Tabiri Caizse kız gibi parmak var :S

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve bangkok09 tarafından 18 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bangkok09

bangkok09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cümleten Selamun Aleyküm.. yaş 19 benim bu zaman kadar pek kavga eden biri değilimdir hatta kavga etmeyi bilmiyorum desem yeridir. cesaret 0 güç 0

Benim el parmaklarım çok hassas parmaklarım hemen incinebiliyor.. ayrıca Acıya dayanaklı değilim, ufacık birşey olsa canım acır, hemen incinirim, Aslına bakarsan vücudumun geneli acıya dayanaklı değil ve narin.. Eskiden basket oynardım topdan bilem hemen incinir di oyunu bırakmak zorunda kalırdım.. ne yapmam gerekiyor benim Muay Thai öğrenmek istiyorum ama Vücudum dan dolayı hiçbir şey yapamıyorum... kemiklerimin, vücudumun duvar gibi olmasını istiyorum... Acı yok derler ya Acı olmasın artık.. Tavsiye ve görüşleriniz neler'dir ?

2. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    valla genetık benimde parmaklar ve bilekler ince baya

3. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    genetiktir, yapacağın hiçbir şey yok kemik için... basketbolda bile elim acıyor diyorsan mma muay thai filan hiç olmaz.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Acı eşiği genetik tarafından belirleniyor yanlış bilmiyorsam, psikolojik olarak kendini eğitmenin faydası olur yine de. Dövüş sporlarından anlamam ama parmakların, bileklerin, genel olarak tüm vücudun güçlenmesi için deadlift, farmer's walk, power clean iyidir. Ağırlık çalışıyor musun bilmiyorum ama çalışmıyorsan başla, Starting Strength programını inceleyip kullan derim. Yeni başlayan birinde güç artışı için daha iyi bir program var mı bilmiyorum.

Genetik önemli tabi ama genetiğin zayıf diye güçsüz olmak zorunda değilsin. Genetiği en zayıf insan bile yeterli emekle ağırlığının 2 katı deadlifti çıkartabilir ve bunu yapan insanın da parmakları artık kız gibi değildir, emin olabilirsin. Genetik burada bu güce ulaşacağın süreyi belirler, 6 ayda mı başaracaksın 2 yılda mı, bu genetikle alakalı. Geri kalan senin pes edip etmemenle ilgili, zayıf olmakla güçlü olmak arasında yapacağın seçimle ilgili.

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Muay Thai öğrenmek gerçekten istiyorsan hiç durma direk git yazıl , öğrenmeye başla.Ne kadar erken öğrenmeye başlarsan o kadar iyidir senin için.

6. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Spor yapmak güç kazanmak sana gelecektir .Hem fiziki hem piskolojik yönden gelişim kayıt edersin.Öz güvenin yerine gelir .
    Bodybuilding salouna yazıl 3-4 ay bir alt yapın olsun eğer devam etmek istersen edersin.
    Farklı bir şey istersen boks ,kickboks vs... onları denersin ,fakat önce vududunu geliştir alt yapıyı burada kazan.

Sayfayı Paylaş