Türkiyedeki ve Yurtdışındaki Spor Salonlarının Farkları (!)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve fatiko15 tarafından 15 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar yurtdışında öğrenciyim.Size tecrübelerimi aktarıyorum siz bir karşılaştırın.Başka bir ülkede spor salonuna gittiğinizde kayıt oluyorsunuz.Yabancı ülkelerde personal trainer(kişisel antrenor) mantığı var.İsterseniz birisiyle anlaşıyorsunuz sizin yaşam koçunuz,kankanız gibi oluyor.Diyetinizi ayarlıyor,antremanı sizinle yapıyor,anatomik bilgi veriyor,ölçülerinizi takip ediyor,supplement tavsiyesi veriyor,sürekli bağlantı kurup paylaşımlarda bulunabiliyorsunuz ve gelişim muazzam oluyor.Salon sahibi salonu açar ve işletir sadece.Mantık bu.

Yazın Türkiyede spor salonuna geliyorum 3 ay.Adam bitane hoca oluyo salonda(Ayrıca salonun sahibi).Ölçülerimi alıyor.Buraya kadar sorun yok.Üstümü giyiniyorum geliyorum.Bana diyor ki : Omuz,bacak,arka kol yap diyor bildiğin başlangıç programı gibi.Ya abi bi dur benim programım var zaten diyorum(kişisel antrenorumden aldıgım program).Yok diyo bunu yapıcaksın.Ya abi ben senden trainerlik istemiyorum ben aletler için para veriyorum dedim.Beni tersledi.Kıl kaptı bana resmen(Normalde yeni yazılanlar tamam hocam peki hocam ne istersen yaparım hocam modundalar Türkiyede).Adam farklı biri görünce ters tepti bana.Bende bazı farkları gerçekten görmüş oldum.

2. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Evet arkadasım gercekten de oyle. Yalnız bızım hoca cok ıyı kendı programımı yaptım calısıyorum hıc karısmıyor. Sadece yardım ıstersen yardım eder. Burdan hemoglobine selamlar.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Valahi TÜrkiyede GYM mantığı göremedim.Kıyafet giyme serbestliği yok,Yabancılar gibi video çekme imkanın yok(eğitim videosu gibi), başka bir personal trainer sisizn salonunuza kayıt olup öğrencisini çalıştıramaz.Ben şahit oldum salon sahibi dedi ki burası beni salonum burda ben çalıştırırım dedi.

4. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Adamdaki mantığa bak. Salonun sahibi bensem istediğimi yaptırırım demeye getiriyor.Gerçekten çok üzücü.. Avrupa daki GYM ler gerçekten çok kaliteli oluyor ,özellikle Hollanda .Neyse iyi yapmışsın hocam ağzının payını vereceksin böylelerine.

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hoca bana kıl kaptı tabi.Ama adam da haklı.Şimdi gelen tiplere bakıyorum.Ne yapacağını bilmiyor. 'Hocam ben böyle olmak istemiyorum beni çok şişirme' diyor.2 tane foto çekilip gidiyor.E adamda beni öyle sandı ilk geldiğimde.

6. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Siz daha hiçbirşey görmemişsiniz, öğrenciyken önceki çalıştığım yerde ücrette indirim istersen zorla benchte spot yaptırıyorlardı, :D para vermedin bari işe yara şeklinde...

7. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    16 yaşındayım salonda göğüs çalışıyordum salon sahibi gelip velimden alınan izni görene kadar antremanımı böldü çok fena sinirlendim 18 yaşından küçüğe ağırlık vermek yasakmış ayrıldım salondan

8. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Tevfik iyi bari seni ağırlık olarak indirip kaldırmamışlar ,az para veriyorsun üstünü tamamla.

Bundan 10 yıl önceleri çalıştığım salondaki hocamız duşları kontrol ederdi 3-5 dakikadan fazla kalanların kapısını çalar bitmedimi diye bağırırdı (Su parasından tasarruf)

Tevfik Erzon ve Namelessa bunu beğendi.
  9. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    İnanırım PeNa o kadar çok böyle durum gördüm ki, arkadaşın internet cafe'si vardı, çocuklara pas pas attırıp 15 dakika oyun açıyordu, ne kadar knight online bağımlısı gariban bebe var, hepsi can atıyordu. O yüzden dükkan sürekli tertemizdi...

Sayfayı Paylaş