türkler genetik olarak güçsüz mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vincenzo234 tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. sthammer

sthammer Guest

Bu aralar internet kafeden yaziyorum ve bu sahsin gercek kimligini de biliyorum, vg ile alakası olmadiginida.. zaten çoğunlukla konu disinda aktiftir ve zamaninda girdiği dini tartismalarin kayitlarida yonetimde vardir mutlaka, jack sheperd konusunda epey bir uye banlandi cunku.. amac satasmak, tahrik etmek.. bu tür tahriklere cevap vermeyecegim artik..

neverbackdown. ve Mustimusti bunu beğendi.
  2. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Pomaklarla,Türklerin veya bulgaristan göçmeni Türklerin alakası yoktur.Kendini Türk olarak gören herkes tabii ki Türktür ancak ırk olarak orta Asya'dan gelseler bile slavlarla karışarak benliklerini kaybetmiş ve Bulgarlar Türklerle akrabalıkları olduklarını kabul etmemektedirler

Pomaklar sonradan müslümanlığı seçen olan bulgar-slavlara denir

Bulgaristan göçmeni Türkler ise Osmanlı zamanında balkanlar fethedilince bulgaristan topraklarına yerleştirilmiş Türklerdir.Yanlış bir kelime kullanmışsın .

**** Bu arada TAHA AKGÜL DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONU ;) HAYIRLI OLSUN ****

--- Mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2014 ---
    Yani sen burda Naim Süleymanoğlu,Koca Yusuf Türk değil Slav kökenli mi diyorsun ? :eek:

Son düzenleme: 9 Eylül 2014
    columbu bunu beğendi.
  3. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi

İlber Ortaylı pomakların Helen ve Slav ırkına tabi olduklarını söylüyor. Türk değiller yani ama müslümanlar.

Nedense bizim memlekette herkezi türkleştirme furyası mevcut :D . Vakti zamanında kürtler içinde ne saçma senaryolar uydurmuşlardı :) . Yok karda yürürken kart , kurt sesler çıkıyormuşta adları kürt olarak kalmış :D . Ermenilerde türkmüş bunlar ormacı türklermiş, kendilerinede Ormani derlermiş gel zaman git zaman Ormani Ermeniye dönüşmüş (Yersen tabi :) ) .

Bizim millet artık butür söylemlerden kurtulmalı , bu konuda çağın çok gerisindeyiz. Kürt olsan ne , türk olsan ne , Slav olsan ne ... Önemli olan insan olmak ve insani erdemleri edinebilmektir.

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Önce insan gelir, kişinin kendi öz benliği, arkasından da anne - baba - eş - çocuk gelir, sonra kardeş - yakın akraba girer işin içine, çember genişledikçe genişler, ait olduğu millete gelir sıra, bunda anormal ve ırkçı bir durum söz konusu değildir. İnsan, insan olduğu için değerlidir, hangi ırka gruba neye ait olursa olsun bu değişmez. İnsana özgü erdemleri edinmek önce bu duyguyu edinmekle başlar, en basitinden yemek yediği kaba hayvanlar pisler, insanlar değil. Avustralya' da sınır güvenliği için bir taraflarını yırtan memur bir Hintli Avustralya' lıdır, en azından çoluk çocuğu iklimin genetiğini taşır. Koca Yusuf' ta, Naim Süleymanoğlu' da Türk' tür. İnsan kendini isterse bir komodo ejderi olarak görebilir, sürüngen yakalayıp beslenmeye çalışabilir, kendi bileceği iştir. Ama başkasına ithafen yok sen busun, sen şusun derse burada iyi niyet aranmaz. Türk toplumu, içinde barındırdığı karışık unsurlarla beraber oldukça zengin bir toplumdur ve bu zenginlik haliylen genetiğe de yansımaktadır, kısaca şartlar ve imkanlar sunulabildiği taktir de bizden yeni Koca Yusuf' lar da çıkar, Naim' lerde çıkar.

mericboss99 bunu beğendi.
  5. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Buradan da anlaşılacağı gibi gel pomak git pomak...velhasıl kelam Türkler gelmiş geçmiş en güçlü irktir

6. 6Bullets

6Bullets Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar benim yaşım 17 , bastığı kiloları çok rahat girebiliyorum yani çokta büyütücek bişey sanmıyorum. biraz genetik olduğunu düşünüyorum ama genel olarak türklerin genetiği güçsüz diye bi olay yok. İyi beslenme ve düzenli antreman sonucu çoğu kişi bu başarıyı elde edebilir edenlerde var zaten.

7. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşlar burada genetik özelliklerden bahsediliyor, kendini Türk görmek başka şey. Genetik olarak bu özelliklere sahip olmak başka şey. Tekrarlıyorum, bu başlıkta sorulan soru Türkler Genetik olarak yabancılara oranla daha mı güçsüz ? Tekrarlıyorum "Genetik". Osmanlının genetik havuzunun ne kadar zengin olduğunu (çünkü imparatorluk) bildiğimize göre en doğrusu Orta Asya'ya bakmak. Ve evet Naim Süleymanoğlu, Kutadgu Bilig'e göre daha az Türk Geni taşıyor. Bu noktada ben Kutadgu Bilig'e bakarım. Ama Naim daha az Türk demem.

8. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Bende bulgaristanda dogdum o yuzden yaziyorum en az senin kadar turkum konu su ki pomaklar baska bulgaristanda yasayan turkler baska arada alaka bile yok, bilgi edenmek isteyen en azindan bi kirjali cebel vs ziyaret edip oyle yorum yapsin boyle seyler kitapdan okunmaz

Marsdan Dünyaya Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Haksız değilsin ama doğru olan günümüzden konuşmak.Türk ırkı veya Turanid ırkının güçsüz bir ırk olduğunu düşünmüyorum.En yapılı ırk değiliz belki,en sağlıklı ırkta değiliz ama yinede güçlü ırklar olarak
    :D
    Bende Bulgaristan göçmeniyim Razgrad :cool:

Ben bulgaristan göçmeni Türklerin Türk olduklarını Pomaklarin olmadiklarini iddaa ettim yanlış anlasildim galba

10. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Evet türkler genelde kısa boylu ve tıknaz oluyor. Benim annem babam çerkez sülalemizde 180 den aşağı kimse yok. Bizim sınıftaki çocukların çoğu omuzuma anca denk geliyor :) . Irk olarak kendimi çok şanslı hissediyorum. Bende Kusursuz genetiğimin sınırlarını zorlayarak bodyde güzel yerlere gelmek istiyorum.

11. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Konu Orta Asya' ya kadar gitti madem, 'kavimler göçü' denen, bir çağı bitirip bir çağı başlatan, koca Roma İmparatorluğu' nun yıkılmasına sebep olan olayın içeriğine bakarsak bu sorunun cevabını daha rahat bulabiliriz. Hemen herkes okul hayatındaki sıkıcı tarih derslerinden anımsayacaktır; bozkırlarda hayat bulamayan, 1 e karşı 100 er diye tarif ettikleri Çin' liler ile savaşmaktan bıkan Orta Asya' lı Türkler, yeni yaşam kaynakları bulmak adına batıya doğru at sürerler, kısa boylu, tıknaz olan, yanlarında gezdirdikleri hayvanlar ile beslenen ve içlerinde vejetarjan bulun(a)mayan bu arkadaşlar, bütün diğer ırkların kavimlerin önlerinden topuklamasından mütevellit, kız alıp kız veremeden, yani safkan bir ırk olaraktan taa Avrupa' nın kuzeyine kadar ilerlerler. O aralar bu topraklarda yaşayan ve dünyanın en iri yapılı, halen daha barbar bilinen, tüm powerlift müsabakalarında başı çeken Slav ve İskandinav ırkları gruplarını oluşturan, koca koca çekiçlerle savaşa giden arkadaşlar yeni gelen Hun' lu abilerden kaçıp taa İspanya' ya, Fransa kıyılarına kadar sokulur ve dönemin en büyüğü, dünyanın da gelmiş geçmiş en büyük imparatorluklarından olan Roma İmparatorluğu' nu pert ederler. O ayrı bu ayrı diyecek arkadaşlara da sorum şu; en ileri teknik olarak ok ve yayın bilindiği, kılıcın, gürzün, baltanın, kalkanın hatta ve hatta şimşir sopanın kullanıldığı savaşlarda fiziksel gücün bir önemi yoktur diyebilir miyiz?

frodobagins000 ve Mustimusti bunu beğendi.
  12. Lazar Angelov

Lazar Angelov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Gangsta
    Yer:
    İstanbul-Bakırköy
    biz türklerde oldukça güçlüyüz ama vücudunu ve aklını kullanabilirsen ;) ruslar sürekli proteinle besleniyor ve yurt dısında body buıldınge daha cok onem verılıyor ve genetıklede alakalı bence :) örnek: MUHAMMED ALİ

13. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bi yeri istila etmek başka bireysel güç başka bişey. Türkler istilacı bi kavim olarak nam salmış olabilir ama bu onların bireysel manada çok güçlü oldukları anlamına gelmez.

14. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Elbette öyle, ama genellikle kendilerinden çok daha kalabalık toplumları, büyük oranda fiziksel güç gerektiren bir müdehaleyle alt etmek için 'fiziksel güç' gerekli değil mi? En azından bu tez için donelerden birini oluşturur bu durum.

frodobagins000 ve Mustimusti bunu beğendi.
  15. AkıncıTürk

AkıncıTürk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum Turklerin genetiği sağlam değil diyen arkadaşlar az daha fazla tarih okusunlar o tek tokatla duşmanin kasklarini bile içine geçiripte kafataslarina bir çukur açan birliğin adı delilerdi ve tamamen Turklerden oluşuyordular .2 ilber hocaya gelince kendisini severim ama bilgisi olmadiği konularda da konuşmayi seviyor avrupaya Oğuzlardan önce Kumanlar akinlar duzenlemiştir ve hatta Osmanli beyliklerinin haritasinda da da ege bölgesinde Saruhan oğullari diye bir beylik görebilirsiniz bunlar Kumandirlar .Pomak kelimesi yardimci demektir ve Pomaklar Osmanliya yardim ettikleri için bu ismi almiştirlar Pomaklara slav dersiniz ama kültürlerinin slavlikla alakasinin olmadiğini bilmezsiniz Pomaklarda yuz boyama kulturu vardir ve bu Kultur Kuman-Kipçaklara ait bir kulturdur .Pomaklar Kumanlarin torunudurlar oğuzlardan önce avrupaya seferler duzenlemiş hristiyan Kumanlarin torunudurlar ve slav falanda değildirler ve hatta aralarinda çekik gözlulerini bile bulabilirsiniz .Bulgarlarda melez olmalarina rağmen aslen Turkturler Ogur boyuna mensupturlar

16. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yapma yav benimde anne tarafı Çerkes ama boylar kısa. Genetiğimi zorlayıp 1.75 e kadar geldim daha yukarı çıkamıyorum :D

17. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    Kazaklara bak adamlar deli güçlü türkler güçlü ama türkiyede gerçek türk az

18. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Mogollar sadece 200 bin kişiyle( bazilarina göre daha da az) o zamanki bilinen dünyanın neredeyse tamamini ezip gecmislerdir.

Diğer yandan osmanlı türkleri( 15. Yy da o zamanki türklerin çoğu fenotip olarak asyaliydi) iri yari sirplari hirvatları rusları defalarca bozguna ugratip kolelestirmistir. O zamanki savaslar atla kilicla yapıldigi halde. Göçebe moğol/türk kültürü o zaman için tam savas icin yaratilmislardi

19. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Hangi devirde ki Türk? 300 sene önce ki Türk mü, 2500 sene önce ki kımız içip çiğ et yiyen Türk mü? 2017 yılına gelmişiz beyler, saf ırk genetik diye birşey okyanusların en ücra köşesinde bile kalmadı ama evet milletler arasında genetik farklar var, örneğin bizim insanımız kısa geldi kısa gidecek, çok fazla abartılmış hikayelere inanıyorsunuz Türk milleti, ordusu hiç bir zaman mutant olmadı. Bi arkadaş demiş ki "Türkiye'de gerçek Türk az" bizim sülalede boşnak arnavut pomak çerkez vs. yok Bizimkiler ve ben Türk'üm, evet arkadaşın dediğine kısmen katılıyorum. Kazaklar konusunda katılmıyorum, çinlilerden sonra gördüğüm en leş gençliğe sahipler, onlarında spora meyilli olmasının sebebi gene Ruslar genetik değil. Gene milletimizin spora olan bakış açısının "bel fıtığı olursun" olduğunu hatırtatmak isterim.

20. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi genetik olarak simdiki turkler cogunlulka akdeniz kökenli. Biraz asya, biraz ortadogu ve balkan da var..

Bu türk milleti kisadir lafi bana pek inandırıcı gelmiyor diğer yandan. Genc nesilde erkeklerde ortalama boy en az 176-178 cm. Yurtdışında almanya ya hatta sirbistan vs bakiyorum almanya da 180 ise sırbistan norvec gibi ulkelerde 182-183 tür. Gelir duzeyi yükseldikçe boy ortalamasi biraz daha uzayacagi da malum

Sayfayı Paylaş