Tüm vücut programı hakkında ve hareket sayıları vs.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Taarruz tarafından 15 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar.
    15 aydır bu sporu yapıyorum.
    Yazın her antrenman günü tüm vücudu çalıştırmak istiyorum bazı nedenlerden ötürü.
    Bugüne kadar en fazla 3'e böldüm vücudu.

Sorularım şunlar olacak.

Tüm vücut çalışacağım için her bölge için kaç hareket yapmalıyım, 3 olursa antrenman çok uzayacak, 2 hareket yeterli olur mu?

Diğer sorum şu, göğüsle başlıyorum 2 antrenmandır, sonrasında ön kol ve ardından sırt çalışırken doğal olarak güç azalıyor, normalde kaldırdığım ağırlık örneğin diyelim 50'yse bu doğal olarak 40'a düşüyor.

Sorum şu, bu durumda ağırlık azalsa bile kas gelişimi devam eder mi yoksa durur mu? Kas gelişimi için hareketin son setinin son hareketinde zorlanıp bir tane daha yapamayacak olmam yeterli midir?

Saygılarımla.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. tolga93

tolga93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    1-) 3 hareket yavaiçin.. set azaltıp ağırlık arttırabilirsiniz yada süper sette uygundur zamandan da tasarruf edebilirsin. süper set yaparsanda ağırlık yüksekten başlayıp 2 hareket yaparsın istersen
    2-)Ağırlıkta önemli ama ağırlıktan ziyade hareketin doğru yapılması kas gelişimi için daha önemli, düzgün yapıldığı sürece kas gelişimi durmaz ama doğal olarak bir zaman sonra yavaşlar. Son harekette zorlanıp birtane ah yapamıcak olman iyi bir durum gelişim için,yeterlidir

Taarruz bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
  4. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri: