Tabiki konumuz ince bacaklar :D

Konusu 'Bayanlar Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve aredhelar tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. aredhelar

aredhelar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhaba :D

21 yaşında, 162cm boyda ve 51 kilo bir kadınım. Ve tabiki her Türk kadını gibi benim de sanki kilomun yarısı bacaklarımda toplanmış üstelik sadece üst kısmında :D üst gövdem incedir, göbeğim yok. kollarım normal kalınlıkta beni rahatsız etmiyor. Alt bacaklarım da ince ama o üst bacaklar kalın. basen tabiki var bir miktar ve gitmesini istediğim yer orası. Yaklaşık 4 aydır yediklerime dikkat ediyorum az çok ve 57 kilodan düştüm 51e. İki haftadır da spora başladım. Yavaş yavaş artan bi tempom var. İki hafta sonra okula dönücem ve ordaki salona devam edicem. İsteğim bacaklarımı inceltmek, üst kısımların incelmesini istiyorum. Beslenmem de şu şekilde. örneğin:

Sabah: 1 yumurta(bir gün arayla) + semizotu yerim genelde yanında + domates vb + peynir (zeytin veya zeytinyağı) + bazen tahin-pekmez karıştırıp yiyorum bir tatlı kaşığı
    Öğlen: tavuk / et /baklagil + salata / yoğurt bir kase
    Akşam: Sebze yemeği (şuan için annem ne yaparsa iki hafta sonra kendim ilgilenicem bununla) + salata /yoğurt

Şuanki programım: 25 dk koşu (1 dk- 9hız) + yürüyüş (2 dk- 6,5hız)
    15 dk eliptik
    iki mekik hareketi + ters mekik ( 3 x15)
    squat + lunge (4 kiloluk dumbellarla - 3 x 15)
    leg press - 36 kg ( 3x15)
    plank 20 sn 5 kere
    plank knee tucks (3x 10)
    bir de yere yatıp kalçamı kaldırıyorum, sıkıyorum fln hareketin adını bilmiyorum :D ( 3 x 15) bilen biri yazabilirse sevinirim.
    10 dk bisiklet ve kapanış :D

Sizden istediğim programım nasıl? Yeme düzenim yeterli mi? Daha etkili bir tavsiyeniz olur mu gibi şeyler :D Çok teşekkür ederim. Bu sene hapkidoya başlamayı düşünüyorum okul açılınca. Genel olarak güçlenmek de istiyorum. Yani benimki pek zayıflıyim, bırakırım gibi olmayacak, umarım :p

2. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    18
    Bölgesel zayıflama gibi bir durum söz konusu değil. Beslenme programın sağlıklı beslenmeye yönelik bir program uygulamaya devam edebilirsin sıkıntı bir şey gözükmüyor. Spor programın ise biraz sıkıntı; sürekli bacağa yönelik egzersiz yani bunu sürekli sürekli tekrarlamak bacak kalınlaşmasına neden olabilir. Sen kilo verdikçe genetik olarak bacaktan gideceği varsa kilon bacaktan gidecektir zaten. Tüm vücudu çalıştıran bir fitness programı uygulamanı tavsiye ederim. Ayrıca boyundan 10 kg zayıfsın hala diğer bölgelere göre iriyse bu genetiktir yapacak bir şey yok boy gibi göz rengi gibi. Orayı maximum oranda sıkılaştırabilirsin ince gözükebilir ama sürekli çalıştırdığından da ufak bir kaslanma olabilir, tavsiyem bu işin uzmanı bir antrenöre danışman. Vucudunu hala yağlı görüyorsan inebileceğin istediğin kiloya in belki en son eriyen bölgen orasıdır.

mericboss99 bunu beğendi.
  3. aredhelar

aredhelar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bolgesel zayiflamanin mumkun olmadigini biliyorum vucudmda icelcek baska biyer olmadigi icin bacak inceltmesinden bahsetmistim :). Evet yagli goruyorum cunku o ic taraflar ve basen dedigim kisimlar boyle gevsek yani :D benim etim o kadar gevsek degil. Ve program konusunda sizin gibi dusunuyordum ama gittigim yerdeki adam boyle dedi, bunu yarin konusucam orda. Cok tesekkur ederim :)

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    123
    bunlar zor işler. öyle olsa profosyonlllerin hepsi zeuss olur çıkardı ama hepsinin genetiği farklı onlar sadece elindeki malzemeyi olabildiğince verimli işlemeye çalışıyolar elerinden gelen sadece bu. sizde fizik yapınızla barışık olun.

5. aredhelar

aredhelar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Neler zor isler?

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    123
    genetiğini değiştirmen.

" üst bölümlerin" kalınsa kalındır yapacak bişey yok yağ oranın kaç?

7. aredhelar

aredhelar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    %20.7 idi ama burda o olcumun cok etkili olmadigini okudum. Ve aslinda tamami kalin degil, sadece basen bolgesi icli disli sorun :D

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    123
    cardioya devam et o içli dışlı basende ufalacaktır.

9. aredhelar

aredhelar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tamam cok tesekkurler :)

letsev bunu beğendi.
  10. yonca sym

yonca sym Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bende spora yeni başladım ve foruma yeni üye oldum nereden başlık açılır bilemedim:( bende eliptik bisiklet ile 30 dk 10 km pedal çevirdim. bende de kilo dağılımı basen ve karında oluştu. oturarak çalıştığım için ve ramazan ayında aldım . bu arada başlığı açan arkadaşım sadece bir kas grubuna yönelme bildiğim kadarıyla eşit gidiyormuş kilo. sabırlı olmalıyız :D

letsev bunu beğendi.
  11. aredhelar

aredhelar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Haklisin canim. Ben de oyle biliyorum da gittigim yerdeki adam boyle baslatmisti. Ben de ondan buraya sorim demistim. Kolay gelsin sana da :)

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Kalça çevresi yağlanması estrojeniktir. Anti-estrogenic bir diyet kısmen yardımcı olsa da, asıl çözüm uzun süreli ve istikrarlı bir yağ yakım sürecine girmek olacaktır.

aredhelar bunu beğendi.
  13. aredhelar

aredhelar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cok tesekkurler cevabiniz icin :)

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  14. aredhelar

aredhelar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam sonradan aklima takildi da size birkac sey sormak istiyorum. Anti ost. Diyetiny aninda kardiyo calismami arttirmam mi lazim bu yag yakim sureci icin? Birde ben bu kilo verdigim donemde goguslermden de yag kaybim oldu. Yag yakimina devam ederken bunu minimuma indirmem mumkun mudur?

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Egzersizi arttırmak lazım tabii ki. Kadınlarda memedeki yağın azalması iyi bir şey aslında. Deri üzerindeki yükü azalttığı için sarkmaların önüne geçecektir. Ve göğüsten yağ azalmasını önleyecek bir yöntem maalesef yok.

aredhelar bunu beğendi.
  16. plnt

plnt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bu diyet hakkında bilgi verebilir misiniz

17. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610