Türk B'B Sporcularından Kerim Canöz

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Zonepro tarafından 12 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Zonepro

Zonepro Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Networking Uzmanı

Merhaba Ben Kerim Öncellikle gününüzün iyi geçmesi dileğiyle

Siz Üstadlarımdan ve kardeşlerimden ricalarım olacak ben bu spora başlayalı 2 hafta oldu ve düzenli bir şekilde sürdürmekteyim fakat kafamda takılan soru işaretleride beraberinde geliyo

Yaşım 17 Kilom 52 boyum 1.70

Benim İçin Bu Yaş Erkenmi Vg için?

Kemik gelişiminde bir durgunluk yada gecikme olabilirmi?

Ve ben nasıl vücudumu forma sokabilirim herkez cok zayıf oldugumu söylüyor 8) ve ben neredeyse forumdaki tüm zayıflıkla ilgili yazıları okudum ve bahsettikleri şeyleri aynen uyguladım henüz bir gelişme yok bana yardımcı olursanız çok sevinirim

benim için bir diyet yazarsanız inanın çok makbule geçer

Saygılar~
    Teşekkürler

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123

2 haftada ne tür bir değişiklik bekliyorsun ve zaten 2 haftada kaç farklı şey uygulamış olabilirsin?

Başta acelecilikten vazgeç. Vücudunu tek bakışta anlamak zor ama henüz tam oturmamış gibi duruyor. Yani uzamaya devam edebilecek durumdasın bence. Ben 20'den nce kimse başlamasın derim. Ama vücudu oturmuş uzamayan biri için bu geçerli değil.
    Son 1 senedir boyun kaç cm uzadı? Önceki senelerde ne kadar artıyordu?

3. Zonepro

Zonepro Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Networking Uzmanı
    benim uzamam seneden seneye gecen sene 1.65 dim ondan önceki 2 sene 160 civarında

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bence başlasın Schwarzxxl, barfiks, şnav, dips gibi vücut ağırlığı egzersizleri yapsa çok faydası olur, boyunuda engellemez.
    Ah, şimdiki kafam olacaktı, sırf onları yapardım kilom hafifken.
    Barfiks, dips kendi başlarına çok komplike hareketler, o yaşta kişinin yapacağı 20-30 kilo curl, barbell row falan asla vücut ağırlığı egzersizlerinin yerini tutmaz.
    Bence onlara ağırlık ver...

5. Zonepro

Zonepro Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Networking Uzmanı
    Eğer Devam ettirmemde Sakınca görmüyor iseniz ben eve bir tane kapı barfiksi satın alıp geniş kolla düz barfikse önem vericem şınavda zorlanıyorum o zorluğu atlatabilirim sanırım barfiksle ama beslenme planı gerek daha önce benim için siz üstadlarım ne dersiniz bu işe?

Teşekkürler Saygılar~

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Birleşik hareketler konusunda haklısın zaten yüksek olan büyüme hormonunu tetikleyecektir bunlar. Zonepro'ya da eğer boy uzaması durmadıysa body yerine bunları tavsiye edecektim. Saydığın hareketlerin hiçbirinin boy uzamasına negatif etkisinin olacağını sanmıyorum. Şınava nispeten erken başladım ama barfikse daha erken girişmeyi ben de isterdim özellikle çatı üzerindeki etkisini düşünürsek. Ben bunların yanında kondisyon arttırıcı olan kısa koşu ve deparları da eklemeni öneririm zonepro. Yalnız bu yaşlarda işe uzun ve yavaş tempolu koşulara ağırlık vererek başlarsan vücudunun ileriki yaşlardaki anabolik konumunu da düşürürsün. Depar ağırlıklı koşular yaparsan bunların da faydasını görürsün. Ayrıca yaz için yüzmeye de ağırlık vermeni tavsiye ederim.
    Yani devam et ama salonda barların altına girmek yerine kendi ağırlığını kullanmayı öğren önce.
    Beslenme planı içinse forumda örnek bol.

7. Zonepro

Zonepro Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Networking Uzmanı

Forum kurallarını okuyunuz kişilere nickleri dışında hitap etmek yasaktır (flexor)

Üstadım Spor Salonuna gitmeden evde düzenli bir şekilde çalışsam olurmu

Bacaklar için ip atlama ~
    Biceps için dumbells~
    Triceps ve Omuzlar için Barfiks~
    Karın için bol mekik~
    Eğer Yağ söz konusu olur ise Düzenli Bİr cardio
    Ve Göğüs için Bar satın almayı düşünüyorum ne derecede doğru buluyorsunuz şuan gittigim salondaki hareketleri gözlemledim yanlış bir hareket yapma olasılığım yok bi tanede bench satın alırım

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bacaklar için ip atlama yerine kendi vucut ağırlığın ile hanım evladı çökmesi diye tabir edilen hareketi yapabilirsin.şiddeti ve verimini ben herzaman beğenmişimdir.en azından ev ortamında yapılacak en iyi bacak hareketi diyebilirim.

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yahu, salona git, ama senin ağırlık altına sokmalarına katiyen izin verme.
    Biceps için dar tutuş barfiks varken 10 kiloluk dumbbell'larla çalışmanın anlamı var mı?
    Göğüs için dips barında dips yapmak varken bar alıp 30-40 kilo ile çalışmanın anlamı var mı?
    Sandalyeler arasında şınav varken gene 30 kilo bench yapsan ne olacak?
    Sırt için geniş tutuş barfiks.
    Triceps için sandalyeler arasında dips.
    Sadece vücut ağırlığıyla çalışsan o salonda gördüğün bir çok adamdan çok daha iyi alt yapın olur.
    Boyun 1.72-1.74 artık kaç olacaksa, o maksimuma ulaştığında canavar gibi başlarsın ağırlıkları kullanmaya, hele bir sabret.
    Ancak burdan sana anlatmamız zor.
    Git salona dips, barfiks, sehbada dips yapacam de...
    Tabii Türkiye'de çok az salonun hocası tamam evladım der, hemen, olmaz öyle şey diyecek bir sürü adam vardır (bana sormadan nasıl kendi kafana göre, ya da başkalarının sistemiyle çalışırsın-sende herkes gibi çalışacan diye düşünenlerin oranı ezici bir çoğunluktur) inşallah senin ki anlayışlı biri çıkar...

10. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    aynı bede senin gibi ewde çalışıodum 1yıldırda salondayım karsanın dediği gibi dips hareketlerinde çok iş war dumblleda çalışmana gerek yok havluyla çalış ewde çalışmanın tek problemi hacim olmuyor vücudundaki yağları yakıosun başarılar dilerim

11. Zonepro

Zonepro Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Networking Uzmanı
    Öncellikle Yorumlarınız için her birinize teşekkür ediyorum

Karasan Üstadım-
    Sehbada yaptığım dips ile benim salonda yaptıgım dipsin farkı ne peki?benim yaptıgım dips şekli 2 dirsegimi yüksek bir pedde bacaklarımı acıp kapatarak

Aslında Hocayla anlaşma konusunda bir sorunumuz yok ben istedigim programı uygulayabilirim yani

ama ben ayrıca çalışmaktayım sade okul olsa salonu idare edebilirim ama işten eve gelipte ordan salona insan üşeniyo ama evde yapmaya devam edicem vücut gelişimimin tamamlandıgı süreç gercek anlamıyla body'e başlamayı düşünüyorum ama evde yaptıgım calısmada azim ve hırsım salondakinden farksız olmayacak onun için siz üstadlarım ve hocalarıma ihtiyaç duyuyorum bu yolda.

Guardbody -

Teşekkürler Önerilerin için peki ip atlamada yapsam faydaları nasıl olur peki?

Saygılar...~

Teşekkürler :!:

12. Zonepro

Zonepro Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Networking Uzmanı

Modlardan ve adminlerden özür diliyorum beat me üyemizin yorumuna cevap eklemeyi unutmuşum yukardaki metinde

Beat me -

Havluyla Çalış derken ne kastettin gercekten anlayamadım evde çalışmanın hacime etkisinide pek anlıyamadım yani vücüd kas olarak şişmiyo demek istedin galiba yada ben yanlış anladım peki evde vucüt kas kütlesi olarak hacim kazanmıyor ise bu yönde önerileriniz nelerdir Teşşekkür ediyorum yorumun için

Sizleri Tekrar Saygıyla Selamlıyorum

Selametle.....

13. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    senin vucut şu anda aldığı kalorinin hepsine sonuna kadar ihtiyacı olan bir vucut.bırakta hepsi yanmasın,birazı sana kalsın.ben ip atladığımı hatırlamam ve body sporunda ip atlamamanın bende bir dezavantajı olduğunuda sanmam.
    evde çalışma ile ilgili yapılan yorumada kesinlikle katılmıyorum.eğer ne yaptığını ve neye ihtiyacın olduğunu biliyorsan vcuudnu bu doğrultuda zorlayıp gelişebilirsin.Tabağına ne koyarsan kaşığına o gelir...

14. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    İlk fotografda yanlış görmüyorsam sigara dumanıyla yüzünü kapatmışsın . Çok şekil olmuş . Böle devam et kilo alırsın :)

Antremandan önce 3 tane art arda antremandan sonra 2 tane al ki nefesini tam kapatsın :p

Şaka bi yana madem bu spor a başladın kilo almak , daha sağlıklı bi vücuda kavuşmak istiyorsun sana tavsiyem sigarayı bırak . Aldıgın kiloları gördükçe emin ol sigara içerken aldıgın zevkin daha fazlasını alacaksın ;)

15. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Türk bb sporcularından diyince heyecanlandım hemen açtım başlığı ilk resmi gördüm ve herhalde başlamadan onceki halidir dedim ama olayı anlayınca hevesim kursağımda kaldı.

Arkadaslar gerekli yorumları yapmışlar söylencek bir şey yok gibi zaten yorum istemek için çok erken

16. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bu baslik sanirim gözden kacmis.
    Bunun disinda bu gibi basliklar nedeniyle artik Kendi vucut resimleri adli foruma yeni bir kural ekliyoruz..

-Kilit-

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş