Tahin Pekmez hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve estklk tarafından 24 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. estklk

estklk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Spora yeni başladım 3.haftadayım 180 boy ve 66 kilo doğal olarak kilo almam lazım sürekli makarna ve kırmızı et tüketiyorum ekstra olarak spordan önce ve akşamları tahin pekmez yemem konusunda fikirlerinizi merak ediyorum kilo aldırma olarak enerji olarak faydaları nasıldır yoksa bildiğimiz çikolata ve diğer abur cubur gibi şeker olarak zararlı bir şekilde yağ yapar mı ? Fikirleriniz ve tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Sekerin her sekli "zararli" bir sekilde yag yapar. Yararli bir sekilde nasil "yaglaniyorsunuz" bir bilgim yok. Yaglanmak zaten zararlidir :) Fakat kastiniz "sagligimi bozmadan yag kazanmak istiyorum" ise tabiki de tahin-pekmez daha dogal bir kaynaktir.

Tahin-pekmez ikilisinde, tahin yag bazli, pekmez seker bazlidir. Ikisinin de 100'er gramindan 900 civari kalori almak mumkun. Tahinle ilgili surada, pekmezle ilgili surada bir baslik var. Mineral acisindan zengin, bol enerji sagliyor. Cikolatadaki sekere bu yuzden tercih ederim (mineral aldiginiz icin). Yoksa ikisindeki seker de ayni zikkim.

Kilo alma ve enerji icin kotu bir alternatif degil. Asiriya kacilmadan tuketilebilir.

Son düzenleme: 7 Mart 2014
    eagle45 bunu beğendi.
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link : Tahin... | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş