Taekwondo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HeLmeT tarafından 11 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. HeLmeT

HeLmeT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 2 Gün önce teakwondo ya başladım. Hazırlık aşamasındayım. 17 yaşındayım. Sizce teakwondoda başarılı olabilir miyim. Çok çalışıyorum. Ancak daha teknik öğretmediler doğru dürüst. Yarımcı olursanız sevinirim.

2. mlhemr26

mlhemr26 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Abi bende 12 yaşındayım. 2 hafta önce bende başladım Taekwondoya 3 blok, 3 yumruk, 1 tekme öğrendim. Haftada 3 gündü 2 güne indi günde 2 saat ders var.

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Yazmıyım bir şey dedim ama yazıyorum, yani nerden bilelim, bu senin öğrenme kapasitenle alakalı bir durum, ne boyunu yazmışsın, ne kilonu, ne spor geçmişini, ne bi fotoğraf. Bunlar olsa bile kimse bir şey diyemez sana, antrenmanlarını aksatma düzenli çalış. Diyebilecek başka bir şey gelmiyor aklıma :D

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Konuyu yanlış yere açmışsın , burası body buildinge yeni başlıyanların konu açma yeri öncelikle bunu belirteyimde.
    Tekvandoya ne amaçla başladın ? hedefin ne önce böyle şeylere bi karar ver .Tekvando nedir bunu bi araştır.Sonra tekvandodan verim alman için ayaklarını açabilmen gerek bu gerçekten çok zor birşey bazen keşke diyorum küçük yaşta jimnastik yapsaydım.Tekvandonun yumruklarından pek umutlanma sadece seni müsabakada savunur.Tekmelerin işe yarar ama.Ayak açma sürecinde canın çok yanıcak bunu bil bide teknikleri çalışa çalışa öğrenirsin önemli olan doğru uyguluyabilmen için şişman bir vücudun olmamalıdır ve ayakları 0 açamayan bir vücudun olmamalıdır..

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    873
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Taekwondo ' da sana blok felan öğreticekler ama maçlarda çok az işine yarar söyleyeyim taekwondo tekme sporudur

6. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    220
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat (Askerlik yapıyorum)
    Yer:
    Şırnak
    Bu Kadar Basite İndirgemek Yanlış Bence Taekwondo yu :S

7. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Ben 4 aydir taekwon-do yapiyorum. Esnetme gerdirmelerde kendini zorla bacaklarin acilsin. En yuksek kusaginiz sizi isindirir zaten antremana baslamadan onu iyi yap.

Temel tekniklerden bahsedim palding, neryo, apchagi, yopchagi, tolyo bu tekniklerinde kendi iclerinde stilleri var donerek palding, arka ayak palding, on ayak paldong, makasli palding, pana tolyo gibi.

Yerinde olsam direk mesajimi silerdim kardesim konuyla ilgili madem bir bilgin yok neden yorum atiyorsun. Bloklar macin olmazsa olmazidir bloklari kullanmazsan gelen tekmeyi nasil savuracaksin?

8. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    klasik cümle ama istersen başarabilirsin :D ama önerilerim var

- vucut esnekligi