Tam tahıllı ekmek ve yulaf

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tan1925 tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Sabah kahvaltılarında tam tahıllı veya kepekli ekmek mi yoksa yulaf mı yemek daha iyi olur ya da aralarında pek bi fark var mıdır ikiside lif içeren ve düşük glisemik indeksli karbonhidrat oldugundan ben pek bi fark göremedim bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim sağolun

2. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Birkaç ay boyunca yulaf yemeye çalıştım ama gitmiyor yani ne yaptıysam gitmedi. Ciddi anlamda lezzetsiz , gelişim yapıyorsak acıydı lezzetsizdi takmamamız gerek ; zaten umursamıyorum hani hap acıymış protein tozu tatsızmış diye ama yulaf gitmiyor boğazdan. Karıştırmak lazım biraz , yoğurt vs. ile. Mixer alıp muz süt ile karıştırıp shaker ile içmekten başka bir fikir gelmiyor aklıma. Uygun fiyatlı bir mikser alırım diyordum ama tam tahıllı ekmeğin de kaliteli karbonhidrat sınıfında olduğunu öğrendim. Kararsızım doğrusu bende , konu uplansın istedim. Ama şahsi kararım uygun olduğu yönünde. Şöyle de bir durum var , yulaf ile tam tahıllı ekmeğin protein oranı yakın. Karbonhidrat olarak da yulaf daha biraz üstün gibi ama yine de dağlar fark yok. Biraz da bundan dolayı yulafın daha iyi olduğunu ama tam tahıllı ekmeğin de yenilebileceğini düşünüyorum.

3. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    bence çok ince hesap yapmaya gerek yok. yulaf yemek şart da değil zorlamayın kendinizi. yulaf yiyemezseniz tam tahıllı ekmek, bulgur, esmer pirinç, kepekli makarna vs de yiyebilirsiniz . yulaf şart koşulmuş değil bu saydıklarım da kaliteli karbonhidrat

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Her gün yulaf yenmiyor. Mesela yumurta hasliyorsam yulaf yiyorum. Tavada yumurta yapiyorsam yulaflami siyiricam dibini? O gun Tam tahilli ekmek yiyorum :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

isoLT bunu beğendi.
  5. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    İlla yulaf yemek tabi ki şart değil. Kimisi sabah kahvaltıda bile bulgur, pirinç yer kimisi yulaf, esmer ekmek. Kalori alımınıza uygunsa, makrolariniza uyuyorsa sorun yok.

6. Buhara91

Buhara91 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar illa ki yulaf yerine ikame besinler var pirinç, makarna, bulgur vb ama kahvaltıda da mı bulgur yiyecek yumurtayla mesela , yabancı youtuberları izliyorum adamlar o kadar farklı besinlerden alıyor ki makroları insanı daha cezbediyor. Adam 2 dilim kızarmış ekmek ve yumurta yiyebiliyor mesela sabahları, yulaf da yiyor fakat seçenekleri çok zengin. Sanki bizim yiyeceklerimizz biraz kalıplaşmış gibi geliyor bazen.

7. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 2 çay bardağı yulafa 1 2 çay kaşığı kakao atıp üstüne kafama göre süt koyuyorum 10 15 dakika buzdolabında tutunca süt yulafı acayip yumuşatıyor çıkartıncada çok ince dilimlediğim muz dilimlerini atıyorum cidden müthiş oluyor bence siz yulafı yumuşatmadan yiyorsunuz bundan dolayı tadı kötü gelebilir.Yumuşatınca çok güzel oluyor

Güç aşkı bunu beğendi.
  8. Noname03

Noname03 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Tam tahıllı ekmekler genelde marketlerde satılanlardan bahsediyorum yarısı un yarısı tahıl şeklinde karıştırılarak yapıldıgını duydum bunun dogruluk payı nedir

Sayfayı Paylaş