türkler genetik olarak güçsüz mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vincenzo234 tarafından 29 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. vincenzo234

vincenzo234 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    https://www.youtube.com/watch?v=LftIPge6f3U

youtube da bu çocuğun videosunu izledim, düşündüm taşındım ve şaşırdım :p

çocuk 225lbs (~100 kg) ile 8 tekrar çıkarıyor (sonuncu biraz sakat). Sanıyorum 18 yaşından küçük babasıyla birlikte garajda sadece bench basarak falan çalışıyo supplement yok, kür yok..

Etrafımdaki insanlara bakıyorum, çalıştığım salonlara ve gördüğüm her insana; şu ebatlarda biri 100 x 8 basacak hem de kür yok supplement yok.. hiç rastlamadım... bizim salonda 100 kiloyu 6 tekrar çıkartanlar bile bu çocuğun 2 katı boyutlarında... acaba bizim genetiğimizde güç faktörü mü az yoksa benim etrafımdaki insanlar mı böyle??

Siz ne düşünüyorsunuz?

mma- bunu beğendi.
  2. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    kesinlikle katilmiyorum. Bu goruntulere bakip yurtdisinda tum teenage lerin bu sekilde garajda agirlik kaldirdigini dusunmeyin. zaten cocugun siradisi oldugu izlenme adedi ve yorumlardan belli. bu cocuk sadece iyi genetige sahip sanslialrdan biri. Anadoludaki koylerdeki genclerimize versek bench sehpasi, alet ve birazda beslenme bilgisi neler cikar neler !

215 okkalik mermiyi kaldiran seyit onbasi garajda bench mi calismis ? gunde 6 aralikla agirliginin iki kati protein mi almis ? :)

suzerain1, zenginuyak, Ackres ve diğer 22 kişi bunu beğendi.
  3. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    aaa sabıt baslıkta bench bolumunde cok arkadas var oyle yas 17 100 kılo bench yapan :D

AnTiCoRe, doqukant, TuGhAn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Benim gerek salonda gerek çevremde edindiğim izlenimler en iyi kiloları basanların endomorf vücut yağısına sahip olan insanlar olduğu yönünde.Yani kısa,kalın kemikli ve tıknaz vücut yapısı,yağlanmaya elverişli.Türkler de genelde endomorf vücut yapısını görüyoruz,gerçi bu son yıllarda baya bi değişmeye başladı,insanların boyu uzamaya falan başladı ektomorfluğa doğru bi gidiş var ama yine de Türk insanı genel olarak yine de endomorf.Endomorflar güzel estetik yakalamak ta zorlansalar da kilo basma,dayanıklılık ve güç konularında bence avantajlı tam aksine.Güreş,halter,boks gibi sporlarda Türk gücünü anlatmama gerek yok sanırım :)

5. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
  6. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Aklım durdu yaa,sanki canlı bi yüz gibi şekiller çıkıyo ortaya :shock:

7. rocco676767

rocco676767 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    cocuk dogustan yetenekli baksanıza..:)

8. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    45 lbs+45 lbs = 20 kg+20 kg toplam 40 kilo eder.

Ayrıca bu çocuğun kas yapısı kötü değil. Ne varki bunda trisepsleri benimkinden 2-3 cm daha hacimlidir. Ben bile 70 kilo 6 tekrar çıkarıyorum. Bu çocuğun benden farkı nedir diye sorarsanız;
    Yaşı benden küçük, iyi besleniyor ve muhtemelen 2 yıldır disiplinli bir şekilde çalışıyor. Bizim ülkemizin de ekonomisi iyi olsa, herkes iyi beslenebilse eminim bizden de çok çıkar böyleleri. Yani bunun genetikle falan ilgisi pek yok. Ne kadar kas o kadar güç, ne kadar iyi beslenme ve çalışma da o kadar kas. :)
    Çocuğun trisepsler gerçekten iyi yoksa o kilolar baya bir ezikler adamı. :D Çocukta benim taktir ettiğim tek şey yaşının küçüklüğüne rağmen azimli ve dsiplinli çalışması. Bu çocuk tahminen 17-18 yaşındadır ve o yaşlarda her kişi o ağırlıklarla kendi parçalamak istemez.(ben de dahil) :D

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar şunu da unutmayın,Avrupa ve Amerika'da insanların spor yapanının da yapmayanın da beslenmelerinde et,süt,yumurta vs. çok önde.Bizde ise çoğu insan yemeye ekmek bulamıyor.Bu sporda zaten et-süt yiyen kazanır.Adamları görüyoruz,yapıları ne kadar iri ve kuvvetli ortalamaya vurunca.Çin'de yaşayan bi Çinliyle Amerika'da yaşayan bi Çinli'nin fizikleri bir mi?Amreikalıların bi lafı vardır ''Herşeyin büyüğü iyidir'' diye.Bizde biftek dediğin kağıt gibi el ayası kadar bi et parçası,adamlar kol kalınlığında ızgarayı kaplayan şeylere biftek diyorlar :D Yurtdışında doğan Türk arkadaşlarımız buraya geldiklerinde yanlarında ne kadar ufak kalıyoruz değil mi? Yani diyeceğim şu ki,adamların yediklerinin çoğu et,süt onlar tabiki fark yaratacaklardır..

10. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
  11. bodycucu12

bodycucu12 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    yok ya o kadar abartılı birşey değil. on yedi yaşında olması avantaj ama unutulan birşey var. spor hariç gelişim artık duruyor insanda o yaşta. iki yıldırda düzenli çalıştığını ve beslendiğini varsayarsak bence on yedi yaşına göre vasat bile. ilginç olan bulk olmayıp o kiloyu basması. yoksa on beş yaşında tosun gibi 120 basan bile çıkar. ama genetikten anlayanlar bilir. on sekizden sonra saçlar beyazlamaya ve yaşlanmaya başlanır. on yedide gelişim durur.

12. bodycucu12

bodycucu12 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    abartılacak bir durum yok yani. güzel çalışmış ve birkaç yıldır bu işi yapıyor. babasıda spor hocası gibi biriyse düzenli de besleniyor ve çalışıyorsa herkes başarır. yeterki azim olsun. ama doğuştan olan mesela dokuz yaşında bir çocuk haberlerde izlemişinizdir kamyon çekiyordu ama çok şismandı. hiç yorulmadan binin üzerinde snav çeken on yaşındaki çocuğuda hatırlarsınız sanırım. ama bunlar istisna. salonda çok kullanılan şu cümleyi herkes bilir yüzde 60 beslenme, yüzde 40 çalışma. bizde ise bir öğün simitle kuru ekmekle geçtiği oluyor. malum ülkenin ekonomik durumu. genetiğimiz yerinde yoksa. bizim ülke insanımız yeterli beslenemiyor.

magicbaris bunu beğendi.
  13. fedor emelianenko

fedor emelianenko Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    bizim salonda bir arkadaş,(yaş 21) 15 ay çalışmasına rağmen 180 kg ile giriyor. bence bunlar bazı şanslı genetiği iyi denk gelenler : )

ayrıca bız sehırde bole olmusuz , avrupa gures sampıyonu bı hocamız wardı , anadolunun bı ılcesındekı panayırda gures yapıolarmıs. 2 -3 tane cocuk geldı dedı, bunu az kalsın yenıyolarmıs, adamın anlattıgına gore sadece kolunu sıkarak 4 yerınden morartmış çocuğun biri. ki 0 teknıkle guresmelerıne rağmen avrupa sampıyonunu zorluyolarsa bence gayet guclu ınsanlar : ) hocamızda max 210 kg bench basan bir insan yanı onlar sadece teknık guc yokkı dıe garıp yorumlar gelmesın

14. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Nisan ayında moskovada bir spor salonuna gittim , içeride bulk adam yoktu zannedersinki yarışmacılar podyuma hazırlanıyor herkes harika iriler defineler bir arada acayip bi ortam var , daha sonra salondaki yazıları okumaya başladım yarım yamalak rusçamla gördümki salonu federasyon işletiyormuş ve salon üyeleri istediği supplementi akrştırıp antreman sıraısnda veya sonrasında içebiliyor kocaman bir vitamin bar var ve 3 tane mükemmel rus kızı başında :) , böyle salonu kursunlar istanbula seneye balkan şampiyonasına uçak kaldırırız :)

15. skygokhan

skygokhan Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bence yanlış düşünüorsunuz.Türkler kuvvetlidirler ama biz böyle sporları yapamıyoruz yaşam zorluğundan..

16. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    bizde imkan yok para yok..
    yoksa nedir bunlar:D

17. saratoga

saratoga Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    bu çocuk inanılmaz kilolar kullanıyo?!!?!? 90 kiloyla bicep çalışan varmı? hiç sanmıyorum, inanılmaz bişey bu.

18. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yanlışın var o 90 kilo deil 90 lbs, yani 40 kiloya denk geliyor.
    Genetik harikası güçlü insanlar hakikaten çıkıyor, mesela benim dayım, zamanında 180 kilo tek tekrar bench press basarmış, benim supplementleri görüyor dalga geçiyor, ben supradyn kullanmıştım bi aralar diye, ama anlatıyor, köy ortamındaki beslenmesini yaptığı işleri, eh yani harbiden de olmayacak gibi değil, dedem balıkçıymış, her akşam balık yerdik biz derdi, ahtapotu deniz mahsulleri alabildiğince, ve aldığı kaloriyi de yakıyormuş, kumda koşarmış, geçenlerde biceps ölçüsünü aldım, soğuk 44 cm idi, ve yağsız bir biceps e sahip, normalde zayıf değil yağlı ama kolu çok yağsız, ince bir deri tabakası var. 17 18 senedir elini dumbbell'a sürmemiş. Ha bende varmı o genetik harikası, hayır yok. Kuzenim de aynı şekilde, dayım kadar olmasa da o da çok iyi, fazlasıyla güçlü, bir bilek var benim ayak bileğim kadar :D Yani diyeceğim o ki, bu sporda büyük şeyler hedefliyorsak biraz da şanslı doğmak gerekiyor thums:

19. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    bizim vatandaşımızın sofrasına kurban bayramından kurban bayramına girer Et sofrasına bence genetiğimiz kötü değil .Ama beslenme şeklimiz ve olanaklarımız kısıtlı. Tabi pek fazlada araştırmıyoruz.

20. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar kas için bence gayet normal .....ilginç olan ne

Sayfayı Paylaş