tanışma )

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve AsSsU tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar bende aranızda yeniyim :) öncelikle şunu söylemek istiyorum iyi ki bu siteyi keşfetmişim , sporla uğraşan , kendisiyle ilgilenen insanların içinde olmak gerçekten beni çok iyi motive ediyor şimdi kendimi tanıtayım ben 24 yaşında ünv mezunu , ünv bitirdikten sonra iş başı yapamamış 1 senede 30 kilo almış :) sosyal hayatı ünvle neredeyse tamamen bitmiş asosyalleşmeye yüz tutmuş biriydim ya da briyim :) okulla birlikte biten sosyal hayatımında etkisi şüphesiz en büyük faktör fakat olay bu değil ben artık bi karar aldım bu kararı şu an almış değilim önceden alınmış fakat bi türlü gerçekleştirilememiş bi karar , dedim ki artık yeter bebek gibi kızsın :) hoş hala öyleyim :) big beatiful women diyorum kendime :) (yanlış anlaşılmasın sektörle alakası yok ) , her neyse ben bu işe azmetmiştim fakat bana motive olucak bi şeyler lazımdı , şimdi bu site benim nasıl işime yaradı belirteyim , ben sık ve az yemek yeme düzenine geçicem , diyet demiyorum çünkü ne yapım diyet yapmaya müsait ne de kilom , diyetle uzun vadede bi şeyleri yapabileceğime inanmıyorum çok kez denediğimden biliyorum artık doğru yolu buldum :) ve haftada bir tartılıp sonuçları yazıcam , kilomu değil tabi :) kaybettiğimi ya da etmediğimi :) umarım benim için her şey istediğim gibi devam eder , şimdiden herkese sevgiler ...

2. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet anlamı yemekden kısmak demek diildir. Doğru gıdayı almakdır. Güzel diyet, bi de cardio egzersizleri. İstediğine ulaşa bilirsin.

3. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    umarım ... :) şu an için egzersiz zor gibi günlük 1 saat yürüyüş olabilir ancak , motivasyonlarınız için teşekkürler :)

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle hoşgeldiniz..

fazla kilolarınız olabilir, ama sitede örnek arkadasımlarımız var cok iyi konumlara gelen..siz de amacınıza ulaşabilirsiniz..size yardımcı olmamızı istiyorsanız, beslenme düzeninizi ve ne kadar sıklıkla kardiyo yapacagınızı yazabilirsiniz..en azından, hata varsa, düzeltme imkanımız olur..

5. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    zaten en başta dediğim gibi sitede ki arkadaşları görmem ve bu atmosfer bana çok büyük şevk verdi , siteyle iletişimimi koparmayacağım burası benim aşama aşama ne kadar yol katettiğimi paylaşacağım ve kayıtedeceğim bir günlüğüm ya da haftalığım gibi bir şey olacak . Beslenme düzenime gelecek olursak ,beslenme düzenim :) yok , çünkü düzenli beslenmiyorum yani beslenemiyorum ya fırsatım olmuyor ya da ertelemek zorunda kalıyorum bir şekilde ama güne geç başladığım için agırlıklı olarak akşamları yediğimi söylemeliyim ,biliyorum bu çok kötü ve en zararlısı fakat bunuda değiştirmeye çalışıyorum her şeyi bir anda başaramam değil mi :) mesela 1 saat önce midem kazındığında sıcak çay yanına ekmek arası yerken şimdi 1 greyfurt ve 1 elma yedim , bunları yavas yavas düzene koymaya çalışıyorum ve karbonhiat , yağlı yiyecekler , özellikle şekerli gıdalar benim vazgeçilmezidir ama artık çayı dahi şekersiz içebiliyorum tek sorunum ne yapacağımı bilemediğim nescafeyi kesemiyorum ( şimdiik ) :( egzersiz için bir salona gidiyordum fakat kpss için dershaneye başladığımdan zamanlamaları uyuşmadığından ona da gidemiyorum ancak günlük 1saat kadar yürüyüş yapabilirim. Sizden beklentim tüm bu anlattıklarımdan sonuç olarak benim beslenme stilimi , zamanlamamı ve yeni başlamış olmamı gözönünde bulundurularak bana uygun bir beslenme programı tavsiye edeblirmisiniz :) keyifli paylaşımlar :)

gaddarkemal bunu beğendi.
  6. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bir günlük gibi burayı kullanmanız güzel bir düşünce, yazılarınızı okumak, sizdeki ruh halini ve motivasyonu hissetmek bana zevk veriyor. Umarım vazgeçmezsiniz ve unutulup gitmez başlığınız. Eminim tüm sporseverler ve sizin durumunuza benzer durumda bulunan insanlar sizin başlığınızdan ilham alır.

Diyetinizde kuşkusuz yiyecek seçimi ve yiyecek zamanlaması en çok dikkat edilmesi gereken noktalar. Bir kere beslenmeniz nasıldı bilemem ama bu iki noktadan birinde muhakkak radikal değişimlere gitmeniz gerektiğini zannediyorum.

Sıvı tüketimini de yeterli seviyede tutmayı ihmal etmeden değişikliklere gideceksiniz. Glisemik indeksi düşük dediğimiz, yani sindiriminin ve enerjiye dönüştürülmesinin glisemik indeksi yüksek gıdalara göre daha uzun zamana yayıldığı gıdaların tüketilmesi sizin için elzemdir.

Küçük ama basit değişiklikler de yapın, diyelim ki bir sıvı tüketeceksiniz su haricinde. Bunu kalorisiz sıvılardan tercih edin, şekersiz çay, soda vb. Diyelim ki karnınız acıktı hamur işi yerine havuç lahana gibi çiğ sebzeleri tercih edin atıştırma ihtiyacı hissederseniz. Yani gereksiz kalori alımını asgari seviyede tutun, ve elbette yağ alımınızı akşam saatlerinden sonraya bırakmayın, tabii ki gereksiz ve fazla yağ alımınız varsa da buna hemen son verin.

İlk başlarda zorluk çekebilirsiniz, ancak ilk zorlu dönemi attıktan sonra kilo vermenin çok kolay ve sıradan olduğunu göreceksiniz. Beyninizde asla bu işi büyütmeyin çünkü gerçekten de düşündüğünüzden çok daha kolay.

Egzersiz seçiminiz ise evde yapabileceğiniz hareketlerden müteşekkil programlar olsun. Forumu gezdikçe bu konu hakkında fikir edineceksinizdir işte o zaman bizlerde size yardımcı olabiliriz. Yani sizde ilgi ve bilgi olmadan bir egzersiz programı önermek yerine sizden bilinçli bir talep geldiğinde daha iyi program önerilir. Şunu demek istiyorum, teşbihte hata olmaz, yani siz emekleyin ki biz size yürümesini gösterelim ya da siz yürüyün ki biz size koşmasını gösterelim. Yani siz durup yatarken biz size koşu programı verirsek pek bir işe yaramaz sanırım.

Başladığınız yolda hedeflerinize ve başarıya ulaşmanız, daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşamı elde etmeniz dileğimle.

Son düzenleme: 27 Kasım 2008
  7. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

Eğer zihinsel bir iş yapmıyorsansa diyet daha da kolay olur. Üniversiteni de bitirmişsin zaten.

8. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kpss için dershaneye gittiğimide belirtmiştim :) yani zihinsel bir iş de yapıyorum :)

9. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Hmmm. O zaman bu konu beni aşar. Zira beni zihinsel çalışma sırasında çok kötü etkiliyor. Burda zaten bir konu açmıştım. Bir keresinde yağ yakımı dönemindeyken sınıfda çocukların ismini bile zor hatırlıyordum. Hoca benden soru sorduğunda bana mı diye mal gibi bakmışdım. Okuduğum şeyi bile hatırlıyamıyordum. O günü şimdiye kadar unutamıyorum.

10. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yok ben unutmamalıyım yoksa 1 senem daha boşa gidecek , çok çok sıkışırsam diyetimi bi daha gözden geçirmek zorunda kalıcam o kadar ama bak bırakıcam demiyorum :lol: ben yeniyim galiba ondan :)

11. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
  12. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildiğim kahve iyidir,yani o yönden üzlmene gerek yok kilo vermene yardımcı bile olur diyebilirim,aslına bakrsan yazın daha kolay kilo verebilirsin sıcağın harcatığı ekstra kaloriyle yani kışın hefeflediğin yolda düz giderken yazın yokuş aşağı gidersin dahada hızlı sonuç alabilirsin ama şimdi başlamanda yinede yarar var,aslında formül çok basit aldığın enerjiden fazlasını kulanıcaksınki depoladığın yağ erisin.(daha az şeker,daha az hamur işi vs)bol bol sebze ye sınırsız.bi şeklde bahane bulup hergün biraz yürü yani bahane bul bakkala gideyim terize gideyim vs. gibi2sene önce 12 kilo verdim 3 ayda.çok kilo alan biri değilim ama baya harektsiz kalmıştım ve bayaa düzensiz besleniyordum sonunda rahatsız eti ve verdim istemek yeter
    ;)

13. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Kpss ile meşgul olman senin için bir dezavantaj. Ben de son sınıfım ve alımları daralttıkları için extra çaba sarfetmek zorundayım. Bu insanın öncüllerini değiştiriyor; değiştirmek zorunda bırakıyor. Bu durumda Kpss'yi ikinci plana atamazsın; atarsan pişman olursun ve ders çalışmanın insanı nasıl açıktırdığını bilirim; şimdi daha iyi biliyorum. Birçok alanda uğraşıp genel anlamda verim almak için plan ve program şart. Az buçuk dersanede bir program takip ediyorsudnur. Aynı düzeni ve planı antreman, beslenme ve evde ders çalışma saatlerinde yapmalısın. Yoksa ders çalıştığında antremandan geri kaldığın için, antremanda da dersten geri kaldığın için vicdan azabı çeker durursun. Düzen, nizam ve iltizam şart.
    Yağ yakımına da değinmek gerekirse, beslenme minimize düzeydeyken ister istemez kilo verirsin; yalnız kilo vermekten ziyade marifet yağ yakmaktır ve yapılan şok dietlerde o kadar çok kilo verirsin ki bu verdiklerin içinde çok azı yağ olur. Haliyle geri bildirim aldığın yani tartıda daha az gözüktüğün için bu yanlışı pekiştirerek devam ettirir ve sağlığına zarar verebilirsin. Bu sefer genel anlamda başarısız olmuş olursun...

14. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ardakadaşlar tüm yorumlar ve destekler için teşekkürler , ilk günü atlattım bu gün iyi geçti :) her ne kadar tam düzene koyamasamda beslenme şeklimi en azından menülerin hiç birinde ekmek yoktu şimdi bu gün kü beslenme listemi yazıorum eleştiri oklarına kendimi hazırladım :)

10:00 haşlanmış iki katı yumurta - 1 fincan şekersiz çay
    13:30 1 paket küçük tutku çukulata- 1 fincan nescafe
    17:00 çeyrekten az haşlanmış tavuk göğsü - 1 tabak kereviz - 1 elma

şimdi benim aklıma bi şey takıldı nescafenin zararı olmaz diye yazmış arkadaşımız fakat ben selülit yaptığını ve daha erken açlık hissi uyandırıp mideyide kazındırdığından işi zorlaştırdığını duymuştum . hangisi doğru ?

15. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler gerçekten bayanları gördükten sonra motivasyonum iyice arttı :)

16. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    yalanmı söylicem:D;AsSsU kahvenin içinde kafein vardır kafein çaydada vardır ama kahvedeki kadar vüduda nüfus etmez.peki kafeinin sana ne gibi yararı ver

''KAFEİNİN FAYDALARI

Araştırmalar, kafeinin pek çok olumlu etkisinin de bulunduğunu gösteriyor. Herşeyden önce, kafeinin psikolojik bir canlandırıcı olduğunu söylemekle başlayalım. Uyku hali yaratan adenosin adlı bir beyin kimyasalını bloke eden kafein, düşünsel performansı artırır ve ruh haline olumlu katkıda bulunur. Üstelik bu etkisini 50 mg�dan az dozlarda (örneğin bir fincan çay ile) dahi gösterir.

Kas koordinasyonunu ve gücü artırır.

Enerji sarfiyatını yükseltir ve daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur.''

kaynak:http://www.hekimce.com/?kiid=80

yediğin çikolataya gelirsek çikolata özelikle bayanlarda yenildiği andan itibaren yüksek bi haz duyusu yaşatır bunun sebebide yendiğinde endorfin salılamı sağlamasıdır ama gel görki

''ÇİKOLATAYI KARŞI KONULMAZ YAPAN NE?
    Bazen çok şiddetli bir şekilde çikolata arzu ederiz. Bazen kızgın ya da depresif olabiliriz. Fakat biraz çikolata yiyince, kendimizi daha iyi hissederiz. Çikolata phenethylamine (PEA) içerir. Phenethylamine ise sinir sistemini uyarır, bazı salgıların salıverilmesinin tetikler, ağrıları dindirir ve insanın kendini iyi hissetmesini sağlar.

MUTLULUK HİSSİ
    Tabii çikolatanın içindeki yüksek şekeri ve kaloriyi de göz ardı etmemek gerek. Çikolata aynı zamanda cinsel uyarıcı ve keyif vericidir. Çikolata beyindeki serotonin seviyesini arttırır, ve mutluluk hissi verir. Kadınlar erkeklere nispeten çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlıdır. Kimyacılar çikolatanın içindeki maddelerin, insanın ruh hali üzerinde değer bir etki yarattığını söylüyorlar.

ÇİKOLATADAKİ KALORİ VE ŞEKER DURUMU NEDİR?
    Acaba çikolata kalp için zararlı mı?
    Bu sorunun yanıtı, kilo aldırıcı bir özelliği olduğu için, ne yazık ki “evet”. Çünkü çikolata, içeriğinde çok fazla şeker bulunduran, oldukça kalorili bir yiyecek. Tabii bu çikolatanın çeşidine de bağlı. İyi kalite çikolatalar kakao yağından yapılırlar ve kullanılan diğer doymuş yağlara nisbeten yaklaşık üçte bir daha az kalorilidirler. Ayrıcadoymuş yağlar kötü kolesterol (LDL) içerir, kandaki kolesterol miktarını yükseltirler. Ancak tüm çikolataların kakao yağından yapılmadığını unutmamak gerekir. Emin olmak için çikolatanın içeriğini okumakta fayda vardır.
    Çikolatadaki şeker miktarı oldukça yüksektir. İçindeki işlenmiş şeker kandaki şeker seviyesini yükseltir ve kilo yapar. Diyabetik olanları, çikolatadan vazgeçemeyen ama şeker almak istemeyenler için alternatif olabilir.
    Çikolata aynı zamanda uyarıcı bir madde olan kafein içerir. 45 gr siyah çikolata 30 mg, sütlü çikolata 10 mg, 250 gr sıcak çikolata ise 5 mg kafein içerir. 250 gr demli kahve 135 mg, kola ise 35 mg kafein içerir.

ÇİKOLATA SAĞLIKLI BİR YİYECEK Mİ?
    Çikolata sağlık için gerekli birçok mineral, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, çinko ve bakır içerir. Ancak tabii ki, çikolata içeriğindeki bol şeker ve kalori değeri nedeniyle, sağlıklı yiyeceklerle kıyaslanamaz.''

thums:umarım sana bi faydası olmuştur,saygılar

AsSsU bunu beğendi.
  17. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bunu hangi mantıga dayanarak yazdınız?..ne şeker var, ne de kompleks karbonhidrat..bu nasıl iş?..kan şekeri seviyenizin ciddi oranda düşmesi, saglıgınızda ciddi tehlikler dogurabilir..kan şekeri seviyenizi optimum düzeyde tutmalısınız..ayrıca, sabah vücut kompleks karbonhidrat ister, yani, pirinç, makarna, ekmek vs...bunlarda yok beslenmenizde...bu programla, vereceginiz kilolar için o kadar da sevinmeyin bence, çünkü gecici bir mutluluk olacak, sadece egonuz şişer..

10:00 200 ml elma suyu + 2 dilim kepek ekmek + 50 gr peynir + 1yumurta beyazı + domates + 4-5 tane zeytin..

12:00 1 porsiyon salata(roka +maydanoz + domates +salatalık + marul) + 1 kaşık zeytinyagı dökünüz..

14:00 100 gr tavuk veya balık ızgara + 100 gr light yogurt + 1 dilim kepek ekmek + sınırsız salata..

17:00 1 kase ezogelin corbası + 100 gr light yogurt + 50 gr pişmemiş makarnayı haşlanması + 1 dilim kepek ekmek..

19:00 1-2 tane yeşil elma..

21:00 300-350 ml light süt..

bu en azından cok daha iyi sizinkine göre..sizin diyetinizle ileride kilo vermekten ziyade, halsiz düşüp çabuk pes edebilirisniz, ama mantıklı bir beslenme programıyla, rahatlıkla ve saglıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz..

Son düzenleme: 28 Kasım 2008
    teija, Akay, Morphling ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    AssSu mesajınıza ne diyecek bilemiyorum ama benim için çok yaralı bir liste oldu teşekkür ederim bende rejime kısarak başlıyorum ve çok çabuk pes ediyordum.sonrasında ise o dönemde yemediğim kadar abur cubur yiyorumla devam ediyorum ve şimdi 21 kiloluk fazlalığım var buradaki yazıları okuyarak kendimi düzeltmeye çalışıyorum.site sayesinde gördüm ki doğru bildiklerimiz her zaman doğru olmayabilmiyor...

19. AsSsU

AsSsU Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    AsSsU mesajlara ne diyecek sinirleri bozuldu çünkü rejimi her zaman ki gibi bozdu :) ama yaza kadar çırpı olması lazım olmazsa , olamazsa... yok , ihtimal bile yok olacak , şimdi D.Wolf isimli arkadaşımın listesini uyguluycam en azından saçma hewesimle yapamadığım abartılı diyetimi ya da ölüm orucumdan daha normal , yapılabilir , dayanılabilir gibi gözüküyor , iyi hoşta ben bu düzeni oturtamam ki daha bi öğrenci işi ekmek arası hazır beslenme dershanede yencek türden olsaydı keşke, olsun , olmasada ben bi deniycem yarın .... :) poffffff inşallah bu sefer olur :( olmazsa ben yine burdayım gerçi olursada burdayım da yarın pazartesi bismillah diyeyim bakayım , hadi hayırlısı , ahhh ahhhh :)

20. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    zayıflama diyetlerinin en büyük yanlışı budur zaten..insanı cabuk pes ettirebiliyor..

siz, diyetinizi yaparken mutlaka düzenli bi spor yaşamınız da olmalı..spor, aynı zamanda motivasyonunuzu da yükseltir diyet süresince..

benim yazdıgım diyet, sizinkisine göre daha saglıklı ve daha hoşgörülü bir diyet, ama benim yazdıklarım bir öneridir sadece..uygulayıp, uygulamamak size kalmış..
    uygularsanız, gramajlara dikkat ediniz, fazla olmamalı..

kolay gelsin, umarım bu sefer şans yanınızda olur..

AsSsU bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş