Tatlı krizleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Allblack tarafından 24 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Allblack

Allblack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Bir bayan olarak özellikle belirli dönemlerde tatlı ihtiyacım çok oluyor. Doğal gıdalardan alıyorum (meyve, kuru üzüm, iğde vs) fakat bazen yetmiyor gidermiyor isteğimi. Evde de sağ olsunlar her gün en az 1 çeşit tatlı oluyor (gözden ırak gönülden ırak durumu da yok :D )
    Ne yapabilirim sizce protein bar yesem isteğim geçer mi ?

2. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Haftada bir gün izin yapman faydalı olabilir diyet anlamında. Meyve kuru üzüm sadece şeker olsun diye yedikçe bu tatlı krizinin üstesinden gelemezsiniz bence. İrade şart.

3. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Hedefiniz neyse o hedef resmini odanizin hatta evin gorunen her yerine yapistirin.
    Ornek veriyorum,
    Fitness bayan sampiyonu olmak istiyorsunuz. 1 Bayan resmi belirleyin o vucuda baktikca sekerden yavas yavas uzaklasacaksiniz.
    Her seferinde yemicem azmedicem bu vucudu yapicam demelisiniz. ( Forum body uzerine oldugu icin onregimde anca boyle oluyor :D )

4. Allblack

Allblack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben de fitness yapıyorum zaten amacım vücut gelistirmek zayıf olmak değil :D
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2016 ---
    Iradem var zaten ama belirli dönemlerde biraz zorlanıyorum. 3. Ayimdayim ve sekeri tamamen kestim hic cheat yapmadım.Teşekkürler yorumun için

5. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Vanessa tibin fotolarini odalarina yapistir ozaman. Hatta cep telefonunun ekran goruntusu yap :D

Allblack bunu beğendi.
  6. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Benim size verebileceğim tavsiye şu yönde olacak. Genelde tatlı krizleri, istenilen tatlı yenildikten sonra son buluyor :) Yedikten sonra ise bir pişmanlık, motivasyon düşüklüğü yaratıyor bünyede. Bu durumu lehinize kullanmalısınız. Canınız puding mi çekti, onu hak edin. Atıyorum 200 tane şınav çekin ya da mekik çekin. Farklı egzersizler deneyin, ekstra enerji harcayın, dayanıklılık artıracak bir sürü egzersiz var aletsiz evde yapılabilecek, onları deneyin. "Eğer bu plank hareketini 3 dakika yapabilirsem bu tatlıyı gönül rahatlığı ile gömücem :D" şeklinde düşünün mesela :) Ayrıca bu kaçamakları hedefinize ulaşmanızı yavaşlatmaması adına haftada 2 veya 3 seferi geçirmeyin, nasıl olsa ben bunu hak etmek için egzersiz yapıcam bahanesine sığınmayın.

Bir başka yöntem olarak ise kendize saat sınırı koyun. Benim canım çikolata çekiyor, şu an saat 2 buçuk. 4e kadar dayanacağım ve 2 parça yemek için kendime izin vereceğim şeklinde bir yol da deneyebilirsiniz. Bu esnada bu istekleri aklınızdan uzak tutmak için bir uğraş bulmanızı da salık veririm :)

Protein çikolatası güzel bir seçenek olabilir fakat kimileri tadını beğenmeyebiliyor. Eğer toplu şekilde sipariş vermeyi düşünüyorsanız önceden denemenizde fayda var.

Allblack bunu beğendi.
  7. Allblack

Allblack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ooo haftada 2 3 çok fazla. 2 aya yakin suredir yemiyorum ben.Eğer cheat yapmaya karar verirsem salona gitmeden yapmak daha iyi olur sanırım. aldigim kaloriyi yakarım en azından diye düşünüyorum

8. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Siz tatlı krizi konusunda bana göre oldukça dirençlisiniz :) 2 ay kadar yememiş olsam, yaptığım kaçamak için kendimle gurur duyardım :) Spor öncesinde direncimizi sağlam tutacak şeylere ihtiyacımız varken meyve harici tatlı türleri basit şeker içeriğinden ötürü pek mantıklı gelmiyor, madem basit şeker kanıma karışacak bari vitamin mitamin de araya karışsın deyip meyve yemek daha doğru geliyor bana.

9. Allblack

Allblack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hmm

Gereksiz mesaj yazıp, forum kirliliğine neden olmayınız!

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Kasım 2016

Sayfayı Paylaş