Taekwondo ve KickBoks yanında nasıl ağırlık antrenmanı yapılmalıdır?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve sezercalli17 tarafından 9 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sezercalli17

sezercalli17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Taekwondo ve Kickboks yapıyorum profesyonel denilebilcek düzeyde ama birazcık vucudum yağlı gibi. Haftanın 3 günü salona gitmek gibi bir planım var. Hedefim böyle Ronnie Coleman falan gibi olmak değil sadece şuan 80 kg civarıyım çok bi kilo düşmeden fit bir vucuda sahip olmak istiyorum. tavsiyeleriniz nelerdir? Ne yapmalıyım nasıl beslenmeliyim ? Animal cuts falan tarzı supplementleri normal antrenmanlarımın yanında yapsam işe yararmı ? bir sürü soru işareti var kafamda yardımcı olursanız sevinirim.

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Uzun uzun konuşmak lazım bu konuyu. :)
    Sayfalarca, günlerce...Hangi hareketleri yapmalısın, hangi hareketleri yapmamalısın. Hangileri maksimum fayda sağlar, hangileri zarar verebilir vs..Uzun konu. Ama özetin özetini bir örnekle açıklayayım.
    Ağırlık antremanlarını, Bodycilerden farklı olarak patlayıcı kuvvete yönelik yapman daha iyi olur. Örneğin squatı böyle yap.
    [​IMG] [​IMG]
    Normal bir şekilde kalkar gibi değil. Formunu bozmadan, kalkabileceğin maksimum hızla kalkmalısın.
    Antremanların temel mantığı bu olmalı. Dövüşçünün ağırlık çalışması, patlayıcı kuvvete yönelik olmalı.

3. Emrecan Dönmez

Emrecan Dönmez Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Evet sana katılıyorum fakat iyice guclenmeden yani bech press te 1.5, 2 katını kaldırmadan başlama bu antremanlara internette türlü makale var bu konu hakkında onları okuyabilirsin iyi günler dilerim

4. sezercalli17

sezercalli17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yani deadlift,omuzlama,silkme,koparma falan tarzı şeyler yaparak hem kuvvetlenip vucududa toparlayabilirim öyle mi?

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Sadece bunlar değil, crossfit ve polymetrics egzersizler de yapmalısınız. Ben 3 ünü kombine ediyorum.Tavsiye ederim.
    Birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar.Hem güç, hem kuvvet, hem dayanıklılık, hem de hız kazanıyorsun.Beslenmene ve dinlenmenede dikkat edersen, şık bir fiziğin oluyor

6. sezercalli17

sezercalli17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş