Tüy kesme makinesi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve ebayar tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. ebayar

ebayar Guest

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar,
    Bugün spor salonunda bir abimizle ufak sohbetimiz oldu. Vücuttaki tüyleri/kıllara nasıl çözüm bulabilirim diye, oda bana bir makine önerdi.
    Aranızda kullanan arkadaşlar var mıdır?
    REMINGTON BHT300 VÜCUT TÜY KESME MAKİNESİ - Teknosa
    Almaya değer mi?

2. Bulut Özgöz

Bulut Özgöz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeş bu tarz ürünler işe yarıyor. Gayet iyi alabiliyor yani. Fakat kılları kalınlaştırabilir. Yani mühim değil zaten alındıkça gözükmez diyorsan al kullan. Diyorsan çok kalınlaşmasıyla uğraşamam ağda yap 2 hafta çıkmadan rahatça gezersin :)

3. ebayar

ebayar Guest

Ağdayı da düşündüm hocam denemem lazım bakalım :) Kılların kalınlaşması pek mühim değil kestikten sonra 3-4 hafta rahat etsin de vücut sorun değil.

4. burak karaca

burak karaca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kamu
    Yer:
    bursa
    bende aynı tipte olan philipsin bir modeli vardı kullanırken çok memnundum gayet kullanışlı ve rahattı fakat üstünden 3-4 ay geçmiş olmasına rağmen "elek olarak adlandıracağım " umarım anlarsın o bölge kullanım esnasında kendiliğinden düştü neyse servise gittim durumu anlattım makineye baktı makineyi yere düşürmüşsun dedi itiraz ettim ancak ne fayda makineyi 90 tlye almıştım servis değişim için 50 tl ücret istedi bende yaptırmadım makine hala elimde bekliyor bende babyliss erkek vücut bakım seti aldım 7-8 aydır kullanıyorum

5. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Bende philips bodygram var sanırsam böyle yazıyor çok iyi. Ayrıca su geçirmiyor. Kökünden almıyor ama görünmeyecek derecede iyi alıyor sessiz çalışıyor ve şarjıda iyi gidiyor. cilde zarar vermiyor. öneririm :)

6. yeşilfener

yeşilfener Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle kıl kesme 3-4 hafta bir erkeği idare edemez. çünkü salgılanan hormon kıl kökünü tetikler ve kesilen kılın uzamasını sağlar.

erkek için 3-4 hafta ancak ağda ile olabilir. eğer düşüncen bu yönde ise epilasyon aleti araman daha uygun olacaktır.

7. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Epilasyon kökten alıyor sanırsam ? Çok acı verirmi ? :D ayrıca bazı kişilerde mesela ağda yapınca iz kalıyor. Geçen arkadaşım kol altına yapmış ten renginin daha koyu renginde tuhaf bir iz kaldı.

8. yeşilfener

yeşilfener Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    cilt yapısı kişiden kişiye değişir iz kalması konusunda bir şey diyemem ama zamanla geçiyor genelde.

kendi tecrübemden aktarayım ilk epilasyonla ağda acıtıyor. (kıl uzunkende epilasyon olmaz onu makineyle kısaltıp yapmaya dikkat edilmelidir) sonrada çıkan kıllar kısa halde iken alırsan eskisi gibi acıtmıyor (acı farkı -%70 gibi) yani burda mesele ilk epilasyon onu atlatırsan gerisi gelir :D

ayrıca kıl döngüsünde kısa halinde (1 - 2 mm) iken alırsan kılda zamanla zayıflama ve yok olma yönünde seyir oluyormuş.

ağda sonrası limon+tuz da önerilmekte. bu uzun bir süreçmiş ben yeni yeni deniyorum gözle görünür faydasını görürsem belirtirim.

9. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Tamam hocam teşekkürler :)

10. BoysOfHell

BoysOfHell Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Philips bodygroom 2028 alacağım kullanan var mı yorum yapabilecek ?

11. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bende Braun cruzer 6 Body kullanıyorum dostum ve gerçekten sonuçlar başarılı

Ankesörlü cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. ebayar

ebayar Guest

Tüylerı/Kılları aldıktan kaç hafta sonra uzamaya başlıyor hocam.

13. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam tabikide sıfıra sıfır temizlemiyor ancak çok çok kısa alıyor mm lik oranda ve uzaktan görmek mümkün değil. Aşağı yukarı bende 3. haftanın sonunda kıllar belirginleşmeye başlıyor. Tabi şunu belirtmekte fayda var kişiden kişeye fark eder sanırım. Benim göğsüm o kadar kıllı değil ve şunu unutmamak gerekir bazı insanlarda bu makineleri kullandıktan sonra bir miktar kıllarda sertleşme olabilir ben 3 aydan beri kullanmaktayım ancak bi sertlik yok. Makine ile temizledikten sonra o kalan kısımları sarartmayı düşünüyorum acaba hiç yokmuş gibi olacak mı veya sararttıktan sonra mı temizlesem bu konuda fikir sahibi veya tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum...

14. wampirao

wampirao Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Makina ile alıyordum bende.tamam gözüken kıl yok ama koluna temas ederlerse insanlar rahatsız olduklarını dile getiriyolar.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. BoysOfHell

BoysOfHell Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bodygroom 2028 ile temizledim bacaklarımı sonuç harika vücuduma geçicem kollarımda kararsızım biraz var. Kısaltsamda diken diken olur mu acaba dokunanlar hisseder mi kesildiğini

16. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Koluma vurmadım hiçte niyetim yok vurmaya. Ama bayanların bi yöntemi varmış bu ameliyat eldivenleri ile tüyleri alıyorlarmış. Kollardaki kıllar içinde geçerli olabilir belki. Bayanlar bu yöntemden önce bir krem sürüyorlarmış fazla acı olmasın diye tabi ne kadar doğru bilemem.

17. ebayar

ebayar Guest

Anladım hocam o sarartma olayı ben koluma uygulamıştım var ile yok arasında gibi bir şeydi.

18. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Acaba tüm vücududa da uygulasak nasıl olur ??

19. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bende omuz kıllarımdan şikayetçiyim. Bir kere ağda yapıp daha sonra sürülen ve kıl oluşumunu engelleyen losyonlar varmış,onları kullanmayı düşünüyorum. Bu konuda deneyimi olan fikrini paylaşırsa sevinirim.

20. BoysOfHell

BoysOfHell Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Abi iğneli epilasyon da yapabilirsin o yöntem de iyi , ama ağdayla alırsan bir zaman sonra kıl köklerin zayıflıyor buna losyonlarda yardım ediyor. Zaman geçtikçe daha da azalıyor ve güzelleşiyor yapılan yer, acısına katlanabilirsen iyi yöntem 2 yılda sonuç verir

Eresbos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş