yerden sonra kesiyor insanı ve doyum naktasına ulaşıyor fakat dut pekmezini okadar çok yemiştimki. demir birikmesinden korkmuştum. fakat dut pekmezini yoğurtla yerken dikkatli olmak geekiyor sonuçta demirin ençok reaksiyona girdiği element demirdir. sonuçta demir ve calsium birleşerek demirin emilimini etkiler ve organlarda birikime neden olurç

9. sfitness

sfitness Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    tatlı isteği için öneri:)

tatlı istediğinizde light süt ve pirinç unu ile muhallebi yapabilirsiniz hem hafif hemde yagsız bir tatlı tabi şekerde katın.

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    sfitness

Başlığınızı bu konuyla birleştirdim.
    Lütfen başlık açma ve forum kurallarını okuyunuz.

sfitness ve saydam bunu beğendi.
  11. megacracker

megacracker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben genelde canım tatlı çektiğinde yoğurt ve 1 tatlı kaşığı reçeli iyice karıştırıp yiyorum.Anında tatlı kizine son veriyor.Tavsiye ederim...

12. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    tatlı krizi nedir ya :D

13. megacracker

megacracker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öyle deme yaa.Bugün antranmandan sonra simit sarayının önünden geçiyordum,gözüm direk tavuk göğsüne gitti.10 metre yürüdüm,daha fazla dayanamadım gittil aldım.Yolda yedim afiyetle... :D

14. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen yaa , bende çikolatalı bir şeye dayanamıyorum , arkadaş diyete girmesem ne varsa toplayacağım önüme geleni ama sabretmek lazım:)

Böyle dediğime bakmayın bazen kayışın ucunu koparttığım anlar olabiliyor :D:D

15. megacracker

megacracker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok haklısın ,geçenlerde annem çikolatalı sütlü kekli bir tatlı yapmıştı.1 günde borcamın 3/4 ünü bitirdim.Kalanını da yiyecektim ama evdekilere ayıp olur diye yiyemedim. :D

16. eLvin

eLvin Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    tatlı yerine hurma yesek bi sorun olur mu?

17. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    bildiğim kadarıyla hurma kan şekerini düzenleme konusunda çok etkili. yani tatlı isteğini keser, hem tadı da güzel yani :) ye gitsin

18. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    ben kuru kayısı yiyorum genelde.
    köyden geliyor kompostoluk :)

19. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Bu tatlı konusu benimde başımın ağrısı hakikaten gördüğüm zaman dayanamıyorum zor tutuyorum kendimi bazen akşamları 2-3 adet yiyorum dayanamayıp ondan sonra pişman oluyorum eskiden daha çok yiyordum şimdi eskiye göre frenleyebiliyorum kendimi bunun için kendimi meyveye yönelttim canım tatlı istedimi meyveyiyorum bir muz elma veya başka bişe ama sadece bir tane olmak şartıyla bi nebze tutuyor ama sonra gene görünce aynı bakalım nasıl yapacam =))

Sayfayı Paylaş