tarih bilgisi lazım mı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve masteer tarafından 14 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Tarihimizi bilmek , arastırmak gereklımıdır

1. gereklıdır,gecmısını bılen bır toplum cıkaracagı derslerle gelecegıde sekıllendırebılır bende merakl

97,1%
  2. salla ya ne tarıhı , eskıden muhtesemmısız falan ama ben bugune bakarım

oy sayısı 0
    0,0%
  3. evet kesınlıkle gereklıdır ama benım okulda okuduklarım bana yeter

oy sayısı 0
    0,0%
  4. tarıh mı hö

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Cok cok meraklıyım , tarıhle ılgılı herseyı arastırırım ıncelerım not alırım, hastasıyım

2,9%
  6. Ben bu kadar sıkkın dısında uzaydan gelmıs enteresan bı adamım

oy sayısı 0
    0,0%
  1. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    silinen mesaj konusunda ben birşey demek istemiyorum sonra üzerine gittikçe tartışma ortamı uzuyor onun için benim adminden veya modlardan ricam zannediyorum silinen mesajda öyle çokta silinecek bir yön yoktu belki bazı kelimeler yanlış seçilmiş olabilir bilgisizliğimi mağruz görün siyasi bir görüş içeren birkaç kelime varsa onlar silinsin ve mesajın bütünü gösterilsin böylece problem tamamen çözülür çünkü benim anlatmak istediğimle karasanın anladığı arasında çok büyük bir fark var

2. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    18.08.2006 tarihli haber...

Vatan evladı Bakan evladı: Biri gönüllü asker diğeri gönüllü kaçak 18.08.2006

--------------------------------------------------------------------------------

Biri yüzme şampiyonu, Amerika'da okudu, Şırnak'ta gönüllü komando oldu. Diğeri asker kaçağı Bakan oğlu... Yurtdışında sahte bir pasaportla yakalandı.

Türkiye'nin iki ayrı yüzünü ortaya koyan gençlerden ilki, Can Eter... ABD'de endüstri mühendisliği okuyan Can Eter tecilli olmasına rağmen, askerlik yapmak istedi. Uzun dönem askerliği tercih etti ve 'komando' olmak istedi. Yüzme şampiyonu olan Eter askerliğini Şırnak'ta yapacak.

SINIRI KORUYACAK

Madalyalı yüzücü olan ve askerliğini kısa dönem olarak İstanbul Tuzla'da yapması teklifini reddeden Can Eter, "Vatanımı korumak için nerede olursa olsun görev yapmak da boynumun borcu, iki kez askerlik yaparım" diyor.

SAHTE PASAPORT

ANAP'lı eski bakanlardan Ahmet Karaevli'nin oğlu Ömer Karaevli ise, asker kaçağı ve Brüksel'de havalimanında sahte Portekiz pasaportuyla yakalandı. Türk Büyükelçiliği'ne götürülen Karaevli, Türkiye'ye gönderilmesi teklifini, askerlik yapmadığı gerekçesiyle geri çevirdi.

Biri gönüllü asker diğeri gönüllü kaçak

Milli yüzücü Can Eter askerliğini kısa dönem hakkına rağmen G.Doğu'da yapacak. Askerden kaçan eski bakanın oğlu Ömer Karaevli ise sahte pasaportla yakalandı.

Son dönemde artan terör eylemleriyle birlikte Güneydoğu'dan sürekli şehit haberleri gelirken, iki farklı portre, Türkiye'nin iki farklı yüzünü ortaya koydu. ABD West Virginia Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan milli yüzücü Can Eter, 2007'ye kadar tecilli olmasına rağmen, Deniz Kuvvetleri'nden gelen telefon üzerine askere gitmeye karar verdi. Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da 9-14 Ağustos tarihlerinde yapılan Ordulararası Dünya Şampiyonası için düşünülen Eter, askerlik şubesine "erken sevk" dilekçesi vererek askere gitti. Eter, yüzücülerin tercih ettiği ve genellikle İstanbul Tuzla'daki Deniz Kuvvetleri'ne ait tesislerde yapılan kısadönem askerlik yerine, uzun dönem askerliği tercih etti ve 'komando' olmak istedi. İzmir Foça Jandarma Komando Okulu'nda acemilik eğitimini tamamlayan Can Eter'in usta birliği Şırnak oldu.

SİLAHLI KUVVETLER REKORU

Eter yeni görev yerine gitmeden 9-14 Ağustos tarihlerinde Sofya'da yapılan Ordulararası Dünya Şampiyonası'nda yarıştı ve yüzmede 200 metre kurbağalamada 5'inci, 100 metre kurbağalamada 6'ncı oldu. Eter, bu şampiyonada ayrıca TSK rekoru kırdı. Askerliğini kısa dönem olarak yapması yönündeki teklifleri geri çeviren Can Eter, "Türk bayrağının dalgalandığı her yerde görev yapmaktan gurur duyuyorum. Şampiyonalardaülkeme madalya kazandırmak için nasıl uğraşıyorsam vatanımı korumak için de nerede olursa olsun görev yapmak boynumun borcu" diyor. ANAP'lı eski bakan Ahmet Karaevli'nin oğlu Ömer Karaevli ise Brüksel'de havalimanında sahte Portekiz pasaportuyla yakalandı.

BABASI: OĞLUM TÜRKİYE'DE

Türk Büyükelçiliği'ne götürülen Karaevli, seyahat belgesi düzenlenerek Türkiye'ye gönderilmesi teklifini, askerlik yapmadığı gerekçesiyle geri çevirdi. Hollandalı eşiyle 6 yıldır bu ülkede yaşayan Karaevli, yakınlarının girişimleri sonucu mahkemeye çıkarılmadan sınırdışı edildi. 29 yaşında olan ve daha önce Ankara Atlıspor Kulübü'nün lisanslı sporcusu olan Ömer Karaevli'nin Hollanda'da jokeylikyaptığı öğrenildi. Bir yetkili, "Belçika yasalarına göre sahte pasaport bulundurmak suç. Ancak Belçika yargılamaya gerek görmeden sınırdışı etti. Kendisi pasaportunun sahte olmadığını söylüyor ancak Portekiz pasaportunun kendisinde ne aradığını açıklayamadı" dedi. Ömer Karaevli'nin babası Ahmet Karaevli ise iddiaları reddederek, "Vizesiiyle ilgili bir problem vardı, çözdük. Hollanda'da evli. Jokey, kendi işini yapıyor, şu anda Türkiye'de" dedi. ANAP hükümetleri döneminde bakanlık yapan, Susurluk skandalında adı geçen Ahmet Karaevli'yle ilgili 1985'te de İsviçre'de altın kaçakçılarıyla gizlice pazarlık yaptığı iddiaları gündeme gelmişti.

sabah

3. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Latife Hanım'a 4,5 yıl hapis istemi

Ewet arkadaşlar bu haberi duydunuzmu Latife Hanım adlı kitabın yazarı (ismini bilmiyorum kusura bakmayın)kitabın içinde yer alan bir bölüm yüzünden atatürke hakaret gerekçesiyle 4,5 yıl hapis istemiyle yargılanacakmış

yorumlarınıza sunarım saygılar

4. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    edit(yönetim)

atatürk ün atinin adi küheylanmiş arkadaşlar...

5. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bakın bu başlık yararlı olmaya başladı yeni şeyler öğreniyoruz :)

Sayfayı Paylaş