TaoOfJeetKuneDo ve Karatay Diyeti

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve TaoOfJeetKuneDo tarafından 1 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Herkese selamlar,

Uzun bir aranın ardından antrenmanlarıma tekrar başladım.

Yaklaşık 6 aylık süreçte bayağı bir yağlandım.

Uzun süredir takip ettiğim Canan Karatay diyetine sayın ZeusS_ ve sayın heldic 'in

destekleri ile başlamış bulunmaktayım.Bugün diyetimin 3.günü.

Öncelikle amacımı belirteyim.1 Hazirana kadar fazla yağlarımdan kurtulup,simetrik bir görüntü oluşturmak.

İdmanlara başlamadan önce ölçü aldırdım,ölçüler şöyle;

Kol : 39
    Omuz : 123
    Göğüs : 105
    Bel : 99

Haftada 6 gün spor salonuna gidiyorum.3 gün ağırlık çalışıyorum 4 gün cardio yapıyorum toplamda.

HydroxyCut ADVANCED satın aldım ve dün başladım.

Gelecek hafta ise Gaspari protein tozuna başlıyorum.

Beslenmem ise şöyle;

Sabah : 2 yumurta,tereyağlı acılı sucuk,2 dilim beyaz peynir,2-3 adet zeytin,5-6 tane ceviz ,2 tablet omega-3

İdman

İdman sonrası : terayağlı bulgur pilavı (tuzsuz) , haşlanmış tavuk (kızartmam doğru olur mu ?)

Akşam: Öğle ile aynı şekilde ( hatta bazen sadece tavuk )

Yaz aylarındaki o motivasyonu yakaladım.Resim ekleme hususunda şunu söyleyebilirim.2 Haftada 1 ekliyeceğim sanırım en doğrusu bu.

Kafama takılan bazı şeyler var.Açıkcası diyeti yapıyorum ama içimde büyük bir korku var (ya olmazsa ? ) bu diyetle kısa sürede çok su atabilir miyim (bu benim için önemli ?) koyu şekersiz kahve içebilir miyim idman önceleri,hydroxyCUt ile beraber ? neler yanlış,neler doğru yorumlarsanız sevinirim.

Bu süreçte yanımda olursanız ve desteklerseniz sevinirim.Çok teşekkürler.

malcolm ve ZeusS_ bunu beğendi.
  2. Dynamo

Dynamo Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Tebrik ederim doğru yoldasın. Vücudu ketosise sokarsan yağların hepsi gider merak etme.

Tavugu haşladıktan sonra tavada tereyağında kavur biraz. Hem yağ almış olursun hem tadı güzel oluyor.(Üstüne kekik ve pul biber.)

Kahvaltıda yediğin sucuk, eğer kasap sucuğuysa tamam ama marketten aldığın sucuksa hiç yeme daha iyi.

Günlük 3-4 litre su içmeni öneririm.

Bende 3 haftadır uyguluyorum. Son 1 haftadır makarna ekledim beslenmeme. Kardiyo yapmıyorum . 1 kilo kas olarak aldım . Ve belim 2 cm inceldi.

Bu beslenmeyi yağlarını atınca bile devam ettirmeni öneriyorum. Hayat biçimi haline getirmelisin.

Her şey sağlıklı yaşam için.

ZeusS_, TaoOfJeetKuneDo ve (silinen üye bunu beğendi.
  3. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Teşekkür ettim Dynamo.Marketten aldım Polonez köy sucuğu.Söylediklerini dikkate alacağım.

Karbonhidrat olarak yavaş sindirilen bulgur pilavı kullanıyorum (tereyağlı) miktarı bayağı az fakat.
    ol
    Bende senin gibi hayat tarzı haline getirmeyi düşünüyorum.

Biraz garip olacak ama DELETE sakız tüketiyorum gün boyu şekersiz bir sorun olur mu?

4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    3 haftadamı 1 kilogram kas aldınız ?

5. Dynamo

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Aslında 1 kg almadım. Şöyle söyliyim. Normalde belden ölçü kaybediyorsak kiloda vermemiz gerekiyor. Ben 1 kg alarak belden ölçü kaybettim. Aldığım 1 kg de yağ olmadığına göre kas ve sudur heralde.

Yanlış yazmışım 3 haftada 1 kg kas alsamm :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:47 ----------

Karatay hocanın vidyolarını izle o daha iyi açıklar.

Karbonhidrat olarak bulgur pilavı yerine sebze yemekleri ve salata yemek daha iyi. Bakma bende makarna yiyorum tek yapabildiğim yemek o :)

DELETE sakız alma bence içindeki maddeler insülin salgıtıyordur belki tamda bilmiyorum ama yanlış yönlendirmiym.

Ben kilo verirken 3 öğün beslendim öğün aralarında sadece su içtim

TaoOfJeetKuneDo ve (silinen üye bunu beğendi.
  6. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    Diyette buluşucaz karatay kaptannn :D

Zerk ve TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  7. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Yorucu bir idmanın ardından ;

Tavuk pirzola (haşlama)
    Tereyağlı bulgur pilavı
    4 kaşık yoğurt

Yarın dinlenme günüm + protein tozuna başlıyorum.Diyet güzel gidiyor,idmanlarda öyle.

12 gün sonra resim ekliyeceğim.Mesajsız bırakmayın beni,teşekkürler.

8. Dynamo

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Takipteyim.. :)

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Teşekkürler Dynamo.

Sormak istediğim birşey daha var,kusura bakma senide yoruyorum.

Göğüs kafesimde inanılmaz bir baskı hissediyorum,gaz var büyük ihtimalle.Soda içmemin faydası olur mu?

10. Dynamo

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Valla ne desem yalan olur şimdi bilgim yok o konuda. Ama sen iç soda zaten yararlı soda içmek. Böyle soruları pm olarak atarsan daha iyi olur senin konun için. Off topic olmaz ;)

TaoOfJeetKuneDo ve (silinen üye bunu beğendi.
  11. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Tamam Dynamo,teşekkürler.

12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.924
    Ödül Puanları:
    0
    Vaaay kardeşim başlamışsın sonunda :)
    Başarılar dilerim, yeni sağlıklı beslenmende ;)

Bir kaç şeye dikkat çekmemde fayda var:

1-Beslenmen güzel ama eksiği çok, lif kaynağı çok az, kabız olma ihtimali mevcut, arttırmak da fayda var, opsiyonu az arttırmak da fayda var...

2-Kh alımı birden kesilmiş, bu doğru değil çok zorlar seni, ilk 1-2 hafta tam tahıl ekmeği yada kepek ekmeği günde 3 dilimi aşmamak kaydıyla kullanılabilir, ilk 1-2 hafta çaylarda tek şeker kullanılabilir!
    3. haftaya başladığında artık tamamen kesersin hızlı Kh ları (yani şeker ve ekmeği) yavaş Kh ları zaten kullanıyoruz onlarda kesmek diye bir şey yok ;)

3-Yağ yakıcı seçimin çok güzel, işini bayağı bir hızlandırır, karatay beslenmesi gibi yağ yakımı konusunda çok başarı ketojenik beslenmeler de gerek yok aslında yağ yakıcıya ama madem kullanıyorsun hızına hız katacaktır ;)

Dn: Kardeşim tatilden döndüğümde seni arıycam msn de, şuan tatildeyim foruma fazla vakit ayıramıyorum ve anlattığımız bilgilere olan muhalefet artık şahsa saldırı ve şahsa hakaret niteliğine geldiği için (bunu yapan bariz bir grup) forumdan çok soğudum...
    Ne öm lere ne de foruma bir şey yazasım gelmiyor içimden...
    Yanlış anlama sakın, seni arıycam yani aklımdasın ;)

Kolay gelsin kardeşim :)

TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  13. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Eyvallah kardeşim çok teşekkür ederim,cevabın beni hem bilgilendirdi hemde motivasyonumu artırdı.

1-Lif kaynaklarını artırcam.

2-Birden kestim evet zorlanıyorum ama böyle devam edebilirim sanırım bugün tam 3 gün bitti,zorlanırsam eğer dediğini yaparım.

3-Evet gerçekten etkili bir ürüne benziyor + olarak yarın protein tozuna başlıyorum günde 2 ölçek.Onunda faydalı olacağını düşünüyorum.

Meşgul olduğunu düşünüyordum haklıymışım..Forumdan soğuman konusuna gelince,herkesin klavyesi var sonuçta kardeşim :) söylemek istediğimi anladın :)

ZeusS_ bunu beğendi.
  14. malcolm

malcolm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bende başlamayı düşünüyordum ama çok kararsızdım çünkü önümde canlı bir örnek yoktu. Senin elde edeceğin sonuca göre bende başlayacağım.
    Takipteyim.:)
    Fakat bir konu kafama takılıyor vücut tek seferde 30gr protein anca sentezliyor ve siz 3 öğün besleniyorsunuz oda 90gr proteine denk geliyor sizce az değil mi?

TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  15. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    İnşallah ikimizde güzel sonuçlar elde ederiz.

2 öğünde protein tozundan toplam 140 gr edecek.Bu benim için yeterli.

Öyle deliler gibi protein almayı doğru bulmuyorum.Neticede yarışmacı değilim ve hedefim kas kütlemi koruyarak yağ yakmak.

malcolm bunu beğendi.
  16. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.924
    Ödül Puanları:
    0
    -Sabah kahvaltısı en önemli öğün, beyaz peynir ile zeytin miktarını arttır bence, özellikle de zeytini lif kaynağı olduğu için...

-Hem öğlen hem de akşam öğünlerine koca bir tabak salata mutlaka ekle hem sağlıklı Kh hemde lif!
    Salataların da da mümkünse, ton balığı ekle, tamam hap alıyorsun ama bütün gıda karatay beslenmesinde herşeydir!
    Rafine gıdalardan şiddetle kaçılır! O yüzden omega3 hapı yerine bütün gıda yani ton balığı daha mantıklı, hatta hapı alsan bile yine de balık yemekde fayda var çünkü günlük omega3ü ne kadar yüksek tutarsak o kadar iyi çünkü biliyorsun omega3-6 oranını 1:1 yada 1:4 şeklinde tutmamız lazım ve yediklerimiz bir çoğunda 6 zaten var 3ü ne kadar yüksek tutarsak iyi oranı kurmak adına;)

-Akşam mümkünse et yemeklerini bırak, sabah ki ilk 2 öğününde hallet protein işini, akşam sebze yemeği kullanmanda çok fayda var, çünkü etli yemeklere göre çok daha kısa sindirimi ve ardında bir de sende yemeyi kesinlikle kesersen yatana kadar gece leptinin gözüne vurusun, çok iyi yağ yakarsın uykunda;)

-Protein tozu rafine gıda ve yağlanma yapar protein tozunu kesinlikle kullanma derim!!!
    Vg için günlük kilonun 0,9-1,5 katı protein yeterli, bunu Yates ve Mentzer gibi adamlar yıllardır söyledikleri gibi sevgili "Dannyboy" da her fırsatta yazar anlatır!!!
    70-80 kilo olsan günlük alman gereken miktar 70gr-120gr proteindir!
    120gr dan fazlasının tuvalate gideceğinden emin ol!!!
    2 öğünde bile rahatlıkla alırsın 120gr proteini, protein tozuna gerek yok, uzak dur sonra yağlanma yaptı deme bak!
    Yağlanma yaptıkları tecrübe ile sabit artı zaten tecrübeye gerek yok, rafine gıdadır illa ki yapıcak bunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok!!!

Kolay gelsin ;)

pozitronn ve TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  17. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Kardeşim antrenmanları akşam üzeri yaptığım için mecburen tavuk tüketiyorum.

Salata miktarını artırrım onda sorun yok.

Fakat protein tozunu daha yeni sipariş ettim kullanmadım bile.Ve antrenörüm yarışmaya hazırlanıyor 100 kiloda girecek oda gaspari kullanıyor günde 2 öğün ve adam paramparça.

Yağlanma yapsa onda olmaz mıydı?Bütün prolar veya naturel olarak yapanlar protein tozu kullanır açıkcası.Öyle değil mi?

18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.924
    Ödül Puanları:
    0
    Abi olsa onda olur dediğin kişiye bak yani, müsabık adamla seni beni karşılaştırma :D

Vallahi sen bilirsin madem siparişi verdin bunu al kullan artık, o kadar da öcü değil sonuçta un değil ya bu! Rafine de olsa en azından protein...
    İlla ki suplement alacaksan bu siparişi bitirdik den sonra amino aside geç derim, protein tozunda fazla durma ;)

19. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    İçime öyle bir kurt düşürdün ki Zeus..Diyetten soğudum

ZeusS_ bunu beğendi.
  20. Dynamo

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim naptın sadece protein tozundan 140 gram alınır mı. Doğal protein kaynaklarını al zaten ihtiyacın olan 160 gr protein aşşa yukarı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:26 ----------

Sen proteini kullan yinede. Zeusun demek istediği şu karatay hoca bütün besinleri doğal yoldan elde etmeyi savunuyor. Alabiliyorsan doğal yoldan alıcan. Protein tozunun yağlanmaya çok etkisi olmaz.

Sayfayı Paylaş