Tükendim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emo95 tarafından 5 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar yaşım 19 boyum 1.78 7 aydır spora gidiyorum.85 kilo ile başlayıp 68 kiloya kadar düştüm.Protein diyeti uyguladım hep karbonhidratlardan uzak durdum gün içinde yediğim tek karbonhidrat sabah kahvaltısında yediğim 1 dilim tam tahıllı ekmekti bi kaşık pilav bile yemedim her gün 2-3 saat antreman yaptım.bu antremanın 50 dakikası koşuydu.Yeri geldi bıraktım interval yaptım 100 cm olan bel çevrem 85 cm 2 ay önce böyleydi pazartesi ölçü aldırdım hala 85 cm çok sıkmaya başladı artık izmirde oturuyorum sırf bi avuç patates kızartması yedim diye agoradan konağa yürüdğümü biliyorum.Ki yediğim patates tabak dolusu değildi garnitür olarak gelen patatesti en fazla 10-15 gr yani.Kısaca tükendim her yerim eridi göbeğim erimedi hala yağlı hala istediğim fitlikte değil oturduğumda hala kat kat oluyor.Spordan soğumaya başladım artık.Dayanamıyorum artrık bi şeyler önerin bana yapayım.

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    koşu haricinde neler yaptin? beslenmene ceviz findik vs ekledinmi? su ne kadar tukettin? haftanin kac gunu dinlendin? vucut yag oranini hic olcturdunmu?

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Ben de Üçkuyularda oturuyorum. Yürüdüğün mesafelerde az buz mesafeler değil küçük bir patates için. Neredeyse 6-7 km ediyor. :) Seni iyi anlıyorum. Yaptığın şeyin karşlığıını alamadığına yanıyorsun. 7 ay az buz bir süre değil. Ama tam olarak beslenme programını bilmiyoruz. Ne zaman ne yedin ne içtin? Antrenman programını da bilmiyoruz. Spor salonuna mı gittin mi?

4. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Vücut yağ oranımı ölçtürmedim spor salonuna gidiyorum sadece salonda 2 litre su tüketiyorum normalde 4 gün gidiyordum ara günlerde de sadece kardiyoya gidiyorum.Bacak çalıştığım günler koşmuyordum interval yaptığım için haftada 4 gün kardiyo yapmış oluyorum yani.Beslenme programımı yazayım size

Sabah Kahvaltı;
    2 adet yumurta
    1 adet domates,1 adet salatalık(1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile birlikte)
    5 çorba kaşığı lor peyniri
    1 Dilim tam tahıllı ekmek
    Kahvaltıdan yarım saat sonra idmana gidiyorum sabah 10da başlıyorum spora genellikle saat 12-13 gibi bitiyor.Öğle yemeğim spordan gelince
    Öğle;
    100-150gr tavuk göğüsü
    1 kase yoğurt
    1 adet salatalık
    Soda(sporda kaybettiğim mineralleri geri almak için)
    İki saat sonra ara öğün;
    1 Adet şeftali
    Akşam yemeği;
    100-150 gr tavuk göğüsü
    1 kase yoğurt veya 1 bardak ayran
    1 adet salatalık
    yatmadan önce yine 1 adet meyva

Beslenme programım bu hep bu şekilde gitti hafta da bi kez bozdum beslenmemi istediğimi yedim yinede o gün yediklerimi biraz yakmak amacıyla yürüdüm yada koştum.
    Bel 85 cm de kaldı ne inceliyor ne kalınlaşıyor diyeti bıraksam kalınlaşır ama buna eminim,diğer ölçülerimde küçülme var ama çok fazla ihtiyaç yok bel sıkıntı benim oda gitmiyor.Kaslarda da büyüme olmuyor onun için toz kullanmayı düşünüyorum..

5. jimmybrown

jimmybrown Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Butun gun vucudun karb diye ciglik atarken yatmadan once meyve yemek direk yag deposu demektir.

Hedefinize ulasana kadar meyve tuketmeyin. Kompleks karblardan korkmayin, basmati pirinc, bulgur tuketin kas antrenmanlarini artttirin.

letsev ve khephnes bunu beğendi.
  6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tebrik ederim,vücudunuzdaki bütün kaslari yakmis,olan bütün yaglarida tamamiyla muhafaza etmissiniz.bunuda 68 kg olan birinin bel cevresinin 85 cm olmasindan gayet kolay anlayabiliyoruz.bu kiloyla ideal bir diyet yapmis olsaydidiniz su anda bel cevreniz en az 10 cm daha az olurdu,Moral bozmak gibi olmasin fakat yaglariniz oldugu gibi duruyor.

letsev, Calyente ve doxux bunu beğendi.
  7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Moralini bozmak istemem ama gelişim ortanın biraz altında. 7 ayda 15 cm belden kaybetmek az geldi bana bu kadar kardioya gerek yok yav kendini yıpratıyorsun 50 dk nedir günlük. Bekçi abiye katılıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2014 ---
    Kalorin bana çok az geldi.

8. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    yorumlar için teşekkürler peki önerileriniz nelerdir neler yapmalıyım?Diyetisyene gitmeyi düşünüyorum en azından biraz fikir sahibi olmak için

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    ise diyet konusunda daha cok Bilgi edinmekle baslayabilirsiniz,yada yazdiginiz gibi bir diyetisyene gidersiniz o sizi aydinlatir.

doxux ve Blonde bunu beğendi.
  10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gunluk ihtiyacindan 500 kalori azalt kardiolari haftada 3 e indir 30 dk. Agirlik idmanlarina devam et superset yap set aralari kisa tut 45 sn yada 30 sn . Bu kadar :)

Jander bunu beğendi.
  11. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme programı konusunda yardımcı olamazmısınız şimdilik?

12. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Bel çevresine göre insanı değerlendirmek doğru değil. Beli kalın olan var ince olan var, tam olarak vücudunu görmeden yorum yapmak doğru değil. Ben 2009'dan beri kilo verme konusuyla özel olarak ilgileniyorum sana birkaç şey söylüyeyim: A kan grubuysan domatesi listenden çıkar. Sabahları 2 tür protein alma. Peynir yiyeceğin gün yumurta, yumurta yiyeceğin gün peynir yeme. Ayrıca peynir ve yumurtaya ek olarak 500 ML kefir de tüketebilirsin. Sabah kahvaltısında proteinlerle karbonhidratları karıştırmışsın bu çok doğru değil. Tavsiyem tam buğday/kepekli/tahıllı ekmeğini ilk öğün olarak bal veya tahin-pekmez ile tüketmen. 30 dk sonra ise proteinleri karıştırmamak kaydıyla ilk yazdığımı uygulaman. Proteini yerken yanında, salatalık, fındık, ceviz ve badem de tüketirsen iyi olur. 30 dakika sonra idman olmaz 1 saatten az süre olmasın arada. İdmandan 30 dakika önce sade Türk Kahvesi tüket. Antrenman süren uzun maximum 1 saat yap 30 dakika kardiyo 30 dakika ağırlık olsun. İdman sonrası tavuk almanda sıkıntı yok, devamında soda içme eğer kan grubun A ise içme, 0 ise tüketebilirsin. (Soda yerine maden suyu tüket.) Sen farketmeden ara öğün diye diye vücuduna 4'ten sonra resmen karbonhidrat almışsın. Muhtemelen sabah az ekmek ve öğlen sırf protein olduğundan karnın acıkıyor. Sürekli ara öğün koymak mantıklı değil meyveleri çıkar. Akşam öğününde sıkıntı yok ama sürekli tavuk yeme tavuklar hormonlu; hindi ve balık da tüket yanında şalgam ve köri kullanabilirsin veya hardal... Akşam yatmadan önce acıkma varsa biraz çerez (sabah saydıklarım) veya 1 kase yoğurt tüket, ayran değil. Bu söylediğim program sabah ile öğlen arasında idman yaptığını varsayarak söylediğim bir program. Eğer idmanın akşam olacaksa öğlen sadece protein tüketilmez onun yerine meyve veya pilav tüketmen lazım.

yahser ve columbu bunu beğendi.
  13. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah yapıyorum idmanı genellikle tahin pekmez falan içemiyorum onun yerine önerebilieceğin bişey var mı

14. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    2-3 saat antreman yapmak overtrainingtir.
    bence beslenmenin yaninda antreman yapmayida ogrenmelisiniz
    fazla antreman demek fazla yag yakimi demek degildir.

Blonde bunu beğendi.
  15. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    40 dk ağırlık antremanı yarım saat mekik 40-50 dk da koşu

16. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    agirlik ve cardio calistigin gunleri ayirmalisin

17. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    178 boyunda 68 kilodaysan bulka girme zamanı gelmiştir. Bekçi doğrı söylüyor, o kiloda o bel şu ana kadar herşeyi yanlış yaptığını gösteriyor. Bunu ne kadar erken kabullenirsen o kadar iyi.
    Düşük karbonhidrat yüksek protein diyetleri geri kalan bütün diyetler gibi tek bir şekilde iyi çalışır: Günlük kalori ihtiyacının 10-30 arası düşüğünü alırsan (duruma göre) ve yeterli makro ve mikro besinleri alırsan. Eğer bunu yapmış olsaydın bu kadar kas kaybetmezdin, bu kiloda o bel çevresi kas yaktığını gösteriyor.
    Bunu yapmayı kim önerdiyse bir daha söylediği hiçbir şeyi dinleme. Eğer kimse önermedi de sen yaptıysan şu ana kadar bildiğini düşündüğün herşeyi unut.
    Sadece sonraki gün daha az yiyerek ve kanepede uzanıp tv izleyerek hiç yorulmadan bu açığı kapatabilirdin.
    :/ Kendini bunun için yormanın sebebi kalori hesabı yapmaman.
    Daha uzun bir süre kat kat olacak, kat katlıktan kurtulursan da korkuluk gibi olacaksın, önce bunu kabullenmelisin. Şimdi, eğer antrenörün falan olsaydım ve yanında bulunsaydım sana neyi ne kadar yemen gerekeni anlatabilirdim ama ne yanındayım, ne de antrenörüm. Bu işin güzel yanı ise şu, çok kolay olması. Sadece belli bir vakit ayırıp ne yapman gerektiğini okuman gerekiyor.
    Muhtemelen dinlemeyeceğin ama şu anda yapacak daha iyi bir işim olmadığından vereceğim tavsiye şu, fatsecret.com.tr'ye girip bir hesap aç. Kalori hesabı yapacaksın. İki seçeneğin var, önce benim görüşüme göre kötü olanı söyleyeyim. İlk seçenek önce kalan yağlarını yakar sonra kas yaparsın. İkinci ve benim daha mantıklı bulduğum seçenek ise önce kas kütleni arttırır sonra yağ yakarsın. Neden bunu daha mantıklı bulduğumu yazmaya üşeniyorum. İki ihtimalde de en verimli yöntemler şunlar:
    1-Günlük kalori ihtiyacını hesapla.
    2-Vücut ağırlığının 2 katı gr cinsinden protein al.
    3-Eğer kas yapmak istiyorsan günlük kalori ihtiyacının %20 üzerinde beslen.
    4-Eğer önce yağ yakayım dersen günlük kalori ihtiyacının %20 altında beslen.

Günlük kalori ihtiyacını şuradan hesapla:http://gunluk-kalori-ihtiyaci.hesaplama.net/
    İnsanlar çalışma biçimlerini genelde olduğundan daha fazla zannederler, tahmin ettiğinin bir altında çalışma biçimi hesapla. 2 hafta bulduğun kalori miktarıyla devam et. Başlamadan önce sabah aç karnına ve tuvalete gittikten sonra ağırlığını ölç. 2 hafta sonunda tekrar aynı koşullarda ölçüm al. Eğer yağ yakmayı seçtiysen ve bu 2 haftada 1-1.5 kg kadar kaybettiysen aynen devam et. Eğer daha fazla kaybettiysen hızlı kaybediyorsun, günlük kalori ihtiyacını olduğundan fazla hesaplamışsın demektir, 200 kalori arttır (yoksa şu ana kadar olduğu gibi kas kaybedersin). Eğer daha az kaybediyorsan veya hiç kaybetmiyorsan 200 kalori daha azalt. 2 hafta daha devam et. Sonra vücut ağırlığındaki değişime bakarak tekrar ayar yap.
    Eğer mantıklı, aklı başında insanlar gibi bulka karar verdiysen aynı yöntemi kullan. Bu kez 2 haftada 1 kilo alamadıysan 200 kalori arttır vs... Anlamışsındır yöntemi.
    Başta bu zor gelecek, sonra ise gerekli ayarı yapmak günde birkaç dakikadan fazlasını almayacak. Eğer bunu yapamam dersen yapacak fazla bir şey yok. Karanlıkta el yordamıyla ilerlemeye devam edeceksin. O zaman sadece daha çok ye, kas kütleni arttır, sonra daha az yiyip yağ yak. Veya tam tersi. Bunu seçersen zaten az rastlanan genetik yapılardan birisine sahip değilsen, ki içinde bulunduğun durum sahip olmadığın izlenimi veriyor, başarısız olacaksın demektir. Eğer bu olursa da boşver, hayat güzel. İzmir'de yaşıyorsun, kızlar güzel, deniz idare eder, güzel şehirdir çok severim, keyfini çıkar.

Cevikell, Eresbos ve Calyente bunu beğendi.
  18. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Bence 1.78 boyunda 68 kilo olupta 85 belinin olması sadece yanlış idmanla olmaz. Bazı insanların bazı bölgelerinde daha fazla birikiyor yağ. Bu kabul edilir veya edilmez bişey ama var böyle bir durum. Ben mesela yağlandığım zaman göğüslerim de farketme oluyor ilk fazla birikme orada oluyor direk. Veya zayıfladığım zaman bacaklarımdan aşırı gidiyor. Alt taraf kürdan gibi çok komik bi görüntü oluyor. Yani vücudunun her bölgesine eşit dağılmaz vücudundaki yağlar. Ama programında da sıkıntı olduğu açık tabi veya beslenmende. Bi de fazla antreman fazla yağ yakmak olarak düşünme.

19. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Tavsiyeler için teşekkürler artık daha bilinçli beslenmem gerektiğini görüyorum.

20. hrndrms

hrndrms Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yağ oranınız kaç? T

Sayfayı Paylaş