tüm vücudu tek günde ve haftada 3 kere çalışma programı ile ilgili soru..?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve schecter tarafından 3 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. schecter

schecter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar merhaba. Max 1 saat sürecek ve tüm vucudu, her bölge için temel hareketlerinin dikkate alındığı (dumbell bench press,military press,squat,barbell curl,triceps extension,lat pulldown) bir program dahilinde haftada 3 gün bir gün çalışma bir gün dinlenme kuralına uyarak çalıştırmak ne ölçüde gelişim sağlar? Bu bahsettiğim olay yeni başlayanların programı olarak bilinir? bölge bölge çalışma prensibinden farkı nedir bu programın hangisi kas gelişimini daha iyi tetikler?

diğer sorum ise tek günde bütün vücudumuzu çalıştırdığımızda bir gün dinlenmiş olsak dahi kollardaki ağrılar belki geçiyor ama omuz göğüs bacak gibi daha büyük kas grupları daha ağrıyor ve tam olarak iyileşmemiş vaziyette oluyorlar. Tekrar aynı programı 1 gün dinlenmenin ardından ağrıyan kaslara uyguluyor olmamız gelişmemizi engelleyip ve geriye gitmemize neden olmaz mı acaba ?

2. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bende yeni başladığım için tüm bölge çalışıyorum tek günde.. 1 ay sonra programım değişcek sanırım, hocama soramadım henüz.. biri cevaplarsa iyi olur

3. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Dediğin gibi başlangıç programı o.Pazartesi-Çarşamba-Cuma programı olarak da bilinir.Kendin söylüyorsun ana hareketler var sadece,zaten yoksa 2 saatte çıkamazsın salondan.Programda sadece ön kol var ve arka kolu içeren 2 hareket oluyor mesela.Veya göğüste 2 hareket.Oysaki her gün farklı kas grubunu çalıştıran idmanlarda göğüs için 3-4 hareket oluyor.O vücudum şekle girsin,vücut biraz spora alışsın diye verilen bir program ki ben 7 ay uyguladım kendisini.Veya zayıflamak için.

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bahsedilen program aslında sadece başlangıç idmanı değil, aşırı yoğun bir şekilde çalışıldığında tabir-i caizse gladyatör idmanı olur. ama bu tip çalışmaları genelde dumbbell ile yapmazsın, kettlebell, power bag, barfiks, 20 lik plakalar, prowler vs ile olur. bir süre bu idman çeşidini denedim ama yorucu, kas kazandırıyor evet ama haftada 5 gün çalışıldığından bünyede hal bırakmıyor.

5. Bodybuildingke

Bodybuildingke Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Antremanların 1:30 saati kesinlikle geçmemeli.

6. schecter

schecter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    dostum 5 gün çalışmıyoruz ptesi çarş ve cuma olarak haftada 3 gün

7. body52

body52 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ordu
    arkadaşlar ben ilk body başladığımda amatördüm program felan bilmiyordum...
    haftanın hergünü 1.30 saat çalışıodum sonra bu siteyi buldum biraz düzene soktum kendimi ama ben kendimi bitkin hissetmiyordum...
    bu sitede öyle programlar varmı mesala haftada hergün çalışılan bir program ve günlük 1.30 saati geçmeyen bulursanız sevinirim bu sitede hep haftada 3 gün çalışılan programlar var

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    tamam işte senin ki başlangıç programı, benim dediğim daha zor bir program çeşidi

Sayfayı Paylaş