Türkiye'de Powerlifting???

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Wolf_Kanuni tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    Ülkemizde powerlifting sporunun bağlı olduğu bir federasyon veya en azından dernek var mı? İnternette çok araştırmama rağmen sadece halter federasyonunun engelliler için yaptığı powerlifting yarışması ile ilgili bilgi bulabildim.

Benim gibi powerlifting ile ilgilenenlerin, bu sporun Türkiye'deki aktivitelerini takip edebileceği link, yarışma vb... bilgileri veren site bilen var mı?

2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bildiğim kadarıyla yok ama VG federasyonunu ve Halter Federasyonunu aramanızı öneririm.

Biz de öğrenmiş oluruz.

3. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ben bu powerlifting isinin 13 yasindan beri icindeyim ingilterede yasiyorum zaman zaman turkiyeye gelirim yaklasik iki yil once powerliftingi biraktim turkiyeye geldigim donemlerde bu isi yapmaya calistim ama uygun spor salonu yok yani hic avrupadaki gibi degil bu isin ozel aletleri var farmwalk, teker kaldirma vb bunlarin hicbirini ben hicbir salonda gormedim turkiyede, ben su siralar halter ogrenmeye calisiyorum ufaktan amator olarak ama turkiyedeki sporcularla konustugumda yasin gecmis hic ugrasma diyolar yani hevesini kirmak icin herseyi yapiyolar burda ingilterede bir kadin vardi adini hatirlamiyorum kadin 30 yasinda powerlifitnge basladi 5 yil sonra britinya sampiyonu oldu motivasyon cok onemli, ama turkiyede sen simdi powerlifting salonu arasan adama deli gozuyle bakiyolar insani spordan sogutmak icin bile bunu yaparlar isim vermiycem dunyaca unlu olimpiyat sampiyonu bir turk haltercimize sordum haltere basliyimmi diye o bile yok dedi cunku zihniyet bozuk turkiyede Allah kolaylik versin sana insallah istedigin salonu bulursun,,,, saygilar

Coyote bunu beğendi.
  4. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Türkiye'de hiç powerlifting yarışması yapılmış mı?

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Türkiye gibi insanların bilerek ve isterek cahil bırakıldığı bir ülkede, Bu tarz yarışmaları görmen zor.

Bize empoze edilen iki spor var zaten basketbol futbol.

Malesef bir türk olarak bu durumdan utanıyorum çağın ilerisini yakalamakta zorluk çekiyoruz ve aydınlanamıyoruz.

Güreş bile tavsiye edilmiyor artık okullarda kendisi ata sporumuzdur.

feitosa_33 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş