türkler genetik olarak güçsüz mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vincenzo234 tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Atalarımız kuvvetliymiş doğru. Hatta kettlebell de Türk icadıymış aslında. Bu ayki Men's Healthde öyle yazıyordu. Ata sporumuz güreş değil mi hem? :)

Elin babası çalıştırıyor işte oğlunu. Bizimki zamanında saldı kendi halimize. Ne halt yerseniz yiyin dedi. :D Sevgiyle anıyorum(!)

2. kytol

kytol Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    bencede güç gerektiren sporlarda iyi olduğumuza göre tam aksi bir durum söz konusu

3. diesel.

diesel. Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Budapeste
    Yakında 'Müthiş Türk' adlı bir film çıkıyor Koca Yusufumuzu anlatan orda bu soruyu alt üst edecek bir cevapla karşılaşmamız mümkün :)

4. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Türkler eskiden güçlüydü evet ama dış ülkeler bizi sömürmeye içten içe dizginlerimizi ele aldıkça,insanlarımız fakirleştirildikçe herkes yaşam kavgası içinde normalden çok fazla stres altına girdi stres herzamanki gibi gelişimi etkiler + yurt dışında meyveler sebzeler pazara girmeden içindeki hormon zirai ilaç vs şeyler kontrol ediliyor zaralı derecedeyse bırakın satılmayı pazara bile giremiyor tr de etler,sütler bile yurt dışından gelmeye başladı mahsullerin hormon değeri ilaç kalıntıları vs hiçbirşey kontrol altında değil dış ülkelerin ilaçlı deyip almadığı herşeyi bize yediriyorlar,evet artık türklerin genlerinde sorun var zira zayıf düşmeleri için çok neden var

5. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    Bozkır artık yok , at binmek yok , kılıç sallamak yok , tertemiz keçi eti , manda sütü yok , yeni çağa ayak uydurmak için yokluk içinde varolma savaşı veren milletimiz geldiğimiz bu günkü noktada yaşantı biçiminden verdiği ödünlerin yerine sağlıklı bir yapı koyamamıştır. hepimiz gidip bizi yıllardır beslemeye çalışan Annelerimize soralım , kaç tanesi yaptığı yemeğin içinde ne olduğunu biliyor , günümüzde evlerimizde pişen yemeklerin çoğu sadece " lezzet " açısından değerlendirilmekte. biz şu ortamda şanslıyız ki en azından sağlıklı beslenmek için mücadele ediyor , birbirimizden öğrendiklerimizle daha kaliteli ve sağlıklı yaşamaya çalışıyoruz. bu bilinci topluma yaymadan , insanlara mutlaka spor için zaman ayırmalarını aşılamadan eski günlerimize dönmemiz zor gözüküyor.

kaka bunu beğendi.
  6. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiye neden bodyciler çelimsiz hep genetik değil mi! (alakası bile yok..)

selamlar
    bugün acayip sinirlendim
    hep görüyorum yabancı bir vucutcuyu görünce bizimkiler hemen genetik gnetik adam yapıyor diyor.
    hadi neden türkiyedekilerle onlar aynı değil söyleyelim

en başta maddi yönden ilgilenelim
    her ülkenin zorluğu farklıdır ama

mesela yunanistanda askeri ücret yaklaşık 6000Tl kadardı. ete 10-15 lira(bu yüzden batmadılar batmış hallerindeki bile maaşları bizden yüksek olacaktı).

bizde 550lira kadar etde 40a dayanmıştı. ev kirası 450 lira. en çok vergiyi ödeyen kişilerdeniz(100liralık benzin =77tl vergi+ 33tl lik benzin) yüksek fiyete nine hızında internet...
    (bir zamanlar yapılan bir araştırmaya göre 4 kişilik bir ailenin normal gelir düzeyinde olması için aylık 4500TL gelir olması gerekliymiş)

ailemiz genelde engel olur destek olmaz.
    ben kendi öğünümü anlatayım bu öğünün böyle olması gelişmek için yeterli olmadığından biraz yemek konusunda asabilik yapıyor ve benim midemde biraz hasas birçok şeyi yiyene kadar kendimi paralıyorum.
    en azından hep lif lif kalıyorum. en iyi ağırlık artışı kurban bayramında oldu.

öğünüm
    sabah
    07.30 iki- üç yumurta
    dershane(dershaneden herhangi bir şey yok abur cubur)
    14.00 bir tabak makarna
    16.00 anterman
    18.00 belki peynir yerim( azarlanırım şimdi annen baban gelecek niye yemek yiyorsun diye)
    20.00 gelirler ve bir tabak belli olmayan bir şey

meyve nadiren alınır ve genelde yemem. uykum hep azdır6 satt uykudan kurtuldum şimdi 6-8 sat değişiyor

işte böyle yaklaşık başladığımdan beri 15 kg aldım. her yerim yaklaşık 6 cm kalınlaştı. (baldır 1 cm) böyle devam edeceğiz.
    he şimdi derler salon ödeyecek para buluyon ama diye hayır salonada benim için çok fazla olan bir borcum var Allah tan hoca çok hoşgörülü. o olmasa bir ay kendim 60 lira ödeyip sonra birdahada gidemezdim. şimdi bütün yaz borcumu ödemek için çalışacam üniversiteye girecek adamın cebinde bir kuruş para olmayacak)

ardakaşlar her yabancıyı görüp genetik genetik demeyin ayıp oluyor. adamların zaten yeme derdi olmadığı için orantılı bir gelişim yaşıyorlar sonra şekle sokuyorlar vucutlarını sizin çevrenizdekilşer yemek yiyemediği için ufak tefek zayıf kalıyor. çvre genetiği devamlı bastırır genetik yeterli değilse o genetiği taşıyanı ortadan kaldırır bunu unutmayın

bir yabancı sitede
    bir çocuğu gördüm 8 haftalık fotosunu eklmil koymuş yuh dedim ben gibi ama buda ne o adam 15 kilo almamış vermiş.

yani diyeceğim bu kadar maddi yönden batmış bir ülkede yaşıyor gibiyiz bunun nedenini bilmiyorum ama bu böyle kalmayacak. birgün yeniden herşey değişecek.

okuduğunuz için teşekkürler
    saygılarla

ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  8. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    kesinlikle. türklerin elinde imkan yok imkan. imkan olmadığı halde de türklerden dev adamlar çıkabiliyor. ama sahip çıkamıyoruz....

9. pac89

pac89 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Beslenme konusunda özellikle bariz fark var.Fakat genlerde fazla müsait olmayınca olmuyor .Türkiye de bir bodyci haftada en fazla ne kadar kırmızı et tüketebilir malum.Her antremandan sorna tavuk eti bulamayıpta makarnaya abananları da biliyorum.Bir şeyden eminin bu ülke hiçbir zaman Vg ye saygı duyulan bir yer olmamış ve olmayacaktır.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2010
  10. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporu sadece maddiyata bağlarsak büyük bir haksızlık yapmış oluruz her zengin vücut yapmak ister kim istemez ki daha iyi ve sert görünmeyi ama parası olan değil iradesi ve çalışma azmi olan insanlar vücut yapabilir hele ki sadece fiziksel görüntü kaygısı ile değilde yarışmacı olarak yapmak istersen işte o zaman üzerine adanması gereken bir hayat ister günde 6-7 öğün gram gram ölçerek karbonhidrat ve protein almak bir sürü güzel yemekten mahrum kalmak ve aç karınla o sert idmanları çıkarmak sadece parayla olacak işler değil bizim ülkemizden bir sürü şampiyon çıktı hemde ne imkansızlıklar içinde halada çıkabilir ama çıkması için önce bu işi yönetenlerle sporcular tek yumruk olmalı federasyon sporcusunun değerini bilmeli ve arkasında durmalı malesef bizim en büyük sorunumuz bu bütünleşmeyi sağlayamamış olmamız ama zaman içinde düzeleceğinden eminim aksi halde bir çok sporcuyu küstürdüler ve bu sporun dışına ittiler böyle gitmesi devam etmesi mümkün değil yarışacak sporcular varsa hakemler bir işe yarar federasyon görev yapar yoksa hiçbirisinin bir anlamı yok ayrıca siteye üye olduğumdan beri amatör arkadaşların birbirini tekrar eden sorularını okumaktan herkes gibi bende sıkıldım yönetim olarak biraz daha bu işin vitrini olan yarışmaları ön plana çıkartıp daha üst seviye vücutçularada hitap eden bir görünüm kazandırılmasının faydalı olacağını düşünüyorum hem amatör arkadaşlar forumlarda bilgilensin hemde yarışma düşünen arkadaşlar burada kendi aralarındada bir şeyler paylaşabilsin bir ayağı eksik gibi geliyor bana bu benim şahsi düşünce ve eleştirimdir saygılar...

okankut bunu beğendi.
  11. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    olaylara doğuştan beri koşullandırılmış olduğumuz vatan, millet, sakarya yönünden değilde, koşullandırılmamış, önyargısız ve berrak bi zihinden bakarsak, durum şu olmalı; her canlı bünyesinde o güne kadar geliştirdiğine inandığı enerji haznesini kullanır.

bunun belki yemek içmekle bile ilgisi yok. ne olduğumuza inanıyorsak oyuzdur. bunun dini, milleti yok. seyyit onbaşı o mermiyi kaldırırken protein hesabı mı yaptı. sadece yapması gerektiğine inanmıştır tahminim.

hangi milletten, dinden olursak olalım, kaldırabileceğimize inandığımız ağırlığı kaldırırız. bu kadar basit. kasmaya gerek yok.

olay türklük falan diil. psikoloji.

12. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    bu toplumun çok ciddi sorunları var.... türkler çok güçlüdür türkler böyledir şöyledir diye oraya buraya kurusıkı sıkıcagınıza gidin 1 tane fazla atrenman yapın, ozaman bi farkımız olur

gameover bunu beğendi.
  13. yavuzbb

yavuzbb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Guclumuyuz ?

Guclu demek bıraz yanlıstır...
    https://www.youtube.com/watch?v=ROrkV5OmlvE
    bu vıdeo u ızledıkten sonra nasıl bır soydan gelıyoruz onu anlamanız gayet basıt olur dıye dusunuyorum... ayrıca yenı cerı lerımız dunyaya nam salmıs guctedır... yenı cerıler belkıde dunyaya gelmıs gecmıs en guclu askerlerıdırler zırhlarını sadece gece yatarken cıkarırlar gunluk hayatta sureklı ustlerınde tasırlarmıs...

14. sagopat6167

sagopat6167 Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle katılmıyorum genetik olarakda güclü degil hani genetigi daha iyi olanlar cıkabilir ama hicbirinde bizdeki iman gücü yok biz bu gücle bütün dünyayı dize getiririr ve getireceğizde zaten bu yüzden hersey genetik olarak daha güclü olmakla bitmiyor ki biz zaten genetik olarakda en iyisiyiz hic süphen olmasın

15. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar türkler derken türkiyede tek ırktan bahsedemeyiz çünkü karma milletler toplulugudur ülkemiz. örnek göçmen, laz, çerkez, kürt,gürcü,kafkas kardeşlerimizin hiç birbirleriyle bir akrabaglıgı alakası yoktur bu yüzdende türkler güçlümüdür güçsüzmüdür tartışması belirleyici olamaz.
    mesela ruslardan genel olarak bahsetmek almanlardan genel olarak bahsetmek daha kolaydır ama türkler için bu pek geçerli degildir.

16. DallasPage

DallasPage Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Balikesir/Erdek
    sabah akşam bench basan birinin 100kg yi 8 tekrar yapması çok zor olmasa gerek
    gelsin bacak kapışalım :p

17. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Öncelikle bu güçlü degil kuvvetlidir. Türk kısmına gelince bu cocugun 100 Kg kaldırması TÜrklerin kuvvetsiz oldugu anlamına gelmez. Benim yaşım 16 boyum 167 kilom 65.8 8 aydır Body yapıyorum ve supplement kullanmadım. Bench press te kaldırdıgım agırlık (son set ) 120 kg ve 4 tekrar. Şimdi bu durumda ben bu çocuktan hatta milletinden kuvvetli mi oldum . Hatta herkül oldum be :D 1.7 katımı kaldırıyorum ... Bu tür yaklaşımlar yalnıs onu anlatmak istiyorum Kendi soyunuzu milletinizi kötülemeyin TÜRKLER tarih boyunca dünyanın en asil ve kuvvetli milleti olmuşlardır.

18. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    konuyu hortlattım ama :D

ben bu çocuğu bilek gürşinde yerim :badgrin: :badgrin:

19. neferist

neferist Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bi hortlatma da ben yapayım.

Bizim koyde bi abi var 19 yaşında. Hayatında spor salonu gormemis. Ama sabah akşam boru indir kaldır, balya yükle , hayvanları Besle. Neyse üniversite için şehre geldi. Meraktan spor salonuna yazildi. 1 hafta sonra salonda gördüm 90 kilo ile bench press yapıyordu. Gözlerime inanamadım. Yani ne genetikler var ama imkanlar yok. O yüzden bi videoyu izleyip böyle karar vermek biraz saçma gibi.

mericboss99 bunu beğendi.
  20. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    türkler genetik olarak güçsüz mü?

Hayir
    !Türkler Genetik olarak gücsüz degil,fakat malesef Genetik olarak tembel iz,buda yaptigimiz her spor dalina yansiyor.

Mustimusti, Balboa7, torifonta ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş