Türkiye'de neden konserve balık çeşiti yok ? Ton balığından başka balık yok mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 7 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşlar, ben Azeri türküyüm, 20 senedir İstanbul'da yaşıyorum. Yaz aylarında memleketime giderim hem tatil hem ailemi ziyaret ederim.
    Orada markette o akdar fazla konserve balık çeşiti var ki, seçim yapmakta zorlanırsınız. Rusya, Ukrayna ve diğer ülkelerden geliyor çoğunluğu.

Türkiye'de neden ton balığından başka balık satmıyorlar, açıkcası biraz sinirlendım kusura bakmayın ama bana çok saçma geliyor, dünyada o kadar balık çeşiti var ama burada marketlerde ton balığından başka birşey yok bunun sebebi ne ? neden izin vermiyorlar başka konserve çeşitleri satmaya anlayamadım.

Başka birşey daha var, bizim oralarda marketlerde tuzlu balıklar satarlar, kurutulmuş tuzda pişmiş çokta güzeldir tadı çeşit çeşit var, sadece memleketimde değil tabii dünyanın birçok ülkesinde var ben sadece orayı gördüğüm için oradan örnek verdim. Peki neden Türkiye'de yok bunlar ? Umarım bana hak verirsiniz dostlar.

2. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de İtalya'ya gitmiştim orada da bir sürü çeşit ton balığı dikkatimi çekmişti bunu yetkililere duyurmak lazım aynı tat sıkıyor insanı ister istemez..

Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Dostum sadece ton balığı çeşiti değil, adını bile duymadığım onlarca balık konserversı var marketlerde, onun dışında tuzda kurutulmuş balıklar var açıkta satılıyor. Burada hiçbiri yok ama nedne yok anlamıyorum, yurt dışından gelmıyor sanırım yasak illa herkes dardanel ton yiyecek

4. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Kesinlikle katılıyorum dostum,millette bunu tek çeşit sanıyor bu eksiklikten dolayı :D

Cidade de Deus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş