Tüm zamanların en hızlı gitaristi Michael Angelo Batio MAB

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve ARNOLDschwarzeneggeR tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
  2. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    BU abimizi bundan 10 sene önce ( yaklaşık ) izmirde izlemiştim. bir gitarist olarak bu tür çalanları beğenmeyen biriyimdir. David Gilmour bu adamın bir kaç milyon katı daha iyi bir gitaristtir bana göre. Hız var ama duygu yok. BENCE.

3. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Zaten MAB sadece tüm zamanların en hızlı gitar çalan insanıdır. en ruhtan en içten çalanı tabiki olamaz. hatta kendisi dogru düzgün beste bile yapamaz. işin içine beste yapmak ruh katmak girince bence Timo Tolkki falan başlardadır. fakat finli oldugu için pek göz önünde deyildir.

4. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=1FyTuniszQQ[/YOUTUBE]

5. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,

Müzik aletleri fuarında görmüştüm Michael Angelo 'yu, o zaman fuarlar tepebaşındaydı...Şimdi trt oldu...
    Beni çok etkileşmişti çalış stili görüntüsü, ritimleri soloları dolu dizgindi..thums:
    gitar sapının bir üstünden bir altından nota basıyordu...müthişti...
    Birazda konuşmuştum adamla...hep içimde kalmıştır...duh
    devamlı van halen le ilgili bişeyler sorarak canını sıkmıştım...a32
    Sadece çok hızlı olduğunu söyleyebildim...neyse günlüğüme not düşmüşüm...
    27.01.1996 gelmiş...Angelo Abim..

görüşmek üzerehelllooo

6. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Kesinlikle nerden baktığına bağlı. Evet güzel şov. Bizde izmirde gördüğümüzde "vay anasını" demiştik. Ama gitar mı çalıyor tartışılır bence.

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    katılıyorum mugen'e zaten hiçbir zaman hızlı çalmak , iyi çalmak olmamıştır :)

8. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,

Angelo bu arada sağ sol elle çift gitar çalmanın mucididir...
    Steve vai nin David lee Roth klibinde çaldığı sonradır...bunuda sormuştum...
    Eeh şimdi gitar mı çalıyor? bunu tartışırsak abimize ayıp olur...:D645
    sprinterle, maratoncuyu karşılaştırmak gibi our...
    bu arada sen turkrock tada yazıyorsun...

görüşmek üzere

9. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    tabiki en hızlı gitar çalan en iyi gitaris olmuyor. ama bu da adam en hızlı çalıyor bu bi gerçek. daha hızlısı yok. No Boundaries albümünü dinlemenizi tavsiye ederim. harika bence. bunun dışında Timo tolkki nin classical variations and themes ve stratovariusun bütün albümlerini dilnemenizi tavsiye edebilirim. bence metal müzik 1984 de stratovarius la farklı bi boyuta ulaştı.

10. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teknik anlamda muhteşem bi gitarist olsada duygu katma anlamında pek başarılı olduğunu sanmıyorum. ;)

11. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Stratovarius'un metal müziğe kattığı boyutu biraz açarmısın? Ne şekilde bu türe katkı sağlamış yada boyut kazandırmış. Şundan soruyorum, bu türlü ilgili birisi olarak bu grubun en fazla adını bir iki kez duydum ama hiç bir otoritenin bu grupla ilgili sizin gibi yorumları yok. Hani bir beatles, bir led zeppelin bir deep purple bir pink floyd falan müziğe birşey katmış hatta bu günlere müziğin gelmesini sağlamış gruplar diye bahsedilir ama bahsettiğiniz gruptan bahsedildiğini hiç duymadım.

12. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Blind Guardian ve Iced Earth gibi Hammerfall, Gamma Grey, Stratovarius power metal denildi mi en başta adı yazılacak gruplardır.

The Beatles 1957'de, Pink Floyd 1965'de, Deep Purple 1968'de kurulan birkaç kuşağın efsanesi olduğu için 80'lerde kurulup 90'larda patlama yapan gruplara göre elbette daha fazla insana ulaştığından, o denli de birçok insanı etkilemiştir.

Otoritelerin Stratovarius hakkında düşünceleri iyi midir kötü müdür bilemem ama power metal dendi mi beş grup sayacak olsalar sayacakları gruplar bellidir. Demek ki metal müziğe bir ivme kazandırmışlar, müzikal kalite olarak da değerli bir şey yapmışlar.

Bu arada Blind Guardian'ın iki kere konserine gitmiş birisi olarak şöyle söyleyeyim. İkinci gittiğimde 350 kişi vardı ya da yoktu. Ancak bugün Rammstein denen grup Manowar'dan daha değerli görülüp de headline olarak insanlara sunuluyor. Yemişim böyle otoriteyi, yemişim böyle kitleyi o halde diyesi geliyor insanın.

Stratovarius, hani gençliğin her yönüyle üstüne konuşabileceği süper bir grup değildir. Pink Floyd gibi bir döneme damga vurup The Wall gibi yasaklanan bir şarkıları yoktur. Ya da The Beatles gibi bir dünya hareketinin başlangıcı da olmamıştır. Sosyolojik yönden bir şey arıyorsanız pek bir numarası yoktur ama müzik olarak yukarıda anlattığım gibi bir şeyler vermiştir yine de. Hi, ben dinler miyim? Aklıma gelirse dinlerim ama çok da aramam.

Bu arada ana konuyla ilgili olarak eklemek gerekirse gitarda hız denildi mi aklıma ilk olarak Yngwie Malmsteen gelir. Teknik olarak iyi olsa da gaz verse de gönül telimi benim pek titretmez. Benim için grubun hası Queen, gitarist de Brain May'den başkası değildir.

Son düzenleme: 30 Nisan 2010
    ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  13. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Stratovarius power metalin öncüsüdür 84 den günümüze halen aktif bir guruptur. benim için her parçası ayrı bi eserdir. sahne performansları harikadır. evet dünyada ve özellikle türkiyede stratovarius pek bilinmeyen bir guruptur. bunun nedenini sanırım finli olmalarına borçlular. yani yıllar önce wikipedi ye stratovarius u ben yazdım. yıllardır da öyle duruyor. bakınız: http://tr.wikipedia.org/wiki/Stratovarius bu aralar trt radyo 3 çok stratovarius çalmaya başladı duydukça şaşırıyorum. hatta geçenlerde 1989 fright night albümünü baştan sona dinlettiler.

Sayfayı Paylaş