Tansiyon hastasıyım yardım ediniz cardio hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve wormwood3 tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. wormwood3

wormwood3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaslar fotografımıda eklicemde benim yaş 15 kilo 99 boy 185 arkadaslar ben qecen sene biraz body yapdım 2 ay kadar da bu sene yapamadım daha doğrusu arakdaslar tansiyon hastasıyım her gün hap kullanıyorum dokdor spora gitme dedi kesinlikle yasakladı sporu aslında ben sporun iyi bişey oldugunu biliyoruum da ama ailemde dokdor yasakladıgı icin olmaz diyor...
    Arkadaslar her gün 150 200 gram kadar migros light peynir yiyorum 18 gr protein 2 gr yağ var...
    Kola cips falan hayatımdan cıkdı ayran tarzı şeyler iciyorum
    ekmek az tüketiyorum
    Arkadaslar neler yapabilirim önerileriniz neler?
    bu arada tansiyon hapı kullanmadan önce 15 e 9 gibi gidiyordu 2 senedir tansiyon hapı kullanıyıorm simdi en fazla 12.7 oluyor ...
    Böbreklerim de falan gözüm de falan hic bi sorun yok tek sorun kilo dedi kiloyu verince gidecek tansiyon dedi....

Body building cardio falan yapamıyorum neler yaparım..
    yağ yakıcı falan mı alsam.. acai berry falan var

http://img822.imageshack.us/img822/1887/24082010226.jpg
    http://img838.imageshack.us/img838/8266/24082010227.jpg

http://img191.imageshack.us/img191/8328/24082010228.jpg

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:41 ----------

bu arada hipertansiyon anaanemdede war ama oda kilolu

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Genk kardeşim doktorun kesinlikle spor yapma dediyse ,yapmamalısın.Bunu kafandan sakın çıkarma.

Bana kalırsa DOKTORUNA DANIŞMAK şartıyla hafif yürüyüşler yapabilirsin.Ama onun kararı önemli.

Onun dışında doktorun sana tavsiye vermişken ben de dahil buradan kimsenin dediğini doktoruna sormadan,danışmadan uygulamaya kalkmamalısın.

Yağ yakıcılar direkt tansiyona etki eder.Nabzı yükseltir.Senin kullanımın çok çok tehlikeli olur.

3. wormwood3

wormwood3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    saol doktor spor haric yüzme falan olabilr dedi ztn... yürüyüş yaparm bende

4. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Oldukça önemli bir konu, eğer doktor yapma dediyse kesinlikle uzak dur. Sonuçta spor sağlık için ama sağlıksız birey yaparsa çok kötü sonuçları olabilir.

Bunu şuna benzetebilirsin, otobana frenleri olmayan bir spor aab ile çıkmak :)

Senin için tek çözüm bir dahiliye uzmanına gitmek, bu doktor senin tansiyonunda büyük etkisi olan kilolarından kurtulmak için gerekli diyeti bir diyetiyen yardımı ile sana verecektir. Bu diyete ve ilaçlarına sıkı sıkı uyar, hasta olarak gerektiği dönemlerde takibini doktorlarına yaptırırsan sorunun ciddileşmeden çözülür. Ondan sonra belki spora bile başlarsın

Sayfayı Paylaş