Tam Buğday Unu - Yulaf Ezmesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 22 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba marketten tam buğday unu ve çavdarlı tam buğday unu aldım dün yulaf ezmesinden ve müsliden sıkıldığım için.Değerleri bana baya iyi geldi..Bunlarda kurabiye , yumurtalı krep yapsak nasıl olur sizce definasyonda yulaf ezmesinden daha iyi bile geldi bana..

Tam buğday unu:
    295 kalori
    58 gr karbonhidrat
    1 gr yağ
    16 gr lif
    min %7 protein

Çavdarlı Tam buğday unu
    350-360 civarı kalori
    60-68 gr civarı karbonhidrat
    21 gr protein
    4 gr civarıda lifti sanırım..

Bana çok iyi geldi hemde Glidemik indeksleride düşük diye biliyorum..Sizce bir sorun olurmu definasyonda

Yoğun antrenman programım olduğu için günde 150-200 gr karbonhidrat alıyorum.

2. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Glutenle,kabartma tozuyla,mayayla bekleterek vs kabartma yöntemlerini öğren derim.Bi ara ben girişmiştim sonuçlar kötü olunca son verdim çalışmalara. :)
    Ekmek yapma makinalarını falan araştır.İyi bilenlere danış.Ekmek yap.Çünkü içine deliler gibi yağ eklemeden ne poğaça olur ne de kurabiye.

3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim yorum için ama Öyle maya filan yok mesela zaten tadını yiyenler pek beğenmiyor :D tam bugday unu , kabartma tozu , portakal içinde bunlar var sadece birazda yağ yani sert kurabiye oluyor ama tadı çok güzel mesela öyle hiç yağ tadı bile yok saf un yiyormuş gibi :D Bana göre çok güzel ama..Öte yandan sabah krep yapınca hem karb hem de proteini bir arada almış olurum öyle uğraşmadan diye düşündüm

Sayfayı Paylaş