tanita ölçüm aleti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve escapist92 tarafından 17 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    konuyu nereye açacağımı bilemedim buraya açıyorum.gittiğim spor salonunda tanita ölçüm aleti var ayda bir ölçülmeye çalışıyorum ama pek güvenilir gelmedi bu aletler doğru sonuç veriyor mu?haftanın 3-4günü karın çalışıyrom 3gün de kardio yapıyorm beslenmeme de dikkat ediyorum ama geçen hafta ölçüme çıktım yağ oranım artmış kilom aynıydı karın bölgesinde de kas kaybı vardı.inanmadım bu sonuca 2-3 dakka sonra tekrar ölçüldüm bu kez yağ oranı daha yüksek kilo da artmış çıktı.bu aletlere inanmak mantıklı mı?

2. Burak53

Burak53 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Açlık & Tokluk durumu önemli bu tarz ölçümlerde. Tüm ölçümleri sabah uyanınca aç karnına, hiç bir şey yemeden içmeden, sadece küçük tuvaletinizi yapıp ölçümleri almak, en sağlıklı sonuçları verir. Ayrıca bu tarz makinelerde +- bir tolerans payı vardır, her makinede farklıdır ve makinenin bilgi kitapçığın da yazar.

3. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    salondaki hocalar ölçümden en az 4 saat önce yemek yemiş olmamızı kafein almamamızı falan söylüyolar bu tip şeylere uyuyorum aynı saatte ölçüldüm hatta öncekiyle.ama anlamadım 1-2dakika arayla bile bu kadar bariz bi fark çıktı ortaya.spor hocası haftaya tekrar ölçelim dedi ama sanmıyorum yine güvenilir olcanı

4. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    teknoloji ilerledikçe yeni modeli çıkıyor hata payı azalıyor yeni bir tanita ise güvenilirdir.

Sayfayı Paylaş