Tıkırtılar

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BURAGBA tarafından 27 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar benim uzun zamandan beri yani yaklaşık 4-5 ayı aşkın süredir eklemlerde sıkıntı var ve spor salonuna korkudan yazılamıyorum bu sorunlarım şu şekilde ısınırken felan olsun sürekli tıkırtı sesler geliyor eklemlerden ve ben zamanında çok boyun çıtlatıyordum ağrı felan oldumu rahatlatmak için ablam ile böyle bir sıkıntımız vardı o da çok çıtlatırdı şimdi tek parmakları çıtlatıyorum ağrıdığı zaman bu tıkırtılar asıl sorun değil tabi ki asıl sorunum bir gün dambıllarımla evde sandalye desteğiyle göğüs çalışırken olmuştu bir ağrı girmişti yok böyle birşey 2-3 hafta abartısız geçmedi ve öyle ahım şahım kg da kaldırmadım 10 şar kg toplam 20 kg dambılım vardı ve bu ağrılar sürekli yer değiştiriyordu bazen bele vuruyordu bazen parmaklara vuruyordu hatta bir gün kar yağarken şemşiyeyi baş parmağıma giren ağrı yüzünden tutamadım elimden kaydı doktora yer değiştirdiğinden bahsetmiştim ağrıların ilk olarak bana naprosyn cr ve pomad krem vermişti onlar işe yaramayınca tekrar gözüktüm doktora doktor bu sefer boyun fıtığı olabileceğini mr çektirmeden kesin birşey söyleyemiyeceğinden bahsetti ve ne yazık ki benim mr girme şansım yok epilepsi hastalığından dolayı mr girmek yasaklamıştı bana doktorum

bunun üzerine mr çektiremedim ve bir kaç ay boyunca böyle geçti ağrılar geçmişti git gide ama en ufak şeyde çıtlama devam ediyordu örneğin dambılda yaptığım bazı hareketlerde boyundaki kürek kemiği çıtlayıp duruyordu en son geçen hafta bir şınav çekiyim dedim o günden beri göğüs çalışmamıştım aylardır 12 yi zor yaptım zaten rekorum 20-25 civarıydı git gide arttırmaya çalışıyordum uzun süre aradan sonra çekmeye çalışınca feleğim şaşırdı 12 yi zor yaptım ve el ayak felan bir müddet sonra titredi kendimi ilk defa o kadar güçsüz hissetmiştim ve tekrar o şınavdan sonra 12 tanecik şınavdan sonra inanılmaz bir ağrı girdi sol göğsüme ve sol koluma 3-4 gün böyle devam etti ağrılar dokundukça çok fena acıyordu bu sefer farklı bir fizik tedavi doktoruna gittim doktora anlattım böyle böyle ilk gittiğim doktor boyun fıtığı olabilir demişti verdiği ilaçlar işe yaramayınca doktor baktı kontrol etti beni fıtık olcağını düşünmüyorum dedi fıtık yer değiştirebilir ama genelde en çok kolda belli eder kolda gözükür dedi senin bu sıkıntın kas krampı olabilir dedi bana magvital 365 mg ile sirlaud adında bir başka ilaç verdi magvital magnezyum takviyesi sirlaud ise kramplar ve kasılmalar için şuan sanki az biraz etki gösteriyor gibi çıtlamalar felan azaldı ağrılar azaldı fakat ben kasılmadan da bahsetmiştim doktoruma tabi o kasılma mı bilmiyorum sırf onu anlattığım için o magvitalı ek olarak yazmıştı benim arada bir sağ koluma veya sağ ayağımda bir kasılma gibi birşey oluyor dün de oldu mesela bazen her gün bazen 2-3 günde bir oluyor bu durum o kasılma esnasında kol sanki içine çekiyormuş gibi oluyor yani kontrol edemiyorsun parmaklarını felan 5-6 saniye sürüyor bacakta da aynı durum geçerli ilk başta epilepsi nöbeti sanmıştım fakat nörolojide 16 yıllık doktoruma kontrole gitmiştim ve doktorum baktı çekiç tarzı birşey ile reflekslerime felan anlattım nasıl olduğunu kasılmanın ve nöbet olabilir mi diye sordum nöbete hiç benzemediğini söylemişti

bana eniştem de ek olarak bunun kalsiyum eksikliği olabileceğini söyledi sanmıyorum onla alakası olduğunu zaten gün içinde yulaf+Süt olsun tarçınlı süt olsun baya süt tüketiyorum beni en çok korkutan da zaten bu kasılma olayı spor salonunda ağırlık kaldırma esnasında o kasılma felan girer diye ödüm patlıyor sırf bu sorunlar yüzünden aylardır hayalini kurduğum ne zaman gidicem yazılıcam dediğim zaman sorunların çıktığı spor salonuna yazılmak nasip olamadı şimdiye geçen seneden bu yana hazirandan beri dikkat ediyorum tavuk pilav tarzı şeyler yiyorum ve o disiplin o beslenme tarzıyla geçen haziranda spor salonuna başlayabilseydim şuan baya baya vücudum vardı estetik olmasada yapılanırdım endomorf olduğum için 1 sene boşa gitmiş hissediyorum o ant. sonrası 200-250 tane mekikler hep boşa gidiyor hadi dambıllar yetmiyor gelişmeye evde ama o mekikler cardiolar felan baya baya boşa gitti o giden 1 seneme yanıyorum arkadaşlarım dalga geçiyor boş yere yiyon lan o kadar tavuğu hahaha felan tarzı motivasyon diye birşey de kalmadı bu sebeplerden ötürü :( kafayı yemek üzereyim kendime zarar verip duruyorum artık acı felan hoşuma gitmeye başladı elimi felan yakıyorum isteyerek düşünün yani şuanki psikolojimi :(

2. Eviga.

Eviga. Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    geçmil olsun dostum. bilmiyorum nence farklı doktorlara git. kim ne dese de net değil. bir tahlil yaptır ne eksikliğin varmış belli olur. umarım düzelir. kendini hırpalama

Sayfayı Paylaş