Tanınmayan Spor-Yanlış Bilglendirme

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CENTAUR tarafından 25 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bugünlerde bir seminere katılıyorum BB yada Fitness la ilgili değil, bir doktor doping le ilgili bir derse giriyor
    Yanlış görüşlerine karşı çıktım ama çok ta polemiğe girmedim
    Söyledikleri ve beni uyuz eden laflar:

-Doping kullanan sporcuların hiçbiri 45-50 sinden fazla yaşamamıştır
    Arnold dedim 60 küsür yaşında kullandığı steroidleri herkes biliyor
    - O doping kullanmadı dikkat edersen eski body cilerle şimdikiler kadar iri değil
    Dedim o zamanlar şimdiki kadar doping çeşidi ve teknik bilgi yoktu
    -O zamanlarda vardı ama şimdiki kadar çeşit yoktu

nezaketi bozmamak için lafını kesmedim o da zaten hiç susmadı
    konu creatinlere carnitinlere geldi dediği laflar:
    -Hiçbir faydası yoktur ticari amaçlıdır kanıtlanmış bir etkisi bulunmamaktadır.
    Dedim ben kullandım faydasını gördüm ve kullananlar hep aynı fikirde
    -Sana öyle gelmiştir psikolojik olarak motive etmiştir seni falan gibi konuştu

Bana hangi spor dalıyla uğraştığımı veya ne iş yaptığımı falan da sorma gereği duymadı

Ne demişler:

Bilmediğini bilenle taş taşı da
    Bilmediğini bilmeyenle bal yeme

2. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    bu tip insanlar bu sporun, spor olduğuna inanmıyorki supplementlerin fayda veya etkisine inansın. iyi dayanmışsın bu konuşmaya. ben bu kadar tahammül lü davranmazdım herhalde.

bu arada, bu ürünler hakkında hiç bir araştırma yapma gereği duymaz doktorlar. koskoca doktor dersin ama bilmediği gibi öğrenmekte istemezler bu tip şeyleri. imzamdaki yazı onlarıda yansıtıyor aslında :)

bende 1-2 kere rastladım bu tip doktorcuklara. kulaktan dolma bilgilerle konuşup, konuşup aptal durumuna düşürüyorlar kendilerini.

Türkiye deki amatörlük, bilinçsizlik nereden kaynaklanıyor anlıyorsunuz dimi?
    daha çok yolumuz var.

3. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Karşısında konu hakkında bilgisi olmayan bir kitle olunca nedense fazla coşuyor bu doktorumsular..Tipi nasıldı herifin?..Eğer böcük bişey ise complex de yapmış olabilir ;)

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Dediğin gibi biraz böcük tipli ve aynen dediğin gibi benim dışımdaki herkez koyun gibi bende bir yoklayım dedim bakalım ne diycek diye yoksa yola geleceğini sanmıyordum zaten birde bu bağzı doktor kesimi genellikle karşısındakinin cahil olduğunu varsayarak hareket ederler heleki çoğunluğun zeka seviyesi altlardaysa ve bir masaya otutturduğun zaman iyice coşarlar velhasıl kelam sandığımdan daha aptal çıktı bu gerçi bende net ve kendinden emin tarzda konuşsaydım ki yaparım bunu bozmak istemedim köprüyü geçene kadar buna doktor demek lazım zira işin içinde sınav,kopya,musammağa falan var elbet bir gün pozisyonlar değişir :evil:

Sayfayı Paylaş